Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Urastanje dlacica, ranice i flekice (oziljci)
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 12:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Ribizla, jesi li radila trajnu epilaciju u salony Lady Sense? Ja se dvoumim izmedju njih i epilacije diodnim laserom. Jesu li ti dlacice bas jako tamne? Meni je problem sto su prilicno svetle, imam tamnu kosu ali dlacice na telu su kao da sam plavusa. Zgodno je jer se ne vide i po nekoliko dana posle brijanja, ali nezgodno za trajnu depilaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje dlacica, ranice i flekice (oziljci)
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 17, 2008 10:29 am
Postovi: 3
:) bez reklamiranja ;) samo sam radila pazuh i tu su tamne. noge i ruke ne mogu, iz istih razloga iz kojih i tebi ne mogu da pomognu :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje dlacica, ranice i flekice (oziljci)
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 1:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Znaci nema za mene nade! :lol: Ne znam, otici cu na pregled nekad da vidim sta moze da se uradi, mozda ce im bar oslabiti koren da se lakse cupaju voskom, i to bi mi znacilo (posto bih radila prepone).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje dlacica, ranice i flekice (oziljci)
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 17, 2008 10:29 am
Postovi: 3
naravno, obavezno idi na pregled. moje licno iskustvo je da se svetle dlake mnogo lakse cupaju (npr na nogama ne osecam skoro nista kad sama sebe depiliram aparatom, mada u pocetku jeste bolelo, nekad davno, dok se nisam navikla), dok su one tamne neverovatno tvrdoglave i bole. zene u ls nece hteti da ti rade ako su previse svetle, meni nisu htele da depiliraju ruke, smatram da je to bas posteno, iako sam se razocarala. a ako su slabe, depilacija prepona ce biti manje bolna ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje dlacica, ranice i flekice (oziljci)
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 2:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
ja nemam problema sa tim urastanjem, a imala sam ...resila sam tako sto sam uvek PRE depilacije(onim elektricnim za kucnu upotrebu) koristila rukavicu za piling...znaci trljam dok ne pocrveni...to se brzo smiri i onda krece zujalica(ja tako zovem)...nakon toga tusiranje-niveino mleko za telo...sledece tusiranje sutradan opet radi rukavica samo ne toliko grubo..i posle tusiranja opet niveino mleko(koje inace ne stavljam uvek vec samo tada jer je blago)....od tada nista od urastanja dlaka..desi se poneka ali je to zanemrljivo...to je sto se tice nogu...
a sa preponama da kucnem u drvo nikada nisam imala problema..imam 10 dlaka sve ukupno sa obe strane jer sam jos dok su pocinjale da rastu cupkala svaku ponaosob pincetom ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje dlacica, ranice i flekice (oziljci)
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 8:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Probajte da pomešate kašiku soli i kašiku i po meda i s tim da istrljate noge i istuširate se pre depilacije deluje, to mi je rekla kozmetičarka!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje dlacica, ranice i flekice (oziljci)
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 10:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 10, 2009 9:46 am
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Najbolji nacin je da odes na lasersko uklanjanje dlacica! Tako ces se trajno resiti svog problema. jeste malo skuplje ali se isplati. Pisem jer sam i ja imao problema sa uraslim dlakama, cak isao i na operaciju da je uklone. Sada nemam vise taj problem, ali su mi rekli da se moze opet vratiti ako ne budem pazio na to mesto na dnu ledja. za sada je sve ok evo vec dve godine skoro. Ipak kazem ti idi prvo kod dermatologa a dlake uklanjaj lesrski jer je mnogo bolje. Posle brijanja dlake jos vise ojacaju i mislim da ti se zato ponovo javljaju plikovi i gnojne bubuljice jer to nije resenje problema.Inace urasla dlaka moze izizvati veliki problem ukoliko pocnbe da urasta u pogresnom smeru. Nadam se da ce ti ovo pomoci.
NE ZABORAVI!!! Kod lekara (dermatologa) pa na lasersko uklanjanje :) pozzz

_________________
http://www.*
Do zdravlja na prirodan način


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje dlacica, ranice i flekice (oziljci)
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 12:33 pm
Postovi: 33
Lokacija: beograd
Imala sam isti problem,pisala sam o tome na ovom forumu ali niko nije odgovorio ni jednu poruku...urastanje dlacica TRAJNO sam resila uz pomoc tend skina,to je na bazi razblazene salicilne kiseline,moze se na raznim mestima nabaviti,ima ovde na forumu o tome.Idem i na epilaciju,tako da to preporucujem za taj problem urastanja.ako nemate novca za epilaciju samo TEND SKIN.A imam i ja malo flekica,uskoro treba da idem na neki hemijski piling,ako bude dobro javicu vam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje dlacica, ranice i flekice (oziljci)
PostPoslato: Pon Jun 09, 2014 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2014 4:54 pm
Postovi: 3
ja imam problem sa urastanjem dlaka,cak sam probala da se depiliram voskom,a onda kada vidim da dlacice ne mogu da izadju,obrijam noge i nista ne pomaze. Cak imam ranice na nogama od bubuljica i od toga sto sam stiskala kako bih izvadila dlake, i te ranice nikako da se povuku,cak su ostale fleke. Koristila sam flogocid mast,pa sada coristim Sudocrem ali nista. Da li moze neko da mi preporuci nesto? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje dlacica, ranice i flekice (oziljci)
PostPoslato: Pet Jul 24, 2015 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 24, 2015 12:46 pm
Postovi: 1
Zdravo Ladyannie,

ja sam imala isti problem, sve vrste depilacija i krema mi nista nisu pomogle.
Prosle godine sam probala Aftershave for women od Dr. Severina, i prvi put mogu da lazem da mi jedna krema (vise je zapravo kao gel) pomaze. Hladi posle depilacije, umiruje kozu i nemam vise problem sa uraslim dlacicama. Jedina mu je mana sto je skup i sto se moze kupiti samao preko amazona. Ali traje dugo, jedna bocica po nekoliko meseci, pa je to OK. Piling pomaze takodje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: