Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Sre Dec 01, 2010 2:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2010 1:58 am
Postovi: 5
Donatella je napisao:
slazem se sa negativnim utiscima iz ordinacije ORS. Moje iskustvo sa njima je sledece: Bandic - defanzivan i neljubazan, meni nerazumljiv stav za doktora, sestra koja radi s njim - potpuno ista stvar, sestra na salteru - takodje, neljubazna i oholog drzanja kao da mi oni cine neku uslugu za koju treba da im budem zahvalna. Ne cine mi nikakvu uslugu. Placam im.

Iskustvo moje rođake: nije bio neljubazan, već je pokušavao da je ubedi da posle katastrofalno ušivene rane (800 evra!) treba da dolazi svakih par meseci da joj uradi "body image", što košta oko 30-40 evra, a to je slikanje tela najobičnijim digitalnim fotoaparatom!!! Kao, da bi se videlo da nema nekih promena. :roll:

Pa, zar čovek ne zna da svi možemo to da uradimo kod kuće? Sem toga, zašto bi neko morao da se slika, kad može golim okom da primeti promene, ako ih ima.

Ne čudi me da ti je dao pogrešnu dijagnozu, zaista. Moja rođaka je, naravno, po preporuci, promenila doktora i vrlo brzo saznala kako se dotični kotira među pravim stručnjacima.

P.S. Ne znam za Dermatim, ja sam uklonila mladeže u Antiaging centru radiotalasima i zadovoljna sam rezultatima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Sre Dec 01, 2010 2:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2010 1:58 am
Postovi: 5
zeljko81 je napisao:
Ja sam skinuo tri mladeza prekljuce hirurskim putem u Centru za opekotine, rekonstruktivnu i plsticnu hirurgiju u Zvecanskoj. Posto imam mnogo mladeza hirurg koji me je operisao kaze da ce mi skinuti jos mladeza, pa me zanima da li mora da se uradi prvo analiza i pregled mladeza ili se prvo skidaju mladezi pa se salju na analizu, posto su meni skinuli tri mladeza pa tek onda poslali na analizu? Znaci ne skidam laserom niti radio talasima, vec hirurskim putem.
Ince sve pohvale za osoblje, jako si ljubazni:)) Posebne pohvale za hirurga:))

Koliko ja znam, uvek se prvo odstrane, pa se šalju na histopatološku analizu. Jedino što možeš da uradiš pre toga je dermoskopija, što je u osnovi neinvazivna, vizuelna metoda. Na osnovu toga se određuje koje moraš da otklanjaš hirurški, a koje ne.

Problem je što u državnim klinikama koriste samo hirurško uklanjanje, jer nemaju druge metode. :cry:
Napr. ja sam skinula 5 radiotalasima, a dva moram hirurški. Ako ti je neki mladež na vidnom mestu, bolje je da izbegneš hirurško otklanjanje, ako nije neophodno, jer ostaju ožiljci oko 3-4 cm, sve sa "poprečnim" linijama šivenja (moj brat ima jedan takav ožiljak).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Ned Feb 06, 2011 2:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 10, 2010 3:27 pm
Postovi: 96
Da li vise mladeza moze da se skine odjenom? I ako nisu na istom mestu? hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 31, 2011 6:47 pm
Postovi: 2
pozz,
imam problem sa mladozom,medjutim to nije pravi mladez to je tamno smedja fleka na licu koja ima dlakice i izgleda kao obicna brada,ali to je samo na jednoj strani lica dok na drugoj ima manje dlakica.Isao sam doktoru i rekao da je to nastalo kada sam se prvi put brijao da sam bio alergican na neku substancu i da je to nastalo prilikom prvog izlozenosti suncu nakon brijanja.dermatolog je rekao da kupim neke kreme(limunska i neka dr)i da ce to nestati.polako nestaje ali to sporo traje(vec 2 god mozda ili vise)
da li je neko imao slican slucaj i kako ubrzati proces da nestane?

hvala na odg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 11, 2011 9:02 pm
Postovi: 8
Da li moze da se ukloni ovaj mladez posto nisam siguran zato sto je veliki.Kojom se metodom uklanja.

Unapred hvala.


Evo slike.

http://img29.imageshack.us/img29/6455/22062011052.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Pet Sep 30, 2011 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 30, 2011 11:20 pm
Postovi: 1
Да ли неко има искуства са "Институтом за пластичну хирургију"(ако се тако зваше) у звечанској?Имам заказано скидање младежа за пар дана,па ме занимају неке информације...Чуо сам да скидају хируршким путем(под анестезијом) младеж се иначе налази на лицу,пар пута сам га повређивао од рођења,па су ми препоручили да скинем исти. Хвала унапред! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Uto Jun 19, 2012 9:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2012 7:25 pm
Postovi: 7
Htela bih da uklonim nekoliko mladeža pa me interesuje da li neko ima preporuku za nekog privatnog lekara. Verovatno ću da odem u Derma tim na dermoskopiju pre nego što se odlučim gde i kako ću ih uklanjati. Da li je neko kod njih radio uklanjanje radio-talasima ili hirurški?

Jedan hirurg mi je na nekom drugom pregledu predložio da uklonim neke od mladeža i rekao je da nikako ne radim radio-talasima jer u tom slučaju ne može da se šalje materijal na analizu. Na više mesta sam pročitala da se radio-talasima ne uništava mladež već laserom. Gledala sam na youtube kako to uklanjanje izgleda i jasno se vidi da se mladež skida i da ostaje ceo. Jedino me interesuje da li postoji neki rizik da se neki deo tkiva uništi i da li to može da ima neki uticaj na rezultate kasnije analize?

Pošto imam dosta mladeža koje bih uklanjala, ako je bezbedno i moguće, uradila bih što više radio-talasima. Već sam skidala dva mladeža hirurški i znam koliko može da bude nezgodna briga o koncima ako je ožljak na nezgodnom mestu. Mnogo bi mi značilo ako bih, recimo skidala 5-6 komada u jednom navratu i ako bi od toga maksimalno dva bila hirurški rađena.


Da li imate neku preporuku i da li neko ima iskustva sa Derma timom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Sub Jul 14, 2012 9:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 3:07 am
Postovi: 7
Ako je neko skidao keratoze (ili mladeze) radio-talasima, da li bi mogao da napise kako su izgledali oziljci. Na internetu nalazim jako oskudne informacije o uklanjanju radio-talasima, sto mi je prilicno cudno. Nisam uspela da nadjem nista o tome na poznatim medicinskim stranim sajtovima, tamo se pominje samo neko uklanjanje tecnim azotom i jos nekim metodama za koje na sajtovima ovdasnjih (srpskih) ordinacija mahom tvrde da su zastarele ili da imaju vise nezeljenih efekata od radio talasa. U cemu je fora :-? ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Sub Jul 21, 2012 4:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2012 4:37 pm
Postovi: 1
Da li neko moze da mi objasni kakva je procedura za uklanjanje mladeza na nekoj od drzavnih klinika? Imam 10-ak zaista groznih,ispupcenih mladeza koji su kao za baksuz na najgorim mogucim mestima,kao npr na ledjima,ispod grudi,na stomaku i uvek ali uvek iz zakacim brushalterom,farmerkama itd. Da stvar bude jos gora,imam jedan na grudima koji ima asimetricne ivice i strah me je jer se nalazi na bas nezgodnom mestu. Nemam para za privatne klinike,radim za bednih 19000 din i ne znam kako to da resim,htedoh kredit neki da podignem ali uzalud... Nadam se da mi neko moze objasniti kako i sta jer sam zaista ocajna povodom toga! Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Pon Jul 30, 2012 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2012 7:25 pm
Postovi: 7
Donatella je napisao:
Ako je neko skidao keratoze (ili mladeze) radio-talasima, da li bi mogao da napise kako su izgledali oziljci.


Još uvek nisam skidala radio-talasima, ali planiram uskoro. Kad sam bila na pregledu, doktorica mi je pokazala svoje ožiljke od radio-talasa. Mislim da dosta zavisi od mesta na kom se mladež nalazi i od veličine mladeža. Ožiljci budu malo ispupčeni i svetlije boje od ostatka kože. Obično veće mladeže ne rade radio-talasima baš zato što ožiljci mogu da budu upadljivi. Meni je konkretno za dva rekla da je bolje da se rade hirurški zbog veličine i mesta na kom se nalaze. Verovatno na nekim delovima može da se razvuče ožiljak i da bude veći nego što deluje da će biti. Pored toga, rekla mi je i da je skidala nekoliko mladeža na licu radio-talasima, a ja nisam videla nijedan ožiljak. Pa i zbog toga pretpostavljam da dosta zavisi od mesta.

Što se tiče same metode uklanjanja, ona je potpuno bezbedna i pouzdana. Mladež se ne uništava, kao npr. laserom, već se iseca i šalje na analizu. Meni je to jako bitno jer pored estetskog efekta, želim da znam da li je u njemu došlo do nekih malignih promena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Pon Jul 30, 2012 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2012 7:25 pm
Postovi: 7
marijamaki je napisao:
Da li neko moze da mi objasni kakva je procedura za uklanjanje mladeza na nekoj od drzavnih klinika? Imam 10-ak zaista groznih,ispupcenih mladeza koji su kao za baksuz na najgorim mogucim mestima,kao npr na ledjima,ispod grudi,na stomaku i uvek ali uvek iz zakacim brushalterom,farmerkama itd. Da stvar bude jos gora,imam jedan na grudima koji ima asimetricne ivice i strah me je jer se nalazi na bas nezgodnom mestu. Nemam para za privatne klinike,radim za bednih 19000 din i ne znam kako to da resim,htedoh kredit neki da podignem ali uzalud... Nadam se da mi neko moze objasniti kako i sta jer sam zaista ocajna povodom toga! Hvala!


Ja sam skidala dva mladeža u državnoj klinici u Novom Sadu pre 5 godina. Ne znam koliko su se stvari menjale od tad, ali možda ti neke informacije budu od koristi.

Prvo što treba da uradiš je da tražiš uput za plastičnog hirurga. Ne znam da li može (ili možda čak mora) prvo kod dermatologa, ali ja sam išla samo kod plastičnog hirurga. Igrom slučaja, baš tad sam povredila jedan od ta dva mladeža pa je to bio dodatni razlog, ali u principu, ako imaš bilo kakve promena na mladežima, to je indikacija za uklanjanje. Kod mene je u to vreme bilo dosta promena na tom jednom mladežu pa nije bilo dileme da li da ga skidamo, a uz njega sam progurala još jedan koji je bio velik i koji mi je smetao. Ne znam da li oni skidaju sve što ti želiš ili samo ono što oni procene da treba. U principu, nema razloga da ne skidaju, ali pošto su kod njih gužve, možda rade samo ono što je neophodno. Pored toga, u to vreme je bilo ograničenje da možeš da skineš samo 2 komada u toku jedne intervencije. Mislim da oni sve uklanjaju hirurški i da ne rade leti zbog veće mogućnosti za infekcije. Spremi se da čekaš i na pregled i na operaciju. Ja sam na preglede išla preko reda, bez zakazanih termina jer je hirurg bio jako dobar pa je primao sve koji dođu tog dana. Kad sam prvi put pokušala da zakažem pregled, rekli su mi da su svi termini popunjeni za narednih mesec i po dana i da dođem krajem meseca kad se bude pravio raspored za sledeći mesec. Ja sam u međuvremenu saznala za tog hirurga i onda sam išla bez termina, samo sa uputom. Za operaciju sam imala sreće jer je jedna žena pre mene otkazala operaciju pa sam uletela u njen termin, ali je i to bilo za nekih mesec dana.

Najbolje bi bilo da se raspitaš u konkretnoj bolnici u kojoj odlučiš da to radiš kakva sve ograničenja postoje - da li možeš da skineš više od 2 mladeža u toku jedne intervencije, koliko moraš da čekaš na preglede, koliko na operacije itd. Osim te birokratije, moja iskustva su pozitivna. Međutim, u to vreme sam studirala pa sam imala vremena da sedim po čekaonicama, ali sad mi je problem da izgubim ceo dan čekajući na pregled. Zato i idem privatno - da skinem 10 komada u jednom danu i to van radnog vremena i da nemam onaj problem sa šavovima naredne dve nedelje. Međutim, razumem da nema svako pare da to priušti.

Jako je bitno da se raspitaš ko je dobar hirurg. Lekari koji rade u državnoj bolnici, umeju da budu drski i bezobrazni pa je zbog toga bitno da ipak izabereš dobrog i strpljivog lekara. Moja drugarica je imala problem kad joj se otvorio jedan šav, šetali su je sa odeljenja na odeljenje jer lekar koji je nju operisao nije radio tog dana, a drugi nisu hteli da prime njegovu pacijentkinju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Pon Jul 28, 2014 8:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Molim vas da mi neko kaze--kako se odlucio za skidanje mladeza, ja ih imam bas puno--i par komada su malo iznad koze i malo hrapavi-ostali su unutra pod kozom i puno ima i sitnih crvenkastih. Cini mi se da se ti crveni zacnu i pretvore u tamne i crne i povecavaju se s godinama-inace imam 55 godina i makar 20 mladeza samo na ledjima vecih od 3 mm u precniku.
Nikad mi ni jedan doktor nije savetovao nego da pazim da ne zakacim necim, do duse nemam na nezgodnim mestima da bi ih kacio necim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Sre Feb 18, 2015 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 18, 2015 7:43 pm
Postovi: 2
[color=#BF0080]Bila sam na intervenciji uklanjanja mladeza na ledjima kod doktora Zorana Jovanovica, prilikom koje me je on ''izvacario'' svuda, cak i po zadnjici i grudima. Pri tom je imao i jako neumesne i perverzne komentare, u cemu su ga sestre podrzavale. Ja sam se jako uplasila, mnogo sam ogorcena i zelela bih da prijavim doktora nadleznima. Ali koliko vidim, to nece imati neku svrhu, pa makar da upozorim devojke da je to jedan matori perverznjak kog treba da se klone.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Čet Mar 26, 2015 12:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 26, 2015 10:08 am
Postovi: 1
Da li je neko uklanjao mladeze u Derma timu radiotalasima i da li je zadovoljan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Sub Mar 28, 2015 7:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Preporucujem Vam ordinaciju Rakic Estetik, vrlo su profesionalni a cene su vise nego normalne.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: