Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 10:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Ako rade laserom, to je kaznjivo. Mada, ko zna, mozda kazu da rade laserom, jer mozda lepse zvuci, a rade radiotalasima.
Nije valjda da jos uvek neko ide u Divu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 19, 2009 2:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 12:53 pm
Postovi: 7
Juce mi je uklonjeno 11 mladeza, od kojih su 3 bila u ravni koze, posle uklanjanja ta mesta su mi usivena i da ih nisam uklonila morala bih da ih kontrolisem cesto. Ostali su bili iznad ravni koze, malih dimenzija, i uklonjeni su tzv.metodom brijanja, dakle bez isecanja okolne koze i usivanja. Svi mladezi su prethodno pregledani dermoskopijom, a nakon uklanjanja su poslati na histopatolosku analizu. Moram da priznam da nakon sto prodje dejstvo anestezije, boli itekako, pri tom mislim na ona 3 koja su usivena :cry: To su moja dosadasnja iskustva, trenutno sam u procesu oporavka. Da li cu nekoga da hvalim ili kudim, koliki oziljci ce da ostanu i koliko sam zadovoljna ostaje da se vidi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 03, 2009 6:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 5:45 pm
Postovi: 1
Pozdrav,
ja vec dosta vremena pratim diskusije o ovoj temi i interesuje me, kakvo je osoblje i kakve su usluge u Anti Aging centru? Da li je neko uopste imao iskustva tamo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 29, 2009 8:39 pm
Postovi: 1
pre par meseci sam na stomaku primetio mali mladez (ne veci od 3 mm u precniku)... ono sto mi je bilo neobicno je to sto je bio jako crn, na suncu mi je delovalo kao da ima i neku nijansu teget boje... bas je odskakao od ostalih... jednostavno se samo pojavio sam od sebe... cesto me svrebeo... to me je navelo da odem dermatologu na pregled... doktorka mi je posavetovala da ga odmah uklonim kod hirurga... to sam i uradio nedavno... zakazao kod plasticnog hirurga i uklonio ga... juce mi je napokon stigao i rezultat anailize... i sve je ok... mladez je najbolje ukloniti kod hirurga... dakle, nozem... laseti, radiotalasi i ostale spravice su za bradavice i sl... tako bar doktorka kaze... a vazi za jednu od boljih...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Ned Jul 11, 2010 5:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 11, 2010 4:52 pm
Postovi: 1
Pozzz svima,imam pitanja u vezi skidanja mladeza na koje bih zelela da mi odgovori strucno lice.Naime,cerka(12god.) od rodjenja ima mladez na boku s leđne strane.Srazmerno s rastom deteta raste i mladez koji joj sada vec pravi kompleks ,kupanje,izbor kupaceg kostima(obavezno jednodelni-zbog neizlaganja suncu)U ravni je sa kozom.(mladez nije povređivan samo sto je ponekad pomalo svrbi)Inace -cerka nije svetle puti.Tek ove godine smo otisli na konsultaciju sa dermatologom koji je preporucio skidanje istog u Tirsovoj kod plasticnog hirurga.Citajuci slucajeve na forumu malo sam vise zabrinuta jer mladez nije bas tako mali-6cm.x2cm.,pa me interesuje postupak skidanja tako velikog mladeza-koliko se dubinski skida koza ili tkivo,da li se na tu povrsinu transplatuje koza,vrsta anestezije ,usivanje,koliki oziljak bi ostao i oporavak posle zahvata.Zelim da znam da li bi oporavak bio zavrsen do pocetka skolske godine u septembru ako bi sada otisli na konsultaciju sa plast.hirurgom i zakazali zahvat.Koliko se ceka na zahvat ??????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Ned Jul 11, 2010 6:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Iz iskustva, i mog, i drugih ljudi, ostace oziljak klasicnim hirurskim skidanjem. I to ne mali, mladez je dosta veliki... Licno sam na sebi isprobao skoro sve metode za skidanje pa znam... Ne znam koliko se ceka, ali mesec dana je ok period za oporavak od takve intevencije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Uto Jul 13, 2010 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 3:27 am
Postovi: 32
Roksi, najbolje je da kontaktirate Dunkica iz Kragujevca...na ovom linkovima imate fotografije pre i posle skidanja mladeza, kao i mogucnost da stupite u kontakt sa njim. Procitajte i pogledajte.

http://www.facebook.com/group.php?gid=495822775173

http://www.facebook.com/photo.php?pid=3 ... 5822775173


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Uto Jul 13, 2010 7:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Hehe i to sam probao, tacnije time sam zavrsio posao :D
Ali se ne usudjujem da pisem o tome na ovom forumu jer se takve stvari docekuju ovde na noz. A mogu da potvrdim da je rezultat zaista kao na slikama! Jedino sto dugo traje..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Ned Jul 25, 2010 11:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 12:05 am
Postovi: 15
dontworry je napisao:
pre par meseci sam na stomaku primetio mali mladez (ne veci od 3 mm u precniku)... ono sto mi je bilo neobicno je to sto je bio jako crn, na suncu mi je delovalo kao da ima i neku nijansu teget boje... bas je odskakao od ostalih... jednostavno se samo pojavio sam od sebe... cesto me svrebeo... to me je navelo da odem dermatologu na pregled... doktorka mi je posavetovala da ga odmah uklonim kod hirurga... to sam i uradio nedavno... zakazao kod plasticnog hirurga i uklonio ga... juce mi je napokon stigao i rezultat anailize... i sve je ok... mladez je najbolje ukloniti kod hirurga... dakle, nozem... laseti, radiotalasi i ostale spravice su za bradavice i sl... tako bar doktorka kaze... a vazi za jednu od boljih...


I kod mene se pre nekoliko meseci pojavio mladez oko 3 cm nize od levog rucnog zgloba. Jako je crn, sa teget nijansom na svetlu, kao u citiranom primeru (skoro od rodjenja imam nekolicinu tamnih manjih ili vecih mladeza, koji se ne povecavaju, ili vrlo malo, skoro neprimetno). Malo je izdignut iznad ravni koze, ali ravan i pravilnih okruglastih ivica.
Ono sto me brine, to je da polako raste... Sada je promera oko 2 mm.

Ima li ovde nekoga strucnog ko bi mogao savetovati da li bi ga trebalo operisati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sre Nov 03, 2010 2:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2010 1:58 am
Postovi: 5
Andjela je napisao:
Izvestaj posle posete ORS -specijalne bolnice za plasticnu i rekonstruktivnu hirurgiju zbog uklanjanja mladeza, po preporuci Jelene001 bi bio sledeci:
-dr Bandic je vrlo ljubazno ,neposredno i prijatno stvorenje
-svi mladezi uklonjeni su shaving metodom

Nova sam na ovom forumu i registrovala sam se upravo zbog problema sa mladezima.

Citala sam ovu temu i zaista imam potrebu da odgovorim na nekoliko postova, a i da podelim iskustvo sa ostalima.

Kao prvo, dr. Bandic je odlican samoreklamer, ali nije uopste cenjen medju kolegama. Ako nekoga zanimaju slike nakon operacije moje rodjake u ORS-u, koja je kostala 800 eura, mogu da ih postavim. Mislim da bi SVAKO bolje usio ranu, to je bilo zaista skandalozno.

Kao drugo, "shaving metoda" je u sustini secenje mladeza skalpelom u nivou koze! To je najgori metod koji postoji i i US spada u obicne kozmeticke zahvate, koje vam rade uz napr. hemijski piling.

Lasersko odstranjivanje mladeza je samo za one koji nije bitna patohistoloska analiza. (Da li bi neko rizikovao?).
Ostaju radiotalasi, za manje i benigne, i hirursko uklanjanje, za vece (posebno u nivou koze) i/ili sumnjive mladeze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ...
PostPoslato: Sre Nov 03, 2010 2:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2010 1:58 am
Postovi: 5
zvezdana je napisao:
zaboravila sam da kažem da su mi u apoteci preporučili kremu cicalfate brenda avène.

Posto sam juce uklonila nekoliko mladeza radiotalasima, trenutno koristim Didermal (3 dana), a posle toga Cicaplast.

Da li neko ima iskustvo sa tim gelom? Kakva je razlika izmedju Cicalfate kreme i Cicaplast gela???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Sre Nov 03, 2010 2:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2010 1:58 am
Postovi: 5
bogiz je napisao:
Roksi, najbolje je da kontaktirate Dunkica iz Kragujevca...na ovom linkovima imate fotografije pre i posle skidanja mladeza, kao i mogucnost da stupite u kontakt sa njim. Procitajte i pogledajte.

Sada sam videla ovu reklamu za nadrilekara! :o

Da li postoji moderacija na forumu? Da li je ovo ozbiljan forum ili ne?

Mislila sam da je ovo mesto za razmenu iskustva, a ne prostor za reklamiranje ZAKONSKI zabranjenih metoda lecenja!
Mozda i prosipaju vosak na ringlu i citaju sudbinu, ko zna?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Pet Nov 12, 2010 3:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 3:07 am
Postovi: 7
slazem se sa negativnim utiscima iz ordinacije ORS. Moje iskustvo sa njima je sledece: Bandic - defanzivan i neljubazan, meni nerazumljiv stav za doktora, sestra koja radi s njim - potpuno ista stvar, sestra na salteru - takodje, neljubazna i oholog drzanja kao da mi oni cine neku uslugu za koju treba da im budem zahvalna. Ne cine mi nikakvu uslugu. Placam im.
Za mladez zbog kojeg sam isla rekao je da "treba da ga uklonim pod hitno, jer je vec poceo..." (sta??), da suncevi zraci katastrofalno uticu na njega, jer je na vidnom mestu, da nema nikakvog efekta da ga pokrivam flasterom, jer suncevi zraci "prolaze kroz flaster", da ce mi posle uklanjanja ostati veliki oziljak, i da nema nacina da to saniram, jer kreme za oziljke imaju "maksimalno 10%" ucinka. ispricao koliko kosta to uklanjanje kod njih i da treba obavezno da ga zakazem.

Sta je toliko tragicno u ovoj prici? To sto sam posle otisla kod drugog dermatologa. Ta ljubazna doktorka je uradila ponovo dermoskopiju, rekla da je u pitanju seboroicna keratoza i da su male sanse da ce mi praviti problem, da mogu da je uklonim radiotalasima vrlo lako ako zelim, ali ako ne zelim, da ne treba da brinem. Takodje je dodala, da od uklanjanja radiotalasima uglavnom ne ostaje veliki oziljak, uglavnom samo manja depigmentacija koze.
Da, i dodala je, da ne zna zasto bi lekar rekao za keratozu ovo sto je meni Bandic, kada sam joj rekla za njegov nalaz.

Treba njima poslati inspekciju.


---------

Medjutim, ono sto sam htela da pitam, je da li je neko uklanjao keratoze radiotalasima u ordinaciji Dermatim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Ned Nov 14, 2010 1:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 04, 2010 2:38 am
Postovi: 32
uklanjanje mladeza u klinici za opekotine, plast i rekonst hirurgiju u zvecanskoj!!!
moja supruga bila i sve ok.
najbolji, najbolji dr zoran, mislim da je jovanovic??? genijalac, super doktor i dr vesna... ??
samo, zesca je guzva....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Ned Nov 14, 2010 2:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2010 2:38 pm
Postovi: 1
Ja sam skinuo tri mladeza prekljuce hirurskim putem u Centru za opekotine, rekonstruktivnu i plsticnu hirurgiju u Zvecanskoj. Posto imam mnogo mladeza hirurg koji me je operisao kaze da ce mi skinuti jos mladeza, pa me zanima da li mora da se uradi prvo analiza i pregled mladeza ili se prvo skidaju mladezi pa se salju na analizu, posto su meni skinuli tri mladeza pa tek onda poslali na analizu? Znaci ne skidam laserom niti radio talasima, vec hirurskim putem.
Ince sve pohvale za osoblje, jako si ljubazni:)) Posebne pohvale za hirurga:))


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: