Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Pozdrav
PostPoslato: Sub Apr 29, 2006 12:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 108
mr M je napisao:
Uklanjanje mladeza uglavnom nije problem, jer se obavlja u lokalnoj anesteziji, bez lezanja u bolnici. Udjes, izadjes i gotovo (ha, ha) :D . Ukoliko ti se to cesto desava, morao bi da odes do lekara, jer nisu ni svi mladezi isti. Ja sam jedan mladez (onaj mali crveni, koji lekari oznacavaju kao kapilar) operisao na VMA u dnevnoj bolnici, pre Nove godine i to me je kostalo oko 2.400 dinara (morao sam odmah da idem, jer sam ga zakacio cesljem i delimicno otkinuo). U cenu operacije je usla: anestezija (inekcija), sama intervencija - odstranjivanje skalpelom (zasece se malo dublje i oko samog mladeza kako bi lekari bili sigurni), laser, sivenje (2 kopce), gaza, flaster i analiza tkiva. Svako tkivo koje je odstranjeno, obavezno se analizira. Rezultati su gotovi za par dana (zavisi od obima posla), a za 7 dana se skidaju konci. Cisto da znas, kada se deluje laserom na tkivo, iako to traje samo 1 do 2. sek., osetices peckanje. Postoje i drugi nacini odstranjivanja (strujom), ali o tome ce ti mozda neko drugi vise reci.

Pozdrav,
mr M.


izvini, koliko dugo te je bolela "rana" posle odstranjivanja mladeza? mene boli vec dva dana :( imam 5 kopce na mestu gde je bio gore pomenuti mladez.

narucila sam kremu koju mi je preporucila DRAGANA15. javicu kako napreduje regeneracija kada za 7 dana skinem končiće :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 29, 2006 1:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ne bi trebalo bas da boli, mislim to je rana ali ako su bolovi jaki i ne prodju uskoro posavetuj se sa lekarom.
Ja sam na ledjima imao 8 kopci i nije me nista bolelo osim na pritisak (cesto sam se budio zbog toga nocu kad se u snu okrenem na ledja) i uopste sam se iz straha da ne pokidam konce jako malo kretao, nisam se ni savijao...
Pola konaca mi je skinuto posle 7 dana a ostatak posle jos 7.
Zamolio bih te Zvezdana da napises kakve efekte daje krema i posle duzeg koriscenja jer sam ja koristio Contractubex skoro 3 meseca i nije bilo rezultata. Uskoro trebam da imam jos jednu intervenciju pa bih voleo da ovog puta koristim neki bolji preparat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sub Apr 29, 2006 9:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 108
danas je već mnogo bolje.

nego - pre par dana, pri spremanju klope ispekla sam palac na desnoj ruci. opekotina širine 1cm dužine oko 1,5 cm. opekotinu sam odmah namazala kantarionovim uljem. pored toga, zbog nedostatka cinka u krvi, pijem i tabletice. mogu vam reći da se opekotina odlično povukla i da se koža regenerisala skoro neverovatnom brzinom.

dok rana od odstanjivanja mladeža ne zaraste trudiću se da i dalje uzimam cink. vitamini C, E, K i A bi takođe trebali da utiču na regeneraciju kože.

javiću za 5-6 nedelja kako se odvija regeneracija posle korišćenja cicative kreme. ali mislim da je i podrška "iznutra" jako bitna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sub Apr 29, 2006 9:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 108
zaboravila sam da kažem da su mi u apoteci preporučili kremu cicalfate brenda avène. ipak sam, po preporuci dragane15 kupila ovu. sledeći put ću pokušati sa ovom avenovom. dobila sam njihovu brošuru od 50-ak strana, po opisu trebalo bi da je i ova odlična... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 17, 2006 7:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 108
Dejanbg je napisao:
Ne bi trebalo bas da boli, mislim to je rana ali ako su bolovi jaki i ne prodju uskoro posavetuj se sa lekarom.
Ja sam na ledjima imao 8 kopci i nije me nista bolelo osim na pritisak (cesto sam se budio zbog toga nocu kad se u snu okrenem na ledja) i uopste sam se iz straha da ne pokidam konce jako malo kretao, nisam se ni savijao...
Pola konaca mi je skinuto posle 7 dana a ostatak posle jos 7.
Zamolio bih te Zvezdana da napises kakve efekte daje krema i posle duzeg koriscenja jer sam ja koristio Contractubex skoro 3 meseca i nije bilo rezultata. Uskoro trebam da imam jos jednu intervenciju pa bih voleo da ovog puta koristim neki bolji preparat.


dobra je krema. bitno je zaista da počneš s' nanošenjem bukvalno odmah nakon skidanja končića i to 2 puta dnevno. pre nanošenja kožu lepo očistiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 18, 2006 3:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Moze sasvim slobodno i vise puta dnevno.Ako je oziljak na vidnom mestu,obavezno ga zastititi kremom sa UVA/UVB.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 7:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 7:21 pm
Postovi: 2
Lokacija: BiH
ja sam skidala mladez..bio je na jako nezgodnom mjestu(na dojci). lokalna anestezija, par dana tablete protiv bolova i to je to! zaista nishta strasno! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Hm...pa zar to boli? Ja zaista nisam imala takvo iskustvo. Laserom radjeno, gotovo savrseno, bez ikakvih bolova i postoperativnih komplikacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 15, 2007 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 9:29 pm
Postovi: 15
Lokacija: Kragujevac
Jeli ljudi,da vas pitam nesto...meni mladezi prave zesci estetski problem,skoro pa komplex,ali gledam te cene.Ja da bi ih sve otklonio treba da prodam kucu:) Jel postoji negde MOOOzda gde se rade za Dz,ili makar da mi neko kaze gde ima za neke manje pare? :)
Thanks


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 17, 2007 12:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
ja imam dva mala tamna mladeza u nivou koze na ledjima oko kojih je poceo da se stvara beli krug i polako povlaci pigment iz samih mladeza...

da li je ovo alarmantno??????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Pet Feb 08, 2008 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 7:06 pm
Postovi: 3
E ovako. Zanima me gde je moguce odstraniti mladeze. Imam nekolicinu njih na ledjima i stvaraju mi problem tokom leta jer nesmem da telo izlazem suncu. Koliko kosta odstranjivanje mladeza precnika 8mm i gde se to moze uraditi. Pored toga imam jedan na glavi tj. u kosi i smeta mi tokom sisanja jer frizer, iako je upozoren, stalno zakacuje mladez, koji je poveci, da li se takav mladez moze odstraniti.
odg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 12, 2008 12:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Ovde smo dosta pisali o mladezima i klinikama gde se oni mogu uspesno odstraniti, pa predji na 'trazi', naci ces ono sto te interesuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 13, 2008 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 7:22 pm
Postovi: 2
Lokacija: Beograd,Srbija
Imao sam na ledjima veliki mladez koji je postajao sve crveniji. Po poreporuci otisao u ORS(da ne reklamiram, lako cete ih naci na google-u), ne secam se koliko sam platio pregled, svi su ljubazni, pregledao me doktor Bandic, dao dijagnozu, nije bilo nista alarmantno ali je savetovao da se mladez ukloni. Ja sam insistirao da to bude odmah, sprzio ga je, platio sam mislim 80e, mladez je poslat na analizu. Rezultati rekli da nije maligni, doktor prekontrolisao stvar, sve je ok. Ja super zadovoljan! Sve pohale za ORS!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 18, 2008 10:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 11:56 am
Postovi: 65
PITANJE: Sinoc sam slucajno zakacila mladez noktom, malo ga povredila (istekla kap krvi), da li je to alarmantno?!

Danas je nedelja, dermatolozi ne rade, pa ne zelim da budem ludaca koja ide u hitnu zbog malog problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 03, 2008 12:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 03, 2008 12:17 am
Postovi: 4
jel zna neko jel moguce da se ukloni mladez koji je u nivou koze a da ne ostane oziljak???i gde?? hvala unapred?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: