Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 08, 2007 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 2:46 pm
Postovi: 22
E pa ljudi vidim da se ovde dosta pisalo i lagacu ako kazem da sam ishchitala svaki post pa neka mi se oprosti ako pitam neshto shto je vec postovano :wink:
Dakle ovako: juche sam u sanduchetu nashla reklamu za neki salon koji vrshi "trajnu" epilaciju laserom Aleksandrit. Poshto nisam naishla na laser ovog tipa u postovima koje sam prochitala (a nisam sve ponavljam chitala) zanima me da li je neko chuo za taj laser i kakvi su utisci?
Drugo, nekako mi slabo dajete info o konkretnim cenama (uglavnom skupo, jeftino), a mislim da je individualno shta je za nekoga jeftino tj. skupo! Zanima me konkretna cena u raznim salonima po tretmanu!
A evo i mog sluchaja:
Elem, ja sam potomak vukodlaka ali bukvalno! Nemam nikakvi hormonski poremecaj, jednostavno sam previshe maljava :cry: a da zlo bude vece bela sam ko sir! Nemam problema na licu, ali noge su horror (da nisam mrshava dechko bi meshao moje noge sa svojim), ruke takodje i imam dosta maljava ledja (e sada na ledjima dlake su onako paperjaste ali vidjlive - narochito na vratu, a na nogama i rukama chekinje!)
Depilacija voskom mi je ok reshenje (ne brijem se) ali mi dlake uzasno brzo porastu tako da se vide a nisu dovoljno velike za depilaciju (pa zamislite na onih zilion stepeni leti mene u farmerkama :roll: )
Ono sht mene zanima je da li neko zna konkretnu cenu i broj tretmana za ovakav sluchaj? A da zaboravila sam da napomenem da pijem nisko-hormonske pilule (Mercilon)
radujem se odgovoru :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 08, 2007 8:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Ono o cemu treba voditi racuna (i zasto sam ja odustala od skidanja dlaka laserom - ja sam htela da uradim bikini) je to da je za uspesni laserski tretman potreban sto veci kontrast izmedju boje koze i boje slake. Znaci, najbolje je da si jako bleda a dlaka zift-crna. Ako je neko prirodno svetle boje kose a tamnije puti (kao ja) njemu je verovatnoca uspeha mnogo manja, posto laser ubija dlaku bazirano na razlicitosti od ostatka tog polja, t.j. boje koze.

Za ostalo sto se interesuje, nadam se da ce moci drugi sa ovog foruma da ti odgovore.

P.S. Mislim da isto vazi i za elektrolizu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 08, 2007 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 2:46 pm
Postovi: 22
Aha znachi dobro je to shto sam siric i shto su mi dlake chekinje, sada nisu bash zift ali dosta su tamne (za razliku od kose!)
Nego bash me zanima zna li neko za laser koji sam navela?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: epilacija
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 1:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
vladamix je napisao:
Imam jedan problem,ne znam da li je za ovu temu ali da pokušam. Čelo mi izgleda dosta spušteno zato što mi kosa raste do nekih par cm-a iznad obrva,tako da je gotovo prekriveno kosom čim malo poraste.Pre nekih par godina jedan frizer mi je obrijao deo za koji je on mislio da je višak da bih dobio normalan izgled čela, i to nije bilo loše ,dosta mi je otvorilo lice.Međutim to zahteva svakodnevno brijanje,i dosta se primećuje kada se neko približi.Zanima me da li postoji neko trajno rešenje za uklanjanje viška kose,moja ideja je bila neka klinika za estetsku hirurgiju da bi se na osnovu izgleda lica odredio deo koji se skida ali gledajući po internetu oni tako nešto ne rade.Kosa mi je tamna,dosta gusta i poprilično jaka.Ako postoji neko rešenje rado bih pokušao.

Resenje je da trajno uklonite nezeljene dlake fotoepilacijom ili elektroepilacijom. U vasen slucaju postoji problem da se precizno uradi linija skalpa da ona izgleda prirodno. Ako je regija mala i ima malo dlaka, bolje resenje je elektroepilacija. U suprotnom, prvo uradite veci deo regije fotoepilacijom. Deo regije uz liniju skalpa, zbog preciznosti, uradite elektroepilacijom.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: epilacija
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 1:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
jacabl je napisao:
pozdrav, Valdi zanima me koja je trenutno cijena u tvom salonu za depilaciju lica?Ako nije problem posalji na pp,kao i broj ili mail na koji mogu da kontaktiram salon. Koji su parametri tvojeg ipl aparata da bih mogla da uporedim sa ovim s kojim imam iskustva. Radila sam vec ipl,prosle godine,nekih 12 tretmana ali preko ljeta ne i naravno sad sam opet na pocetku. Da li je vitiligo kontraindikacija?thanks :wink:

Cena epilacije celog lica (za sada) je 3.300 din.
Aparat je MediLux, Palomar, USA a sve mozes videti na www.palomarmedical.com
Mene zanima na kom si aparatu radila i sa kojim parametrima? Kolike su bile pauze izmedju tretmana i kolika je uspesnost posle 12 tretmana? Da li se struktura i boja dlacica promenila?
Ja nisam doktor pa nema smisla da dajem odgovore na medicinska pitanja.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: epilacija
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 2:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
estya je napisao:
E pa ljudi vidim da se ovde dosta pisalo i lagacu ako kazem da sam ishchitala svaki post pa neka mi se oprosti ako pitam neshto shto je vec postovano :wink:
Dakle ovako: juche sam u sanduchetu nashla reklamu za neki salon koji vrshi "trajnu" epilaciju laserom Aleksandrit. Poshto nisam naishla na laser ovog tipa u postovima koje sam prochitala (a nisam sve ponavljam chitala) zanima me da li je neko chuo za taj laser i kakvi su utisci?
Drugo, nekako mi slabo dajete info o konkretnim cenama (uglavnom skupo, jeftino), a mislim da je individualno shta je za nekoga jeftino tj. skupo! Zanima me konkretna cena u raznim salonima po tretmanu!
A evo i mog sluchaja:
Elem, ja sam potomak vukodlaka ali bukvalno! Nemam nikakvi hormonski poremecaj, jednostavno sam previshe maljava :cry: a da zlo bude vece bela sam ko sir! Nemam problema na licu, ali noge su horror (da nisam mrshava dechko bi meshao moje noge sa svojim), ruke takodje i imam dosta maljava ledja (e sada na ledjima dlake su onako paperjaste ali vidjlive - narochito na vratu, a na nogama i rukama chekinje!)
Depilacija voskom mi je ok reshenje (ne brijem se) ali mi dlake uzasno brzo porastu tako da se vide a nisu dovoljno velike za depilaciju (pa zamislite na onih zilion stepeni leti mene u farmerkama :roll: )
Ono sht mene zanima je da li neko zna konkretnu cenu i broj tretmana za ovakav sluchaj? A da zaboravila sam da napomenem da pijem nisko-hormonske pilule (Mercilon)
radujem se odgovoru :P

Laseri za epilaciju se dele prema talasnoj duzini emitovane svetlosti na Alexandrite (755nm), Diodni (810nm) i ND:Yag (1064nm). Ovaj podatak nije dovoljan da bi se videlo o kom aparatu je rec ni ko je proizvodjac.
Mogu samo da vam dam cene u mom salonu i otprilike koliko se krecu u drugim. Sve cene su za epilaciju nogu.
U mom salonu za sada je cena oko 100 evra a od januara verovatno oko 120 evra.
U vecini poznatih salona cene se krecu od 450-650 evra. To ne znaci da nema i za 200-300 evra.
U USA cena na laseru je od 230-270 evra a na IPL-u od 150-170 evra. Naravno, ima i skupljih.
Kod mene su cene fiksne za definisane regije, vecina formira cenu na pregledu u zavisnosti od velicine regije. Cena ne zavisi od gustine dlaka vec od velicine regije.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 11:11 am
Postovi: 4
Drage moje forumasice i sapatnice, moram da Vam kazem da sam bila na laserskoj epilaciji brade i podbradka- prvi tretman. Ovde cu ukratko opisati svoje iskustvo, zato sto je ovo istina, a ja to nisam nigde uspela da procitam ni na jednom forumu.
Necu navesti ime centra u kome sam bila za sada, samo cu reci da je u centru Beograda.
Pregled je besplatan, koji i nije pregled vec odredjivanje cene po tretmanu od strane suvlasnice. Cena je mnogo vislja od one koju su mi rekli kada sam zvala telefonom.
Laser centar ima diodni laser, koji je idalan za osobe sa svetlim tenom i jakim tamnim dlakama. Ima svoj sistem hladjenja, tako da je mala verovatnoca da ce doci do opekotina i trajnih ostecenja koze. To je velika prednost u odnosu na IPL aparate.
Cena jednog tretmana za mene je 150 EURA ili 12.000 din. Ovo je cena za po jednoj epilaciji za prva tri tretmana, a zatim ako bude bilo potrebe, cena cetvrtog i petog tretmana ce biti po 100 eura po tretmanu. Prosta racunica kaze da cu dati oko 650 eura za lasersku epilaciju, a ja njima zauzvrat poklanjam sve svoje dlake (sto se mene tice neka bude zauvek). Naglasemo mi je da ukoliko budem imala problema sa hormonima( visok tesosteron) niko mi ne garantuje da se dlake nece vratiti.
Sam tretman sa laserom je za mene bio jako bolan, to je mnogo jaci bol od neprijatnog peckanja. To je bol, kao da vas neko jako stipa. Rad sa laserom traje oko 15 minuta, posle toga sam drzala neku kremu i led oko 20 minuta. Koza mi je bila jako iziritirana, crvna, bolna i pojavio se otok. Doktorka u laser centru mi je rekla da postoji ta mogucnost, kao I da ce mi se pojaviti male bubuljice i krastice po tretiranoj regiji. Posle uprnog mazanja hidrociklinom u roku od dva dana lice se smirilo. Nesto dlaka je ispalo, odmah posle tremana i za sada je stanje nepromenjeno.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 10:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 2:46 pm
Postovi: 22
uh, koliko vidim ja cu josh dugo duuuugo biti vukodlak, sve dok ne dobijem na lotou :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 11, 2007 12:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 07, 2007 12:05 am
Postovi: 24
hvala na odgovoru. Zaboravila sam koji je aparat u salonu u koji sam isla ali provjericu. Jeste,bilo je napretka,ali kao sto rekoh opet sam ih u medjuvremenu" ojacala". koliko tretmana na licu otprilike radite?
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 11, 2007 12:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 07, 2007 12:05 am
Postovi: 24
a sto se tice tretmana, nakon 7 dana pa nakon 3 sedmice pa opet nakon 7...mozda mozes iz toga zakljuciti koji je aparat.
I da,neko je spomenuo bolnost,mene je isto boljelo,iako svega par minuta traje ukupno ali..kao satima da traje. Pozzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: epilacija
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 4:57 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
jacabl je napisao:
a sto se tice tretmana, nakon 7 dana pa nakon 3 sedmice pa opet nakon 7...mozda mozes iz toga zakljuciti koji je aparat.
I da,neko je spomenuo bolnost,mene je isto boljelo,iako svega par minuta traje ukupno ali..kao satima da traje. Pozzzzz

Raditi tretmane na 7 dana nema nikakvog smisla. Polovina tretmana je uradjena nepotrebno. Tretmani se ne ponavljaju na tacan vremenski period vec se ceka ponovni rast dlacica a za regiju lica to je prosecno na 4 nedelje.
Sta znaci da je bilo napretka ali su u medjuvremenu ojacale? Napredak je ako se broj dlacica smanjio za odredjeni procenat. Ako se broj dlacica vratio na stanje pre tretmana, onda fotoepilacija nije bila uspesna. Treba pronaci razlog pa ako mi javis sve ono sto sam te pitao mozda nadjemo odgovor.
Potreban broj tretmana se ne moze predvideti. Obicno je za regiju lica potreban veci broj tretmana nego za druge regije.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 11:11 am
Postovi: 4
Drage moje, danas je prošlo dve nedelje od moje prve laserske epilacije. I moram priznati da nakon početnog straha i neverice, da sam oduševljena. Svaki dinar¬ tj.euro se isplatio, to može da razume samo neko ko ima ili je imao ozbiljan problem sa pojačanom maljavošću. Da se razumemo, nije to problem estetike, to je više problem psihološke prirode. No, naime nakon deset dana je počelo peckanje, perutanje lica i dlake su počele da ispadaju. Uradila sm piling i dlake su otišle, nadam se zauvek. Inače i dlake koje su izrasle su mnogo tanje i slabije, sporije rastu.Čitavih pet dana nisam morala da skidam dlake. Ovo je topla preporuka za sve one koje imaju ovakav problem, skupljajte pare i pravac u Kosovsku 34.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 14, 2006 12:33 pm
Postovi: 9
Šta se dešava sa ljudima koji imaju tetovažu? Da li je dozvoljena laserska depilacija?
Da li laserska depilacija može da bude rešenje protiv urastanja dlaka na preponama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 6:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
Zdravo svima... posto mi je ova tema veoma bliska pregledala sam malo vase porukice...pa reko da nesto dodam...

Isla sam pre tacno godinu dana na trajnu epilaciju...cetiri puta. Volela bi da mogu da kazem neke detalje o tom laseru ali neznam :-? ljubazna teta mi je objasnila da radi na principu pola toplotni pola svetlosni laser... da sigurno uklanja dlake jaceg pigmenta ali da takodje otklanja i potpuno bele zbog tog toplotnog zraka...
Meni je lice glavni problem. Hormoni su mi zbrkani,testosteroni veci od granice normale i onda naravno dlake katastrofa. Brada i nausnice...a jos sam crna...uh...
Uglavnom,posle prvog puta nisam primetila nista...rekla mi je da ce dlake same ispasti za par dana a da ja na drugi tretman dodjem za dve nedelje. I tako je i bilo. U prvoj nedelji su ispale a u drugoj narasle munjevito kao da nista nije radjeno. Posle drugog mi je rekla da dodjem za tri nedelje. Tad nakon sto su ispale izrasle su iste velicine i de bljine kao i pre ali znatno proredjene. Onda sam otisla posle mesec dana na cetvrti tretman i posle njega sam skoro plakala od srece. Pre sam se depilirala jednom nedeljno ali vec posle 3 dana su se dlake bas videle a sada to radim bas retko, duplo redje ali ih stvarno imam toliko manje da je to neverovatno. Nakon onog zadnjeg puta trebala sam opet da idem nakon 6 meseci,madjutim nisam otisla ali ponovicu jos taj jedan sigurno.
Tretman je trajao tri cetri minute i nije bolan....maalkice neprijatno kad taj laser "opali" ali to je sekund.
A ni cena nije strasna. Placala sam 30 evra po tretmanu. Sada moja kasica prasica skuplja za noge...cele noge sa preponama su 17000 dinara.

Kad sam tek razmisljala da odem na to drugarica koja je kozmeticarka mi je napricala da je to lose i da posle samo bude jos gore...to su prazne price,ko god je u mogucnosti da sebi ovo priusti...samo napred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 12:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 11:57 am
Postovi: 10
valdi63 je napisao:
bobi krofna je napisao:
pre svega hvala na brzom i ljubaznom odgovoru...

Nema na cemu. Na zalost, tesko cu moci konkretno da vam pomognem. Nikada me nisu zanimali takvi laseri jer im ne vidim upotrebnu vrednost sem u specificnim situacijama. A nisam video da ih i jedna od vodecih firmi proizvodi.
Pre nekoliko godina, sticajem okolnosti, isao sam da pogledam laser koji radi dlaku po dlaku, uvoznik iz Subotice a laser (ili proizvodjac?) Ionto-Comed. Imali su ga po jedan salon u Subotici i Novom Sadu. Ima takvih lasera i u Beogradu ali stvarno ne znam u kojim salonima.
Moja zena je uradila obrve ali to je daleko od nekog finog oblikovanja vec vise da se smanji regija koju ce odrzavati.
O elektrolizi takodje jako malo znam sem da je potrebna izuzetno iskusna i obucena osoba.
Mozda mozete da probate na nekom laseru sa malim spotom (npr. GentleLase 5 mm precnik ili LightSheer 9x9 mm). Prethodno neko da vam oblikuje obrve, prelepi zastitnim flasterom a u toku samog tretmana jos neka dodatna zastita izmedju sonde i obrva.
Obidjite salone, izlozite vas problem, dajte ove predloge pa mozda negde i nadjete resenje. I zapamtite moje upozorenje za oci.
Puno srece



posto se vec jedno duze vreme raspitujem ko u subotici radi trajnu depilaciju, i saznala sam za jedan salon ali mi nije pomogao...da li mozete da mi kazete koji salon u subotici ima laser koji uklanja dlaku po dlaku?hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: