Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 27, 2007 1:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
A_Girl je napisao:
Pozdrav Valdi :)
Radila sak kod kod vas u salonu epilaciju nogu u februaru ove godine, ali samo taj jedan tretman, posle nikako nisam uspela da se organizujem da nastavim, doslo je leto, ja se izdepilirala voskom... Sada hocu da nastavim, pa me zanima koliko treba da sacekam za ponovni tretman posle cupanja dlacica i da li je taj jedan tretman imao efekta s obzirom da sam se posle depilirala? :-?

Morate da sacekate 4-6 nedelja bez depilacije voskom a za to vreme mozete se brijati. Na efikasnost nije mogla da utice depilacija posle tretmana tako da vas to ne brine. Izmedju tretmana se ne preporucuje depilacija jer moze uticati na sledeci tretman a ne na prethodni.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hormonski poremecaj i trajna depilacija
PostPoslato: Ned Nov 04, 2007 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 11:11 am
Postovi: 4
Poštovani forumaši, :D
Pridružujem vam se i ja sa svojim poblemom...
Imam poličistične jajnike koji proizvode testosteron, koji tera moje dlake da rastu, pogotovo tamo gde ne treba da ih bude kod nas žena.
Lice i brada su kod mene najugroženije područje. Sakupila sam nešto novca i krećem na lasersku epilaciju/depilaciju početkom meseca decembra. Samo da izdržim ovaj prelazni period bez čupanja dlaka ili depilacije voskom. Mrzim brijače, pa sam se snadbela kremom za depilaciju i trimerom...Dlake su mi izuzetno tamne, jake i guste tako da ih "skidam" svaki drugi dan.
Mene konkretno interesuje da li neko može da mi odgovori koliko će laserska depilacija da redukuje moje dlake ili da uspori njihov rast, uzimajući u obzir moj hormonski poremećaj? :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 04, 2007 12:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 5:17 pm
Postovi: 23
Lokacija: Porec
Poštovana gđo. U Vašem se slučaju ne preporučuje laser ni IPL nego si prvo riješite zdravstvene probleme koje imate. Ukoliko je prisutna hormonalna neravnoteža, fototerapija (a tu spadaju svi svijetlosni izvori) može pogoršati situaciju. Slično kao kod melazme.

_________________
Dve su stvari beskrajne...svemir i ljudska glupost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 04, 2007 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 11:11 am
Postovi: 4
Nije mi baš najjasnije u kom smislu će fototerapija pogoršati situaciju. Mislite na da će dlake da rastu još više???
Što se tiče hormonske ne ravnoteže, ginekolog mi je prepisao Diane 35, da bi mi endokrinolog rekao da ne pijem to...Prepisana mi je dijeta, posto su moji primarni problemi telesna težina i pojačana maljavost...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 3:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 3:01 am
Postovi: 1
Da li se radi epilacija analne zone i koja je cena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: epilacija
PostPoslato: Čet Nov 15, 2007 1:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
jasna77 je napisao:
Da li se radi epilacija analne zone i koja je cena?

Obicno se radi usklopu bikini zone. U mom salonu cena za bikini je 2.900 din a cene za specificne regije odredjuje doktorka na pregledu. Mislim da bi cena bila 1.450 din ili 1.700 din.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 20, 2007 12:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 2:50 am
Postovi: 9
Ja sam imala 13 tretmana sa IPL aparatom i nikako nisam zadovoljna :x Naime, kada sam pocela sa tretmanima receno mi je da ce biti potrebno 6 tretmana zbog cega sam pristala i pocela sa tretmanima ispod pazuha i prepone, bila sam zadovoljna posle prvih 3,4 tretmana jer sam primetila da su se dlake redukovale. Medjutim, posle i tog 6-tog ja sam imala istu kolicinu dlaka kao i posle 3,4 -tog i evo stigla sam do 12-tog i odustala. Mislim da se ne treba upustati u tu "trajnu depilaciju" jer na kraju ima isti efekt kao i obicna depilacija. Jos da napomenem da moje dlake nisu niti jake niti tamne ( za povecan broj tretmana). Ja sam ovo radila u Australiji ( posto ovde zivim) i kosta $45 (prepone i pazuh) a noge $200.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 1:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
Tina S. je napisao:
Ja sam imala 13 tretmana sa IPL aparatom i nikako nisam zadovoljna :x Naime, kada sam pocela sa tretmanima receno mi je da ce biti potrebno 6 tretmana zbog cega sam pristala i pocela sa tretmanima ispod pazuha i prepone, bila sam zadovoljna posle prvih 3,4 tretmana jer sam primetila da su se dlake redukovale. Medjutim, posle i tog 6-tog ja sam imala istu kolicinu dlaka kao i posle 3,4 -tog i evo stigla sam do 12-tog i odustala. Mislim da se ne treba upustati u tu "trajnu depilaciju" jer na kraju ima isti efekt kao i obicna depilacija. Jos da napomenem da moje dlake nisu niti jake niti tamne ( za povecan broj tretmana). Ja sam ovo radila u Australiji ( posto ovde zivim) i kosta $45 (prepone i pazuh) a noge $200.

Zao mi je sto se niste ranije obratili za savet jer su vas lose informisali. Za uspesnu i efikasnu fotoepilaciju potrebno je da dlacice budu sto tamnije i deblje. Sto su dlacice svetlije i tanje, pada efikasnost pa je potreban i veci broj tretmana. Jako je bitan i izbor IPL ili Laser aparata, pogotovo za svetlije dlacice. Ogranicavajuci faktor je i tip koze. Kada su u pitanju plave, svetlo smedje, ridje ili sede dlacice, fotoepilacija nije uspesna sem u retkim situacijama.
Fotoepilacija je u 93% slucajeva uspesna od ukupnog broja podobnih pacijenata sa redukcijom dlacica od 70-90% ali moraju se zadovoljiti osnovni preduslovi.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 1:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 2:50 am
Postovi: 9
Puno hvala na veoma korisnom savetu, da sam to ranije znala ne bih ni pocinjala sa tim tretmanima... Ovako sam samo potrosila i pare i vreme :( Ne iznenadjuje me sto tu informaciju nisam dobilla od njih, ipak je biznis - biznis :) Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 10:56 pm
Postovi: 4
Da li je neko čuo za IPL Water light italijanske firme Etoile? Koliko je efikasan? Kakve su cene? Koža mi je daleko od bele, ali nije ni jako tamna, a dlake tamnije, ali ne crne. Da li sam "pogodan" pacijent?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: epilacija
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 12:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
ladybug je napisao:
Da li je neko čuo za IPL Water light italijanske firme Etoile? Koliko je efikasan? Kakve su cene? Koža mi je daleko od bele, ali nije ni jako tamna, a dlake tamnije, ali ne crne. Da li sam "pogodan" pacijent?

Ja vam ne preporucujem njihove aparate. Bez obzira da li je u pitanju Water Light ili Water Light III, snaga ovih aparata je mala. Ako se dobro secam, za talasne duzine od 400nm-, max protok energije je oko 10J/cm2. Posto vam je koza "daleko od bele", radice se sa talasima od 600- ili 650nm- (ne secam se tacno) a to znaci jos manje energije. Sa ovakvim karakteristikama tesko se postize trajnost. Ipak, moram malo da se ogradim jer nisam 100% siguran u ove podatke. Meni licno se aparati firme Etoile nisu mnogo svideli.
Na ovaj nacin nije lako utvrditi da li ste podoban pacijent. Ako je koza "tamnija" a dlaka nije crna vec moze da postoji problem. Prvo morate da uradite pregled i test da bi moglo nesto preciznije da se zakljuci.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 10:56 pm
Postovi: 4
Hvala puno na odgovoru! Meni su rekli da je jačina aparata 20-70J, da li to menja stvar?
Možda ja ne znam da postavim pravo pitanje! Šta je bitno u vezi aparata kojim će mi raditi epilaciju, kako da znam da li je dobar?
Kako izgleda proba?! Je l' boli?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: epilacija
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 2:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
ladybug je napisao:
Hvala puno na odgovoru! Meni su rekli da je jačina aparata 20-70J, da li to menja stvar?
Možda ja ne znam da postavim pravo pitanje! Šta je bitno u vezi aparata kojim će mi raditi epilaciju, kako da znam da li je dobar?
Kako izgleda proba?! Je l' boli?!

Aparat emituje svetlost energije od 70J. Kako sonda ima 8cm2, protok energije po cm2 je 70J/8cm2=8.75J/cm2. Protok energije je uporedivi parametar a davanje samo ukupne svetlosne energije malo znaci. U zavisnosti od talasne duzine min protoci energije koji daju zadovoljavajuce efekte i trajnost su dosta veci od 8.75J/cm2.
Izbor aparata prvenstveno zavisi od tipa koze i kvaliteta dlake ali se podrazumevaju kvalitetni laser ili IPL aparati. Pronadjite sto vise salona/ordinacija, saznajte koje aparate koriste i ko je proizvodjac pa mi to javite. Ne znam gde zivite ali se nadam da imate izbor. Tada cu vas posavetovati gde da uradite test i sta da pitate.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 11, 2006 2:14 pm
Postovi: 3
Imam jedan problem,ne znam da li je za ovu temu ali da pokušam. Čelo mi izgleda dosta spušteno zato što mi kosa raste do nekih par cm-a iznad obrva,tako da je gotovo prekriveno kosom čim malo poraste.Pre nekih par godina jedan frizer mi je obrijao deo za koji je on mislio da je višak da bih dobio normalan izgled čela, i to nije bilo loše ,dosta mi je otvorilo lice.Međutim to zahteva svakodnevno brijanje,i dosta se primećuje kada se neko približi.Zanima me da li postoji neko trajno rešenje za uklanjanje viška kose,moja ideja je bila neka klinika za estetsku hirurgiju da bi se na osnovu izgleda lica odredio deo koji se skida ali gledajući po internetu oni tako nešto ne rade.Kosa mi je tamna,dosta gusta i poprilično jaka.Ako postoji neko rešenje rado bih pokušao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 07, 2007 12:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 07, 2007 12:05 am
Postovi: 24
pozdrav, Valdi zanima me koja je trenutno cijena u tvom salonu za depilaciju lica?Ako nije problem posalji na pp,kao i broj ili mail na koji mogu da kontaktiram salon. Koji su parametri tvojeg ipl aparata da bih mogla da uporedim sa ovim s kojim imam iskustva. Radila sam vec ipl,prosle godine,nekih 12 tretmana ali preko ljeta ne i naravno sad sam opet na pocetku. Da li je vitiligo kontraindikacija?thanks :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: