Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 6:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 18, 2006 2:13 pm
Postovi: 81
Lokacija: BG
Ja cu uskoro na epilaciju, pa imam jedno pitanje - da li dlacice treba da budu malo iznad povrsine koze ili skroz, skroz obrijane?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 10:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
bobi krofna je napisao:
za valdi63...verujem,takodje, da ima puno posetilaca ovog sajta zainteresovanih za selektivno uklanjanje dlaka pa Vas jos jednom molim da nam date vise informacija o pomenutom aparatu (koje je vrste laser,koje snage,kojoj kozi i kojim dlakama odgovara,koja su iskustva...) bez osvrta na to u kojim se salonima koristi...

Posetite jedan od pomenutih salona, neka vas pregledaju i testiraju a onda saznajte sa kojom snagom (J/cm2) bi vam tretirali obrve. Podrazumeva se sa ND:Yag laserom, IPL opcija vas ne zanima. Javite mi taj podatak pa cu vam odgovoriti.
Druga varijanta je da pozovete uvoznika firme Ionto-Comed, WIS doo, Subotica, tel. 024 554 962 i 024 551 447, gospodja Sonja Sigulinski. Zamolite ih da vam daju podatke salona koji su kupili lasere firme Ionto-Comed koji radi "dlaku po dlaku". Valjda firma i dalje postoji sa istim telefonima. Ja sam ih poslednji put video, mislim, 2004 god.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 10:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
A_Girl je napisao:
Ja cu uskoro na epilaciju, pa imam jedno pitanje - da li dlacice treba da budu malo iznad povrsine koze ili skroz, skroz obrijane?

Skroz, skroz...do povrsine koze, ne dalje :) Nemojte da iziritirate kozu.
Ako to uradite previse pedantno nece moci da vam urade kvalitetan pregled. Ili ostavite malu regiju sa dlakama ili prvo pregled i test pa naknadno, za koji dan, na sam tretman skroz, skroz obrijani :)
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 1:51 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 18, 2006 2:13 pm
Postovi: 81
Lokacija: BG
dr Optimista je napisao:
Dlake trebaju da budu crne i da se vide,ili da naviru


Moje jesu crne, ali sam ih obrijala 3 sata pred epilaciju. Nisam valjda pogresila toliko da epilacija nije uspela? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 01, 2007 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 7:37 pm
Postovi: 2
Imam pitanje koje se tice trretmana lica - nausnica i zulufa.

Da li je potrebno i te delove nekako tretirati pre dolaska na tretman laserom ili je ipak bolje doci sa dlacicama posto se na brijanje zaista ne usudjujem?

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 01, 2007 9:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
Rina je napisao:
Imam pitanje koje se tice trretmana lica - nausnica i zulufa.
Da li je potrebno i te delove nekako tretirati pre dolaska na tretman laserom ili je ipak bolje doci sa dlacicama posto se na brijanje zaista ne usudjujem?
Hvala!

Za sam tretman dlake moraju biti skracene. Najbolje je da su obrijane a mogu se skratiti i trimerom, depilacionom kremom ili makazicama. Ako se radi makazicama, sve dlake koje imaju bilo kakav kolorit treba skratiti i to do nivoa koze. Bolje je da to sami uradite.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 28, 2006 8:08 pm
Postovi: 4
Evo ja imam pitanje :P
Imam sasvim belu kozu (skoro pa providnu), a dlacice su mi onako, svetlo smedjkaste, sivkaste nekako i prilicno fine (iako brijanjem dosta ojacaju) pa me interesuje koji biste mi laser ovako napamet preporucili?
Epilirala bih regiju stomaka, pa me zanima i koliko bi to kostalo, kao i koliko tretmana bi bilo potrebno?
Unapred hvala. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: epilacija
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 8:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
sashee je napisao:
Evo ja imam pitanje :P
Imam sasvim belu kozu (skoro pa providnu), a dlacice su mi onako, svetlo smedjkaste, sivkaste nekako i prilicno fine (iako brijanjem dosta ojacaju) pa me interesuje koji biste mi laser ovako napamet preporucili?
Epilirala bih regiju stomaka, pa me zanima i koliko bi to kostalo, kao i koliko tretmana bi bilo potrebno?
Unapred hvala. :D

Bar po vasem opisu dlacica, mislim da fotoepilacija ne bi bila uspesna.
Ako bas zelite da probate onda obavezno Alexandrite laser ili IPL sa pocetnom talasnom duzinom od minimum 550 nm. Nezahvalno je prognozirati koliko tretmana je potrebno a pogotovo u vasem slucaju. Racunajte na jako veliki broj, mozda i preko 20 tretmana i opet je pitanje da li bi se postigao zeljeni rezultat. Kod mene je cena za ceo stomak 2.100 din ali ako se radi samo deo stomaka cena je niza.
U vasem slucaju najbolje resenje je elektroliza.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 04, 2007 1:18 am
Postovi: 8
sinoc sam malo cituckala o svemu sto ste pisali o epilaciji, i opet nista posebno nisam saznala...razlike u ceni ogromne. od par hiljada za jedan tretman do stotine evra za isti, a sve te informacije o aparatima, njihovim karakteristikama, meni, a i mnogima, kao laicima to ne znaci previse... zato, valdi63, ili kako vec, i drugi, pomozite!
GDE? koliko tretmana? i kolika je CENA? a za izuzetno crne, jake i guste dlake.. regije-nausnice,prepone,cele noge i ruke
ljudi, pisite mi i vi koji to radite i vi koji ste vec bili..
i jos nesto, ima li neki nuzefekti?
pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 05, 2007 9:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 25, 2007 11:03 am
Postovi: 19
Valdi, mozete li da mi kazete koja je cena u Vasem salonu za sledece regije:

- cele noge
- ruke od zgloba do lakta (na gornjem delu su neke svetlije dlacice, pa ne verujem da mogu da se tretiraju)
- ispod pazuha.

Inace, imam bas svetlu kozu, i tamne dlake (tamno smedje do crne), ali su dosta tanke, i nema ih puno, pa me zanima sta mislite - da li bi tretman u Vasem salonu bio uspesan.

Hvala!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Epilacija u trudnoci
PostPoslato: Uto Mar 06, 2007 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 3:54 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Imam i ja jedno pitanje. Da li se epilacija radi u trudnoci, konkretno me interesuju noge i pazuho, i ako je odgovor DA, da li na lasetu ili IPL-u?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 06, 2007 10:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
oLLa je napisao:
zato, valdi63, ili kako vec, i drugi, pomozite!
GDE? koliko tretmana? i kolika je CENA? a za izuzetno crne, jake i guste dlake.. regije-nausnice,prepone,cele noge i ruke
ljudi, pisite mi i vi koji to radite i vi koji ste vec bili..
i jos nesto, ima li neki nuzefekti?
pozdrav :D

Gde ces da radis sama odlucujes a ja takve savete ne dajem jer i ja imam salon.
Koliko tretmana je potrebno je individualno. Obicno je za prepone i potkolenice potrebno manje tretmana a za nausnice, natkolenice i ruke vise. Broj tretmana moze biti od 3-5 ali i 10.
Kod mene su sledece cene: cele noge sa preponama 7.900 din, cele ruke 3.600 din, nausnice 950 din, prepone 1.700 din.
Normalni nezeljeni efekti su blago do srednje crvenilo koje se najcesce povlaci za par sati ali u retkim slucajevima moze potrajati i do 3 dana.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dep
PostPoslato: Uto Mar 06, 2007 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 11:15 pm
Postovi: 2
hmm zna li neko koje su cene laserske dep/trajne i u kom salonu to ima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 06, 2007 11:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
Hejli je napisao:
Valdi, mozete li da mi kazete koja je cena u Vasem salonu za sledece regije:
- cele noge
- ruke od zgloba do lakta (na gornjem delu su neke svetlije dlacice, pa ne verujem da mogu da se tretiraju)
- ispod pazuha.
Inace, imam bas svetlu kozu, i tamne dlake (tamno smedje do crne), ali su dosta tanke, i nema ih puno, pa me zanima sta mislite - da li bi tretman u Vasem salonu bio uspesan.
Hvala!!

Cele noge bez prepona 6.500 din, sa preponama 7.900, podlaktice 2.500, pazuh 1.700 din.
Po vasem opisu koze i dlake vi ste podoban pacijent za fotoepilaciju a da li ce biti i uspesna, tesko je i nezahvalno prognozirati unapred. Moj savet je da mozete da je uradite.
Nema na cemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilacija u trudnoci
PostPoslato: Sre Mar 07, 2007 12:41 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
aleksa88 je napisao:
Imam i ja jedno pitanje. Da li se epilacija radi u trudnoci, konkretno me interesuju noge i pazuho, i ako je odgovor DA, da li na lasetu ili IPL-u?

Koliko ja znam, ispitivanja nisu vrsena na trudnicama. To znaci da nije dokazano da tretman nije stetan za trudnice i plod. Naravno, nije dokazano ni da je stetan.
U mom salonu nije dozvoljena epilacija trudnica, ali ne iz zdravstvenih razloga. Talasi prodiru u kozu do dubine od max 4 mm i ne mogu da prodru dublje niti da prodju kroz kozu pa samim tim ne mogu da vrse uticaj na organe ni na plod. Ali, ako bi posle tretmana doslo do komplikacija u trudnoci, pacijentkinja bi mogla da to poveze sa fotoepilacijom a stvarno ne znam ko bi dokazao sta je istina. Znam da neki saloni/ordinacije rade i trudnice a na vama je odluka.
Sto se ovoga tice, potpuno je sve jedno da li cete ici na laser ili IPL.
Pozdrav i puno srece buducoj mladoj mami.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: