Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 9:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Problem sa rozaceom je upravo to sto je sve sa njom mozda. Nije striktno definisana bolest i sa njom ti je uvek lov u mutnom. Zato toliko teorija i filozofiranja :)
Ja sve zivim u nadi da sam se izborila sa bolescu. Znam da ona ne moze da nestane i spremna sam na povremeno njeno vracanje, ali za sad sam odusevljena, ovo mi je prvi put od kada sam je dobila da mi je lice normalno. Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 10:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 13, 2011 1:16 pm
Postovi: 13
Ja vec duže vreme imam lice pod kontrolom, da tako kažem.
Da me ne svrbi i da ga ne dodirujem bilo bi super ali ne mogu uvek da se kontrolišem pa ako malo počešem neko mesto odmah izađe ona crvena papula.
Ali nije uopšte loše kako je bilo, često ko me ne zna, misli kako imam super kožu a ustvari samo se primirila. Na hranu nikad nisam pazila ni kad je bilo najgore, nisam htela volim da jedem. Ali od kada nes pijem hladan stanje se dodatno popravilo, kad popijem vuće samo osetim kako lice pulisra i iskoce crvene tackice.
Koristim La Rosh Nutric cremu sa lipidima, jer imam dehidriranu kožu, (na testu sa mikro kamerom su mi rekli da je normalna/dehidrirana) i bilo koje kreme koje su teške i masnjikave za starije i ako imam 30 (mulitaktiv anti age i sl) i kreme na kojima piše da su za osetljivu kožu ili za umirenje, samo što se na svaku brzo naviknem pa izgubi dejstvo. Kad tek počenem sa korišćenjem bude mi super lice. Takve kreme za negu su mi više pomogle nego metronidazol. Ne podnosim nikakva prirodna ulja, med u krememama (svaka prirodna kozmetika me iziritra dodatno) samo mi pogoršaju stanje.

Zanima me da li ste našli korektor koji vam odgovora, meni svi korektori pogoršaju stanje (probala sam i Max Factor-pan stick, Deborah, L-Oreal, Mabyeline bez ulja i slične) samo mi Vichy aera teint puder mi ne smeta ali ne bih da ga stavljam na celo lice kad ne moram, obrazi mi imaju povremeno porblema, puder nema boju mog tena, koristim Vichy 23, on je svetiliji a sledeci mi je mnogo tamniji pa izgledam bledo kada ga stavim. Mineralni puderi mi ne odgovaraju, slabo pokrivaju.

Htela bih baš korektor da ga stavim na lokalizovano crvenilo.
Ima Vichy normaderm sti ali nema uzoraka da bi ih isprobala.


Šta koristite za prekrivanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Od pudera mi od svega sto sam probala odgovara Max factor weightless foundation. Za suvu kozu je, ne pusi pore, lagan je na licu i uopste ga ne osecam a lepo prekriva. Nemam nikakvu reakciju na njega. Korektor E.l.f all over, koji moze da se stavlja gde god na licu, jako prekriva, tezak je ali od njega nemam nikakve reakcije a posto ga koristim samo na nekim mestima ne smeta mi sto je tezak. I meni je jako suva koza, dok sam koristila terapiju bila mi je odlicna, od kad sam prestala opet se susi polako :) Koristim Clinique i zadovoljna sam njihovim proizvodima, nisam njihove pudere probala ali ih ljudi hvale. Trenutno mi je preskupo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 13, 2011 1:16 pm
Postovi: 13
Max factor weightless - taj nisam probala ali sam se uvek osipala od njihovih pudera (i pre problema sa rozaceom) pa nisam sigurna da li da rizikujem sa njim.
Gde kupuješ E.l.f za njega nisam čula. A Clinique se razmišljam da li da uzmem videla sam na njihovom sajtu u Americi korektori
http://www.clinique.com/products/1596/M ... index.tmpl koštaju oko 16 do 20 usd a kod nas idu i do 3500din što mi je skupo, mada meni dugo traju korektori do isteka roka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 6:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
http://eyeslipsface.co.uk/en/restofworld/page/home Sajt E.l.f kozmetike, neko uvozi to za Srbiju. Ovde mozes da porucis http://www.elfkozmetika.com/index.php?o ... e&Itemid=1 Nisam 100% sigurna da li je original ali sam zadovoljna njihovom kozmetikom. Imam jos njihovih proizvoda i nemam nikakve zamerke. Imam i Clinique dekorativnu kozmetiku i odlicna je, za sada najbolja koju sam probala. Muz mi donosi iz inostranstva kada nabasa na neko snizenje, to je jedini nacin da je se dokopam :) Ovde je stvarno preskupa.
Ako imas reakcije na max factor onda nemoj ni da pokusavas sa ovim, jednostavno je svima drugacije. Ja npr. reagujem katastrofa na eucerin, niveu, garnier i td....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Apr 13, 2013 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 4:36 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima, musko sam i nov sam na forumu.
Meni je crvenilo znatno izrazeno na predelu nosa ispod oka (sa strane, mesto gde se oslanjaju naocare :) ) i sa tim imam veliki problem. Skoro mi je uvek crveno a pogotovu zimi sa prelaska iz hladnog u toplo i prilikom vecih napora.
Na obrazima ponekad pocrvenim al tu je nista strasno, nos je najveci problem.
Zanima me od clana "crvena_76" kako se koristi ta "urinoterapija", kako si ti koristila i kako ti je pomoglo?
Video sam tvoje slike na 14-toj strani ove teme i napredak je stvarno neverovatan.

Ako jos neko ima slicno iskustvo i neki predlog neka se javi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Apr 15, 2013 5:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2012 7:49 pm
Postovi: 10
Dragi forumasi molim vas da li je neko imao iskustvo sa koriscenjem leka Roaccutane, dermatolog mi ga je sad prepisao kao neko novo resenje kod lecenja Rozacee? Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Apr 18, 2013 11:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Lana, ja nisam cula da taj lek pripisuju za Rozaceu, obicno ga daju kod tezih oblika akni. Vidi iskustva kod ljudi koji lece akne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Apr 18, 2013 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2012 7:49 pm
Postovi: 10
Hvala Diadra, zato sam bas i postavila pitanje jer je i mene zacudila predlozena terapija, doktorka kod koje sam bila kaze da se to prepisuje u slucjevima kada antibiotici ne daju rezultate... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Apr 20, 2013 6:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 6:25 pm
Postovi: 2
Cao svima!Interesuje me da li je neko primetio da mu se stanje pogorsava,tipa crvenilo mu je izrazenije kada jede odredjenu vrstu hrane?i da li je moguce da je rozacea izazvana netolerancijom na odredjeni sastojak iz namirnica? :roll:
Pitam jer sam primetila da mi npr.mleko i mlecni proizvodi uopste ne prijaju i da sam tim danima rumenija nego inace..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Apr 21, 2013 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Dunjica, meni se pogorsava kada jedem kiselo i ljuto, pijem alkohol.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Apr 24, 2013 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 24, 2013 7:58 pm
Postovi: 3
Evo ako nekom mogu da pomognem mojim iskustvom sa rosaceom. Najbolji dermatolog u Srbiji je dr. Jovan Lalosevic, potrazite na netu br. i adresu njegove ordinacije u Beogradu. Otisao sam nakon 2 meseca kod njega od pojave crvenila. 2 meseca su me pogresno lecila dva dermatologa, misleci da imam saboreju. Cim sam usao kod Lalosevica rekao je da imam rozaceu i prepisao mi je Minociklin kapsule 100 komada, da pijem ujutru i uvece po jednu 50 dana i da se 2 puta dnevno umivam sebamed sapunom od 5,5 ph za neutralnu kozu i nakon toga da cistim lice sa eritromicin 2 % losionom. Rekao je da je prvih 15 dana lice biti jos crvenije, da ce me koza svrbeti i peckati i bice sve gore, ali da u toku dana stavim obloge od kisele vode 10 minuta i da ce to smiriti svrab. Rekao je da mu se javim pre isteka kapsula na kontrolu da vidi da li ce to biti dovljno za izlecenje ili ce mi prepisati jos malo kapsula, jer ne valja da se prekine uzimanje. Inace, danas je 15 dan kako primenjujem ovu terapiju i mogu vam reci da je za sada bas sve kako je rekao, bio sam crven jos vise, tako da sam se zabrinuo da li ce pomoci ti lekovi, ali 15tog dana je preko noci lice 90% bilo bolje nego 14tog dana. Nisam mogao da verujem, i nadam se da ce do kraja potpuno biti sve ok. Rozocea se naglo pojavilaa. pre toga ni bubuljicu nisam imao. Imao sam crvenilo na jagodicama , obrazima, celu i blago receno , odvratno je izgledalo. Tako da ljudi Lalosevic je rekao da rozacea ne moze da se izleci mazanjem krema, vec je jedini nacin gutanje kapsula. Pregled je 3000 dinara i za terapiju sam platio 3800 dinara, ali verujte da vredi. Nadam se da cu nekome pomoci sa ovim informacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Apr 28, 2013 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 24, 2013 7:58 pm
Postovi: 3
U knjizi "Zdravlje", autor: Zeljko M. Japundza pronasao sam par prirodnih recepata za lecenje rosace-e pa ko voli , nek' izvoli.

1) Jednu supenu kašiku suve hrastove kore preliti sa 2 dl kljucale vode i ostaviti da odstoji 1 sat. Nakon toga procediti i vise puta tokom dana gazom natapkati mesta zahvacena rosaceom.

2) Po jednu supenu kasiku kamilice i nevena preliti sa 4 dl kljucale vode, poklopiti i posle 30 min procediti. Namakati kao gazu i staviti kao oblog.

3) U 2 supene kasike gela aloja vere umesati jednu supenu kasiku slatkog korena u prahu (sladić). Masku naneti na lice i ostaviti da deluje 15 minuta. Masku otkloniti hladnom vodom ili ohladjenim zelenim čajem.

4) 5 gr korena belog sleza preliti sa 2 dl kljucale vode, poklopiti i posle 15 minuta procediti. Namakati gazu i kao oblog stavljati na deo lica i nosa.

Srećno. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Apr 28, 2013 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 24, 2013 7:58 pm
Postovi: 3
[quote="Dulence87"]U knjizi "Zdravlje", autor: Zeljko M. Japundza pronasao sam par prirodnih recepata za lecenje rosace-e pa ko voli , nek' izvoli.

1) Jednu supenu kašiku suve hrastove kore preliti sa 2 dl kljucale vode i ostaviti da odstoji 1 sat. Nakon toga procediti i vise puta tokom dana gazom natapkati mesta zahvacena rosaceom.

2) Po jednu supenu kasiku kamilice i nevena preliti sa 4 dl kljucale vode, poklopiti i posle 30 min procediti. Namakati kao gazu i staviti kao oblog.

3) U 2 supene kasike gela aloja vere umesati jednu supenu kasiku slatkog korena u prahu (sladić). Masku naneti na lice i ostaviti da deluje 15 minuta. Masku otkloniti hladnom vodom ili ohladjenim zelenim čajem.

4) 5 gr korena belog sleza preliti sa 2 dl kljucale vode, poklopiti i posle 15 minuta procediti. Namakati gazu i kao oblog stavljati na deo lica i nosa.

Primenjivati 21-30 dana, pa praviti pauzu od 5-7 dan, a po potrebi ponavljati proces.
Srećno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Maj 19, 2013 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2006 2:57 am
Postovi: 3
Pozdrav svima,rosaceu imam vise od godinu dana.Dobio sam je u 18 godina,prvo sam
imao razne druge pogresne dijagnoze.Bio sam kod mnogih dermatologa i naravno nista,samo se upala povecavala kad bi nesto novo namazao.Tokom 24H imam upalu, najizrazenije je u toploj prostoriji,pri fizickoj aktivnosti i pri konzumiranju alkohola i
zacinjene hrane.Primetio sam da mi sve sto sadrzi secer i meso jako smeta i povecava
upalu u predelu obraza.Koza mi je neverovatno zategnuta kao da je zalepljena super
lepkom.Kod mene je crvenilo obraza povezano sa ocima,pri jakim upalama me bole i crvene.Zaista ovo ko nije doziveo ne zna koliko je tesko i iscrpno,ometa skoro sve zivotne aktivnosti.Zaista mi je zao sto ima jos ljudi koji se bore sa ovim cudom. Jedino nisam probao urinoterapiju za koju neki od vas kazu da pomaze.Zanima me da li neko od vas ima slicne probleme i sta radi da ih ublazi? Nemanja :oops:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: