Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 2:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 4:41 pm
Postovi: 198
Slika

Slika

Evo ako je malo jasnije. Vidi se na oba obraza crvenilo koje nije kao kod vas. Nikad na njima nisam imao neke alergije i slicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 4:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Milose, meni lici na ono sto je bilo sa mojim licem u pocetku, tj. u periodu od 16 godine pa dok mi se nije razvilo u ovo. ( sada imam 29 ) Najbolje bi bilo da odes do dermatologa posto ja ipak nisam strucna a i da bi na vreme krenuo sa terapijom ako je kojim slucajem to ipak rozacea.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 4:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Oprosti, pogresila sam ti ime :) Milane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 4:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 4:41 pm
Postovi: 198
Nema problema. :)
Ma rekla mi zena, to mi je tako zato sto sam zdrav. Haha.
Nego, nemam ja problem sa ovim. Ne izbijaju mi alergije, nemam bubuljice tu skoro nikad niti hladno-toplo utice nesto na to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Nisam ni ja imala, svi su mi govorili da pucam od zdravlja pa sam rumena :). Nemoj sad da pomislis da idem na to da ce i ti da imas rozaceu ( daleko bilo! ) cisto caskam. Rumeni smo jer nam je tanja koza na licu pa se jasno vidi kapilarna mreza. Ako si vec bio kod dermatologa i rekao ti je da je sve super uzivaj onda i ne brini :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 6:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 4:41 pm
Postovi: 198
Dermatolog u Zajecarskom Domu Zdravlja je prava lujka. Da se izvinim na izrazu.
Ali tako je. Ne znam ja koliko je ona strucna. Ipak, skoknucu u ponedeljak opet da je posetim. Mozda me se ne seca kad sam bio kod nje pa da vidim sta ce sada reci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 7:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Kakve snalazljive fore :D Mani da se opterecujes, sem ako ti smeta bas to malo crvenila na obrazima :) Nadji nekog drugog dermatologa i pitaj njega za misljenje ako mislis da ova zena gresi mada ja mislim da nema potrebe da se sad brines oko toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2013 11:52 am
Postovi: 11
Diadra je napisao:
Getoverit, meni je tako uvek od crvenog vina a bilo sta drugo da popijem mi ne izaziva reakcije. Predji na vodku :)


Ahahah, da znaš da hoću... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Mar 02, 2013 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
....Pozdrav svima.....Jeste čitali o urinoterapiji .....ništa nekošta a vredi pokušati.....moje lice pre i posle imate na 14 stranici...srećno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Pozdrav svima, da javim da sam prezadovoljna rezultatima! Sve se povuklo i stoji tako vec nedelju dana, ostala je samo po koja kapilarna mreza koja mi je ispucala ali to se ne da resiti kremama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Mar 24, 2013 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2013 11:52 am
Postovi: 11
Vidim da ima poboljšanja kod pojedinaca i to je super vest. Ljudi, mene zanima kako se vi hranite, onako generalno. Šta dominira u vašoj ishrani ( žitarice, povrće, meso, mlečni proizvodi, slatkiši.... bilo bi lepo od vas da mi konkretnije navedete primere vaših dnevnih obroka. Da li neko od vas uzima neke dodatke ishrani, tipa vitamina, masnih kiselina...)? Molila bih da mi odgovorite, jer sam naišla na neko istraživanje u kome se dolazi do zaključka da je ishrana i te kako bitna. Pri tome ne mislim na raznorazna tvrdjenja da mlečni proizvodi, šećeri i td izazivaju pogoršanje (naravno ne tvrdim da je to neistina, jer kod pojedinaca dokazano postoji alergijska reakcija na konkretne proizvode, ali ja ipak ne bih generalizovala), već je stvar mnogo delikatnija i u nekom od narednih postova bih to vrlo rado podelila sa vama.
Sto se mene tiče, ja sam krenula sa laserom... neću pričati ništa za sada jer je tek jedan tretman prošao; koristim bioderminu kremu i dalje.... malo sam prilagodila kozmetiku osetljivom tipu kože tj. izbacila preparate koji su prejaki. Kada iskoči bubuljica namažem na to mesto Elidel ( o kontraverzama vezanim za elidel za sada necu pisati jer ništa nije 100% dokazano, a i koji je efekat uterivanja straha ).
Sinoć me je uzasno bolela glava i popila sam panadol.... posle par minuta, kada je analgetik poceo da deluje, osetila sam peckanje kože nosa i neobično pulsiranje u nosu. Kada sam se pogledala u ogledalo bila sam zapanjena... nos mi je BUKVALNO OTEKAO. Naduo se i pocrveneo. Ali samo nos. (meni crvene lice, nos i uši btw.) Definitivno sam imala alergijsku reakciju na paracetamol?! (tokom dana nisam nista jela sto spada u opseg ''kritičnog'' za rozaceu). Ranije nisam primećivala ovu reakciju, ali s obzirom da sam tek nedavno dobila dijagnozu, mozda i nisam ni obraćala paznju toliko... nemam pojma).
Znate kako, za svakog ko kaze da rozacea nije alarmanto stanje po zdravlje, mislim da greši. Definitivno je povezana sa izvesnim zapaljenskim procesima u telu, kojih mi nismo bili svesni, dok nam lice kao semafor nije pocelo signalizirati da tu nešto ne valja.
Slažem se sa tvrdnjama da su laser, kremice, izbegavanje sunca i ostalih individualnih trigera samo spoljašnji korektori stanja, tj. držanje 'spoljašnjosti' pod kontrolom dok se ne izbalansira 'unutrašnjost'.
Zato bih vas molila da mi iskuckate ponešto o vašim prehrambenim navikama, pre i nakod dobijanja dijagnoze....
Ja konkretno ne koristim nikakav antibiotik, i zaista sam uvek bila protiv njih i iskreno se nadam da neću dogurati do stadijuma kada ću morati da ih koristim. Šta vi mislite o antibioticima, ima li nekih novih iskustava sa istim? Imala bih dosta i na tu temu da ispišem.

Divan je dan, odoh malo da sakupim vitamina D, naravno sa SPF50 na licu :)
Lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Mar 26, 2013 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Rozacea mi se javila par dana nakon porodjaja i ja je povezujem sa stresom sto su mi i lekari potvrdili, i naslednim faktorima jer kod mene ona postoji u porodici. Sto znaci da gomila vitamina koje sam uzimala u trudnoci, zdravija ishrana 100% ( ne racunam slatkise koje sam tamanila :D) sigurno nisu uticali na pojavu rozacee vec stres :) U trudnoci i nakon nje sam imala 10000 analiza krvi i sve je bilo u savrsenom redu tako da sa nekim zaristem u telu ne mogu da povezem.
Sad pijem oligogal sa selenom i vitamin C vec mesecima, hleb i preradjevine od brasna ne jedem ( ponekad se castim kojim sendvicem i majonezom ) Zitarice jedem ali integralne, jedem kukuruzno brasno ( nije kupovno, salju mi sa sela ) pijem zeleni caj skoro svaki dan, nekad preskocim. Jedem po principu parce pileceg mesa i obavezno neko sveze ili bareno povrce uz to.( jedem i svo ostalo meso ) Izbegavam kupus, boraniju i grasak jer imam nadimanja od te hrane ali pojedem jednom nedeljno i neku od tih namirnica. Jednom dnevno neko voce, izbegavam kupovne sokove ( nikad gazirano ne pijem jer ne volim ) Slatko mi je porok, pocela sam u trudnoci da ga jedem, ali se suzdrzavam uglavnom. Cigarete pusim vec jedno 10 godina manje od pakle dnevno i to planiram da prekinem u skorije vreme. Alkohol pijem jednom do 2 puta mesecno kad izadjem sa prijateljima. Trenutno nisam fizicki aktivna posto sam pri kraju sa studijama pa ucim a i vreme mi ne dozvoljava neke vece setnje zbog deteta. Pre par meseci sam radila vezbe svakodnevno ali mi je od njih lice bilo jos gore. Primetila sam da mi brzi hod i plivanje najmanje uticu na rozaceu.
Meni se bukvalno desava ona narodna izreka: Toliko si me iznervirao da mi ospice izlaze od tebe! :) Cim se malo iznerviram izbubuljicam se u roku od 2 sata.
Retko kad sam bolesna tako da se ne secam kada sam u poslednjih 5 ili 6 godina popila neki antibiotik. Mozda i duze, ne secam se kada sam kod lekara bila zadnji put a da nije u pitanju ginekolog, zubar, dermatolog. Eto :) Ne mogu da kazem da se najzdravije hranim na svetu ali sam ok koliko toliko, neke stvari bih jos poboljsala ali to cu vremenom.
Moja mama npr. je konstantno pod lekarskim nadzorom jer je imala operaciju raka pre 6 godina i stalno je na nekim testovima. Rozaceu je dobila pre par godina, kada je to sam rakom vec odavno bilo reseno tako da i ona nema nikakvih zdravstvenih problema a ima rozaceu. Ona se ne hrani zdravo i voli da jede testaste stvari :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Mar 31, 2013 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2013 11:52 am
Postovi: 11
Ono što je definitivno prisutno u svim istraživanjima je da se drastično smanji unos ugljenih hidrata. Po nekim autorima do 30 g dnevno, jer su ugljeni hidrati inflamantorni a osobe sa rozaceom su i te kako podloznije zapaljenjima. Znaci minimalizovanje unosa uglj hidrata, povećan unosm mesa i lisnatog povrća. Dosta autora (medju njima i nekolicina molekularnih biologa) ukazuju na redukciju crvenila upotrebom omega 3 masnih kiselina, antioksidanata, vit D3 ( uraditi analizu seruma radi utvrdjivanja koncentr vit D3; osobe sa rozaceom su većinom deficitarne za ovaj vitamin tj vrednosti su ispod 30ng/ml. Preporučen je unos vit D3 uz analizu krvi dok se ne dostigne vrednost od 80ng/ml. U slucajuo unosa vitD3 treba biti obazriv, jer se on ne rastvara u vodi te ga telo nagomilava i moze da dodje do hipervitaminoze, a u visokim koncentracijama vitD3 je izuzetno toksican. Vit D3 se rastavara u mastima, tako da je preporucen unos saturisanih masti i mlecnih proizvoda (kome oni naravno nisu trigeri). Obavezan unos 1.5-2l vode. Preporučljiva je i blaga fizicka aktivnost (joga, brzo hodanje, plivanje, piltes). Limfna drenaza lica je i te kako preporučljiva jer se njome poboljsava protok limfe kojom se eliminisu elemnti koji su zapaljenske prirode i dovode do pojave akni.
Čitala sam i o učinkovitosti origanovog ulja, jer je izuzetnog antimikrobnog dejstva.
Ne zaboraviti disanje. Ja lično, nekad 'zaboravim' da disem... zablenem se u nesto, i mogu da se zakunem da bar 10 sek umem da zaustavim dah i to nesvesno. Da li se to jos nekome desava? :o Preporučljivo je uraditi test intolerancije na hranu, i odrediti svoje lične alrgene jer izbegavanjem istih se izbegava i dodavanje soli na ranu.... tj znatno se može ublažiti inflamantorna bura u organizmu pojednica.
Konkretno, ja sam rešila da ispoštujem ograničenje unosa uglj hidrata (iako medicina tvrdi da su od esencijalnog značaja za f-ju mozga i td.) pa da vidim kako će to uticati na mene. Uradicu test intol na hranu i izmeriti konc VitD3 u krvi... već sam pocela sa omega 3 masnim kiselinama... kao što rekoh imala sam 1 laserski tretman, mada ne idim neko značajno poboljšanje; i dalje crvenim kao bulka.
Diadra, testenine, hleb, majonez.... njima se rozacea prosto hrani :D To sa voćem ume da bude mač sa 2 oštrice zbog uglj hidrata... zato najbolje za početak na netu naći tablicu sa vrednostima uglj hidrata, masti i proteina po namirnicama pa računati (znmam da je to opterecujuce, ali bar za pocetak dok se ne stvore navike). Žiatrice.... po većini autora one su za STROGO izbegavanje, jer su inflamatorne; isto stvari stoje i sa biljnim uljima (sem maslinovog). Još jedan detalj, upotreba biljnih ulja ima inhibitorno dejstvo na omega 3 masne kiseline, tj umanjuju njihovo dejstvo, i to je još jedan razlog zasto ih treba izbegavati.
Takođe sam naisla i na preporuke za upotrebu Curcumin gel-a, da ima izuzetan antiinflamantorni efekat. Ja sam ga naručila, pa kad krenem sa upotrebom javljam rezultate. Link je ispod, samo je neophodno znanje engleskog jezika.
http://www.youtube.com/watch?v=SHHsXeOyPto

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Mar 31, 2013 4:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Ne planiram da izbacim dobre ugljene hidrate iz ishrane, kao sto je ono iz voca. Kao ni 2x nedeljno integralne zitarice. Jednostavno mislim da to nije zdravo, ako od jedne jabuke dneveno, narandze ili nekog drugog voca mi izbija rozacea nek izbija onda :D
Citala sam o toj studiji vezano za unos ugljenih hidrata i donekle se slazem sa njom, ali sve sto ide u krajnost nije moj moto za zivot :) Ovo za vitamin D3 prvi put cujem.Procitacu na netu nesto o tome. Ovakvu ishranu praktikujem vise zbog opsteg zdravlja, nisam je menjala zbog rozacee. Molim te javi da li primecujes poboljsanje od kad si izbacila ugljene hidrate. Ako vec zalazis u istrazivanja, procitaj i neke studije vezano za grinje na licu i rozaceu. Po nekim novim saznanjima lekari dovode upravo njih u vezu sa rozaceom.
Vec 7 dana ne koristim nikakve preparate i nije mi se vratila, vec 4 dana sam nesto kijavicava ( sinoc spremala krofne sa eurokremom :D) i vidim da su mi izbile 2 tackice jutros sa mrvicom crvenila, sad se vec povlaci. Planiram da jos par dana ne stavljam nista na lice od preparata za rozaceu ( pena za umivanje i posle obicna krema za lice )
Za sad sam prezadovoljna kako sve to napreduje. Volela biih da mi lice ostane ovakvo.
Kada sam bila na rigoroznijim dijetama ( visak kilograma ) nisam nedeljama pipnula nista od ugljenih hidrata sem onog iz jedne naradze dnevno. Nisam primetila da mi je ista lice bilo bolje. Ali sam primetila opstipaciju zato :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Mar 31, 2013 4:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2013 11:52 am
Postovi: 11
Jao razumem te. Sve je stvar izbora naravno, i ja sam veoma skepticna u vezi te dijete sa niskim% uglj hidrata... ali eto da probam. Slažem se sa tobom da ishrana treba da bude raznovrsna, ali prosto nekada kada se samo telo pobuni, moras da postavis granice. Znam za ozloglaseni Demodex fol.... i za jos milion priča iz 1000 i jedne noci :wink: (ali kad neko krene sa pricom mozda je ovo, a mozda i nije jer vise lici na ovo, dodje mi da pojedem Milku od 300g u inat :lol: ) Javljam se naravno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: