Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Maj 29, 2012 10:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
....lana30.... neznam sta da ti kazem za te tablete i kreme , da ja to koristim sve bi bacila i jednom sam napisala da nista od toga nisam kristila nikad i kad mi je najgore bilo, sto se tice melema odmah bi ga pocela koristiti , za puder ti mogu reci kad sam imalo jako crvenilo nisam smjela nista najeti na lice toliko me peckalo i svrbilo, ja inace koristim od Vichi aera teint pure , sad trenutno koristim taj i ne smeta mi nemam svrbez i peckanje nemam ni crvenilo kao sto je bilo............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Maj 31, 2012 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
...lana30... od toga sta sam probala eucerin anti -rose onaj zeleni i od pudera maybeline afiniton sa vitaminom e(ako ga tamo ima)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pet Jun 01, 2012 11:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2012 7:49 pm
Postovi: 10
Dragi moji, samo sam htela da Vam javim vesti,
dva dana koristim melem koji sam dobila od Miroslava Vasica i mnogo mi se poboljsalo stanje,
da li ce tako ostati, ne znam...nadam se.

Kako je stanje kod Vas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pet Jun 01, 2012 8:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
..........lana30..... i kod mene je bilo tako kad sam koristila Vasicev melem , prvi dan kad sam namazala vec sutra nije bilo nista na licu , sad imam samo problem kad sam uvrucem prostoru odma se izaspem.... nadam se da ce ti tkao i ostati ...... i ja cu nabaviti jos jedan ...........reci mi to sto si dobila uz melem da pijes je li to neki caj ili nesta drugo ........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Jun 04, 2012 9:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2012 7:49 pm
Postovi: 10
Rigoleto,
od Vasica sam dobila neki losion, on to zove sirce, kremu, koju mazem dva puta na dan i taj neki ja bih ga nazvala med, jer je najslicniji medu, to uzimam po jednu kasiku posle obroka.
Stanje se poboljsalo, videcemo kako ce ispasti do kraja.
Meni takodje vrucina ne prija, cim izlazim na sunce, stavljam puder Avene faktor 50.
Javi kako je stanje kod tebe?
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Jun 04, 2012 9:43 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Kod rozacee je zaista potrebna i lokalna i peroralna terapija, prestanak pusenja i zastita od sunca i lokalna i peroralna.Ponekad je potrebno ukljuciti i fizikalnu terapiju. U osnovi je genetski uslovljena pojacana aktivnost enzima koji razgradjuju vezivno tkivo, a ova aktivnost se moze dodatno povecati izlaganjem suncu, sastojcima duvanskog dima, izvorima toplote i nekim lekovima

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Jun 04, 2012 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2012 7:49 pm
Postovi: 10
Hvala Goranai na info. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Jun 05, 2012 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
...goranai... sta preferirati kod rozacee po vasem misljenju verovatno ste se vise susretali sa raznim oblicima ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Jun 13, 2012 8:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
...lana30 ------ kakvo ti je stanje sad kad koristis Vasicev melem.............. ------ freedah ----- sta je stobom kakvo je stanje kod tebe...... javite se :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Jun 14, 2012 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2012 7:49 pm
Postovi: 10
Rigoleto, hvala sto pitas.... kod mene je stanje odlicno, za sad,
koristim Vasicevu kremu, to sirce / losion i pijem taj neki med kako sam ga nazvala...
Svima bih preporucila da probaju njegove proizvode.
Ja sam prva bila jako nepoverljiva, jer sam obisla sve najbolje dermatologe za koje sam cula,
pila antibiotike, ne znam koliko ni sama... da bi mi na kraju on pomogao.
kakvo je stanje kod vas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Jun 14, 2012 7:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
....lana30.... kod mene je dobro al ponekad mi se opet pojavi to crvenilo, evo bas sam imala sad par dana i opet nemam, neznam sta je, al ipak je dobro kako mi je bilo , nemam vise Vasicevog melema a ne mogu ga ni naruciti nem ko ni da mi ga posalje..... drago mi je da ti je dobro od njega......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Jun 23, 2012 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2012 4:24 pm
Postovi: 1
Pouzdano znam da ovo radi! Posle dvadeset godina mukotrpne borbe ova kombinacija se pokazala kao dobitna.
1
Bazno ulje tamanua
Bazno ulje pšeničnih klica
Ricinusovo ulje
Eterično ulje lavande
Eterično ulje ravensare
Eterično ulje čempresa
Eterično ulje čajevca
Sve gore navedno smućkati u nekoj proporciji prema principima aromaterapije, i mazati se ujutru i uveče, a ako se u toku dana pojavi neka nova tačkica, na promenu direktno namazati lavandino, ulje čajevca ili ravensare (ova ulja mogu nerazblazena).
2
Ulje crnog kima piti prema uputstvu.
3
Svakodnevno raditi gimnastiku lica.
Biti uporan i rozacea ce otici 100%

Ovo sam pokupila negde... mozda i ove kombinacije rade...
Follow the instructions for acne , stage one, but using the following formulas:

Stage One : Day Treatment
Chamomile German 15 drops Немачкa камилицa - 15 капи
Parsley 15 drops Першун - 15 капи
Diluted in 30ml almond oil Разређене у 30 мл бадемовог уља
Stage One : Night Treatment
Galbanum 5 drops Галбанум 5 капи
Carrot 15 drops Мрква 15 капи
Chamomile German 10 drops Немачка камилица 10 капи
Parsley 15 drops Першун 15 капи
Diluted in 30ml almond oil Разређене у 30 мл бадемовог уља

After fourteen days, follow the instructions for acne, stage two, using the following formulas:

Stage Two: Day Treatment
Cypress 15 drops Чемпрес - 15 капи
Geranium 15 drops Гераниј - 15 капи
Diluted in 30 ml almond oil Разређене у 30 мл бадемовог уља
Stage Two : Night Treatment
Violet leaf 10 drops Љубичић лист - 10 капи
Hyssop 5 drops Изопа 5 - капи
Eucalyptus radiata 15 drops Еукалиптус радиата - 15 капи
Diluted in 30 ml almond oil Разређене у 30 мл бадемовог уља

УЉЕ за попуцале капиларе
Parsley 20 drops Першун - 20 капи
Cypress 5 drops Чемпрес - 5 капи
Geranium 10 drops Гераниј - 10 капи
Dilute in 30 ml almond oil to which you have added 10 drops of evening primrose oil

Rado cu odgovoriti na svako pitanje... [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 1:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
Pozdrav svima!

Evo me posle malo duzeg vremena..danas je tacno 28 dana kako koristim homeopatski lek, i tacno 25 dana kako koristim (pijem) preparate fitoterapeutkinje.
Za proteklih mesec dana sam imala dva, tri "napada" osipa, svaki je trajao po 4,5 dana i bilo je grozno. Najveca pauza izmedju dva recidiva je nekada bila 3,4,5 dana, a sada sam poslednjih dana uspela da izguram na 10 dana mirovanja. Svi me bodre i govore da je to uspeh, ali ja sam daleeeeeko od zadovoljne. Trenutno je poprilicno gadna situacija, ocajna sam sad vec..
Odustajem od svih mazalica, kremica, lekova i ostalih proizvoda farmakoloske industrije..Zaista ne znam sta da mislim vise ni o prirodnom lecenju, osim da se nadam da je takva metoda dugotrajnija, da zato zahteva strpljenje i jaku volju i da se za razliku od klasicne medicine bavi uzrokom, ne samo posledicom..
Zaista sam postala jako osetljiva zbog svega ovoga. Crvenilo se skoro skroz smanjilo, ali te sitne bubuljice, (jako svrbe i zagnojene naravno, samo bujaju ovih dana). Pokusala sam sa svim i svacim..Finansije su mi se poprilicno istanjile, a i zivci su sad tu negde :(((((((


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 9:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
....Freedah.... stvarno mi je zao da ti ni homeopatski lijek nije pomogao, ne mogu da vjerujem nemam rijeci , ja se jos uvjek ponekad borim sa crvenilom samo kad sam u vrucem prostoru, ni sunce mi ne smeta - samo vruc prostor, jos uvjek koristim urinoterapiju, zasto ne probas s njom budi uporana jedan mjesec vidjeces da ce ti biti bolje jer ona je lijek za bubuljice........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 12:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
rigoleto je napisao:
....Freedah.... stvarno mi je zao da ti ni homeopatski lijek nije pomogao, ne mogu da vjerujem nemam rijeci , ja se jos uvjek ponekad borim sa crvenilom samo kad sam u vrucem prostoru, ni sunce mi ne smeta - samo vruc prostor, jos uvjek koristim urinoterapiju, zasto ne probas s njom budi uporana jedan mjesec vidjeces da ce ti biti bolje jer ona je lijek za bubuljice........


rigoleto,

Joj ne znam stvarno sta da ti kazem. Onda kad sam probala urinoterapiju bilo mi je jos gore. Nesto ne verujem da bi mi sad smirilo situaciju, kad me sopstveni znoj po licu izjeda, ne mogu da zamislim da nesto poput urina nanesem na lice sad kad me sve svrbi i kad sam ovako JEZIVO osuta. Imunitet moje koze je unisten kortikosteroidima i istanjena je strasno, svaka bakterija (pa i ona koja je nekom normalna flora) kod mene izaziva infekciju, zato mislim da mi je od urinoterapije bilo onda jos strasnije.
I o homeopatiji su misljenja podeljena.Od toga daje samo placebo efekat i nebuloza, do toga da su neki ljudi prezadovoljni lecenjem i samo se na taj nacin lece. Iskreno, trenutno sam u fazi kad vise ni u sta ne verujem...bas se lose osecam nakon svih ovih meseci, ovo je previse zaista...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: