Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 26, 2004 10:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Koliko opasno obzirom na propratne efekte
može biti uzimanje Roaccutana,po nekim standardnim dozama,a na svoju ruku.
Naime kod mene je konstatovana blaga varijanta akni,ali problem traje godinama,
a nikakav tip kreme,vitamina,lasera,tonika,
losiona i sl. ne ostavlja potpune,a posebno
ne trajne efekte.
Dobio sam informaciju od jednog lekara da
je to zapravo jedini lek za akne,a da sve
ostalo ne rešava problem.
Takođe ono što brine su mogući neželjeni
efekti-statistika kaže da se oni ne javljaju
kod 75% korisnika,ali to onda ostavlja 25%
verovatnoće da može doći do:anemije,
poremećaja Centralnog nervnog sistema,
poremećaja vida,hepatitisa,problema s jetrom,i jpš mnogo drugih nepoželnjih,
a u inostranstvu postoje čak optužbe protiv
proizvođača Roche-a kako ovaj lek dovodi i
do teških depresija i samoubistava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 29, 2004 5:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Kneginja,
Ovako stoje stvari kod mene,
Uskoro ce biti puna dva meseca od kako koristim roaccutane,pokazao je da je zaista efikasan lek,meni drugo nista ranije nije davalo rezultate,ali ovaj daje definitivno.Lekar kontrolise moje zdravlje i ono je vise nego dobro,zato sam srecna da nema nicega negativnog kod mene.Depresije nema nikakve.
Koza cak i nije nenormalno suva.Jedino sto moras znati da lek u pocetku moze da ti pogorsa stanje akni,tj.da ih izbaci na povrsinu,ali kasnije su one sve manje i manje.Lecenje traje i do 6 meseci,zato daje potpun efekat sto vise odmices sa njim.Na kraju posebno,a u telu jos ostaje oko 2 meseca nakon prestanka i radi jos toliko.Naravno i ja nisam jos 100% zadovoljna,imam tu i tamo po koju bubuljicu,ali su one manje i nadam se da ce do 3 meseca prestati da izlaze,i do kraja tretmana da se izlecim.
Ako se odlucis za roacc.. njega naravno mozes poceti u septembru da pijes,i vidi sa doktorom da ti u pocetku da manju dozu,zbog manjeg pogorsanja akni na samom startu,posle ako je potrebno on ce ti povecati dozu.
Krv moras kontrolisati svaki mesec.
Javi kako se odvija situacija i sta si odlucila,pitaj sta zelis da znas,pomoci cu koliko mogu.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 14, 2004 9:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 02, 2004 2:00 am
Postovi: 10
Lokacija: Nis
Koliko se pije mg po kg, imam 88 kg, koliko bi trebala da iznosi dnevna doza ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 15, 2004 11:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Za pocetak dnevna doza bi trebala da bude 0,5mg po kilogramu,sto znaci da bi mogao da pocnes sa 4Omg dnevno.Lek se pije iz dva puta,znaci jedna kapsula od 20mg ujutru posle dorucka i druga kapsula od 20mg uvece posle vecere.Obavezno je jesti pre unosa leka ili makar popiti casu mleka.Kasnije ako je potrebno doktor ti moze povecati dozu.Najvise se koliko ja znam (nisam doktor,ali sam u celoj prici informisana),moze uzeti doza od 2mg po kilogramu,ali napominjem da sve zavisi od jacine oblika akni i tezine zajedno.Krv obavezno svaki mesec moras proveravati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 15, 2004 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 02, 2004 2:00 am
Postovi: 10
Lokacija: Nis
koliko dugo treba da pijem po 40 mg dnevno, hoce li to biti doboljno ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 15, 2004 4:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Zavisi od toga kako na tebe deluje lek i koji oblik akni imas.Svi mi imamo razlicite organizme i kod svakog lek radi drugacije vremenski.Roaccutane je najaci za akne i pokazuje rezultate kod svakog pacijenta.Ako imas tezi oblik posle 2 nedelje vec mozes pojacati dozu,a ako imas laksi oblik postoji mogucnost da doza od pocetka do kraja ostane ista.Terapija traje 5-6 meseci i ne sme se prekidati i ako u trecem vec bude dosta bolje.Bilo bi dobro da o tome porazfgovaras sa svojim doktorom on bi morao znati kada i sta treba raditi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 16, 2004 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 02, 2004 2:00 am
Postovi: 10
Lokacija: Nis
problem je u tome sto vise nemam kome da se obratima (: u mom mestu svi dermatolozi salju pacijente u kozmeticki salon gde izvode dobro poznate "hirurske" zahvate:(
Moze li neko na forumu na osnovu slike da zakljuci tezinu bolesti ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 16, 2004 8:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Kao i prethodni sagovornik,moj problem je
identičan-niko međutim mi ne preporučuje da
krenem sa Roaccutanom na svoju ruku,a lekari
naravno ne žele da prepišu lek za lake oblike akni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 16, 2004 10:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Morate se potruditi da nadjete doktora koji zeli da vam pomogne.Bilo kakav oblik akni (ako ne pomaze drugo lecenje),sve ste probali,poslednja i najuspesnija alternativa-roaccutane.Samo slabost i neznanje doktora vam oduzima vreme i vase lecenje ne vodi uspehu.Ponavljam,kada ni jedan vid lecenja ne pomaze,bez obzira na oblik akni tada najvecu ulogu igra roaccutane.Postoji doktor dermatolog na forumu,ako se javi,moze vas detaljnije posavetovati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 17, 2004 3:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Meni je to sasvim dobro poznato-da je jedini
lek Roaccutane.
Lično već godinama koristim razna sredstva
koja su manje ili više neupešna i koja trajno ne rešavaju problem-međutim kada posetim dermatologa-a posetio sam veći broj do sada,onda je konstatacija:blag oblik akni,ne može antibiotik već svako prepiše
neki "svoj" losion i tako u krug,a bez obzira što sam upoznat sa efektima,dozama i
sl. ne usuđujem se da na svoju ruku i bez
kontrole lekara uzimam Roaccutane.
Nažalost stručnost i obzirnost domaćih lekara je na takvom novou da se stanje poput
blažih ali dugogodišnjih akni sa vidnim
ožiljcima smatra sasvim normalno-ni prehlada
nije opasna bolest ali čovek ne može večno
da živi sa prehladom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 17, 2004 3:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 59
Moj problem je identican. svi lekari konstatuju laksi oblik akni i navodno da mi roaccutane nije neophodan. i ima dana kad se i meni cini da je tako. ali opet ne razumem kako je moguce da je ova oblast kod nas toliko jadna i bedna da lekari mogu da nas izlazu razno raznim terapijama koje imaju minorni efekat...
meni je poslednja dr-ka rekla da imam masnu kozu i da je to jednostavno tako i da cu otprilike vec sama naci najoptimalniju varijantu tretiranja lica.
uzas!!!
zelela bih jos da vas sve pitam da li je iko obavesten o mogucim efektima kontraceptivnih pilula? kako pozitivnim tako i negativnim?
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 17, 2004 3:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Da,potpuno mi je jasno ovo za nestrucnost lekara,ali nije mi jasno zasto ne smes da se usudis da zapocnes lecenje roaccutanom kad i sam znas da je NAJBOLJI.Nemas ,veruj mi zasto da strahujes,sve su price nabildovali oni koji se rivalisu sa ROCHEOM.Ja sam zdrava i poznajem druge osobe koje su takodje na ovom leku i nikom nista ne fali,samo imamo pozitivne rezultate.
Nadji nekog da ti da recept i idi u neku ustanovu kontrolisi krv i sam ces znati kako tvoje lecenje napreduje a i zdravlje,mada bi najbolje bilo ako bi ikako nasao nekog pametnog doktora.Ako je tvoj strah veliki onda nemoj da pocinjes sa tim i budi uporan sa onim cime se trenutno lecis.
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 17, 2004 4:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 59
ne znam na koga se ovo sad odnosilo. ali to naci pametnog lekara je najveci problem.
naime, roaccutane ima tetrogeno(valjda se tako kaze) dejstvo..sto znaci da se zadrzava u organizmu...jos neko vreme...koje je nepoznato...i stvara potencijalne probleme kod potomaka...poput je citostatika.ja jos nisam radjala a planiram. zato ne uzimam. iz straha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 17, 2004 6:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Nas dve smo u isto vreme pisale poruku,pa tek sad vidim Kneginja tvoj post.
Pijem dianu-35 i vec pola godine,rekli su mi da ce mi pomoci da pobedim akne ali sad iz iskustva,kazem da nista to nije meni pomoglo ama nista.Nemam nikakvih problema,ni promena zbog tih pilula,nisam se gojila,niti mrsavila,menstruacije su mi redovne i iste kao sto su uvek bile,nemam ni glavobolje,ma kao da lek nista nije radio u mom telu,ali verovatno iz razloga sto je bilans mojih hormona normalan.Pitanje za Kneginju:da li imas neredovan m. ciklus,da li kuburis sa kilogramima,da li imas pojacanu dlakavost? Ako postoji poremecaj onda bi ti mozda i odgovarale kontraceptivne pilule.Ako ti je muski hormon pojacan,to moze biti tvoja alternativa.
Sad upravo prestajem sa dianom jer nema smisla da je pijem,a plasim se kasnije,ako me izleci rooacc..a ja posle stanem sa Dianom da se akne ponovo ne vrate,pa rekoh bolje na vreme.Napominjem da se akne vracaju kad stanes sa kontr.pilulama.
Sto se tice trudnoce,i ja nisam do sada radjala,ali ne plasim se da accutane to onemogucava,on je jak i ne smes ga piti u trudnoci,ali posle leka ,da budes sigurna sacekaj godinu dana i onda mozes planirati trudnocu.Lek utice na plod tolika kolicina A vitamina unistava bebin mozak,ali sa druge strane lek ne moze biti u tebi ceo zivot,samo 2-3 meseca nakon prestanka lecenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 18, 2004 10:03 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 59
da, slazem se s tobom.
ja sam pila nekada diane ali nikad dovoljno dugo da bih osetila efekat.meni bas nisu prijale, imala sam veci apetit, ali nista strasno. ne kuburim s kilogramima, a dlakavost imam pojacanu, ali isto kao i cela zenska familija, a niko drugi nema problema s kozom. tako da to je u redu. ja sam ispitivala hormone.i sve je u granici normale.
ipak, ja pijem logest zbog regulacije ciklusa, jer da , imam problema s redovnoscu...
medjutim, ja sam kad sam postavila pitanje vise htela da cujem ...da slucajno neko nema negativno iskustvo s kontracepcijom.naime, moje lice je bilo mnogo bolje pre upotrebe logesta(koji je poznat po veoma niskoj dozi hormona). ja sam sad vise u strahu da mi on steti.
u svakom slucaju puno ti hvala za odgovore.veoma si od pomoci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: