Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa ljustenjem koze na rukama
PostPoslato: Sub Mar 18, 2006 4:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 10, 2002 2:00 am
Postovi: 13
Lokacija: Novi Sad
Pomagajte, koza na prstima obe ruke i na dlanovima mi se toliko ljusti, da se bukvalno krv providi! Mazao sam sa Niveom i Jomelopom, bez uspeha, ruke su mi opet suve posle pola sata i opet se perutaju. Uz to, pojavljuju mi se i kao mali plikovi na dlanovima, neki od njih imaju kao neku crvenu tackicu u sredini. Sta da radim, cime da to izlecim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ljustenjem koze na rukama
PostPoslato: Sub Mar 18, 2006 7:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 6:31 pm
Postovi: 282
Vrhovna_Truba je napisao:
Pomagajte, koza na prstima obe ruke i na dlanovima mi se toliko ljusti, da se bukvalno krv providi! Mazao sam sa Niveom i Jomelopom, bez uspeha, ruke su mi opet suve posle pola sata i opet se perutaju. Uz to, pojavljuju mi se i kao mali plikovi na dlanovima, neki od njih imaju kao neku crvenu tackicu u sredini. Sta da radim, cime da to izlecim?
:evil: Za odgovor ces malo pocekati! Ja neznam sta se desava ali strucna lica na forumu kao da vise nepostoje!....mozda smo im dosadili! :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 18, 2006 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 17, 2006 4:31 pm
Postovi: 30
100% si u pravu.Čitam ove silne postove i pitanja.
Mirja, ima li neki problem koji ti nemaš i da li ima neki preparat, koji, nedaj bože, nisi probala? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 18, 2006 10:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Evo jedan clanak koji sam nashao, mozda pomogne:

Jeste li znale da iskusni muškarci kod žene prvo gledaju vrat i ruke, jer se tako najpreciznije određuje stvarna starost? Čak i bez toga, sve žene vole kada im ruke izgledaju negovano (da i ne spominjemo da previše isušene ruke svrbe, što iritira, a mogu i da ispucaju do krvi, što boli). Uz lice, ruke su najizloženiji deo tela i zato najpodložnije starenju (koje se, između ostalog, pokazuje opuštenom kožom, borama i staračkim pegama). Zato je, pored redovne higijene, neophodna i redovna nega ruku.

Kad je reč o higijeni, aposlutno je neophodno redovno prati ruke; to je najbolje činiti blagim sapunima (pH 5,5) i mlakom vodom (hladna isušuje kožu, a vruća oštećuje tanki zaštitni sloj kože, neophodan za održavanje elastičnosti).

Najvažnije za negu ruku jeste izabrati odgovarajuću kremu, koju ćete mazati posle svakog pranja. Ukoliko imate suvu kožu, trebalo bi da uzmete masniju kremu, a ako vam je koža normalna, hidratantna krema će biti dovoljna. Jedanput nedeljno poželjno je uraditi piling ruku; međutim, pošto piling stanjuje zaštitni sloj i uklanja odumrle ćelije, dobra je ideja da dan nakon pilinga ruke ne izlažete suncu ni solarijumu.

Za očuvanje mekoće, elastičnosti i svežine kože ruku najvažnija je masaža (srećom, možete je obaviti same i ne traje dugo - tako da nemate nikakav izgovor da to ne uradite). Dovoljno vam je malo kreme koju svakodnevno koristite - stavite je na nadlanicu, razmažite je dlanom druge ruke tako da se zagreje i rasporedi po celoj nadlanici, a zatim jagodicama prstiju jedne ruke masirajte nadlanicu druge, kružnim pokretima, spuštajući se ka vrhovima prstiju. Za brzu pomoć odlične su i maske, naročito ako su vam ruke često izložene suncu i vetru, ili su od nečeg ogrubele. Da bi maska što bolje delovala, nakon što je nanesete stavite rukavice - toplota će proširiti pore, pa će aktivne supstance lakše moći da prodru u kožu.

Još neke stvari u vezi sa negom ruku koje je zgodno znati: vetar, hladnoća i deterdženti su "elementarna nepogoda" za kožu vaših ruku, jer uništavaju zaštitni hidrolipidni sloj na njihovoj površini - zato je dobra ideja da po hladnom vremenu ne izlazite iz kuće bez dobrih rukavica, a poželjno je i da kućne poslove obavljate s njima. Ako do "katastrofe" ipak dođe, to jest ruke vam se ljušte a koža puca, od velike pomoći će vam biti krema koja sadrži glicerin, a uz njega i sredstva koja omekšavaju i smiruju (kamilica, neven, pantenol...). Kad god ste u mogućnosti, pre spavanja na ruke nanesite debeli sloj kreme za ruke, a zatim navucite pamučne rukavice (toplota će proširiti pore, pa će aktivne supstance lakše moći da deluju, a osim toga, tako nećete ubrljati posteljinu) - posle takvog tretmana, probudićete se sa mekanom i elastičnom kožom na rukama.

Ukoliko uz sve to pažljivo negujete i nokte, vaše ruke će biti zaista neodoljive. [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 19, 2006 4:12 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Slazem se sa svim navedenim stavkama, ja nemam tih problema, ali Pantenol ce ti sigurno pomoci (uz sve gore navedeno). Jedno pitanje: da i si skoro vadio krv?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 19, 2006 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 10, 2002 2:00 am
Postovi: 13
Lokacija: Novi Sad
Hvala puno na odgovorima! Krv sam poslednji put vadio u decembru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 19, 2006 4:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Kakvo ti je bilo gvozdje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 19, 2006 5:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 10, 2002 2:00 am
Postovi: 13
Lokacija: Novi Sad
sve je bilo normalno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 19, 2006 6:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 6:31 pm
Postovi: 282
nikolabeograd je napisao:
100% si u pravu.Čitam ove silne postove i pitanja.
Mirja, ima li neki problem koji ti nemaš i da li ima neki preparat, koji, nedaj bože, nisi probala? :lol:
:wink:"Decko" ja nemam nikakvih problema! nerazumem tvoje pitanje? A ti verovatno iz dosade koristis ovaj forum :evil: :evil: Nadam se da ce Admin da reaguje :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: