Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pomoc zbog opadanja kose..
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 2:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 8:24 pm
Postovi: 12
Lokacija: Pariz
E ovako,suprugu je pocela da opada kosa na temenu. Ali to je da kazem ne primetno opadanje jer kad prodje rukom kroz kosu nema ni jedne dlake.
Ali se vidi da je kosa na tom delu proredjena. Nasledni faktor nije u pitanju. A s'obzirom da mu se kosa uzgred i jako masti,odlucili smo da se za sve obratmo dermatologu.
On je rekao da je to verovatno od stresa, jer je on najveci uzrocnik ovog problema(kada nije u pitanju nasledni faktor) , kao i veliki problem danasnjice. Dao mu je kao terapiju lek PROPECIA 1 mg,svako vece po jednu tabletu,naredna 3 meseca, i sampon SEBIPROX 2 puta nedeljno.
E sad s'obzirom da mu se kosa nenormalno masti,nemoguce je da pere kosu samo 2 puta nedeljno, vec mora vise puta.Mi smo sada u dilemi jer ne znamo koji sampon bi mogao koristiti za pranje kose izmedju ova 2 puta?
I jos nesto zivo me interesuje, njegova konstatacija je da kosa koja je opala nikada vise ne moze da izraste?Da li i vi delite to misljenje?
Da li preporucujete neke vitamine uz sve ovo?
Hvala unapred na odogovoru,jako bi mi bilo drago kada bi se oglasio i neki dermatolog.Jer nismo uz Srbije.
Hvala jos jednom!!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 7:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Masna kosa plus opadanje je AGA (androgena alopecija). Tvoj muz je poceo da celavi. Nije to toliko strasno, i moj muz je celav a i otac :).
Kosa koja je opala, ce verovatno opet narasti ali ce vremenom biti sve manja i na kraju ce nestati (minijaturizacija).
Propecia moze da uspori proces. Kao i Rogain (Minoxidil).

Sto se sampona tice, moja preporuka bi bila neki blagi neiritirajuci sampon ako je moguce bez SLS-a (Sodium Lauryl Sulphate).

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 7:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Na ovom sajtu mozete dosta o tome procitati, javljaju se muskarci sa hair loss problemom, razmenjuju iskustva u vezi terapije i uspesnosti iste, postavljaju i slike...

http://www.*/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 8:24 pm
Postovi: 12
Lokacija: Pariz
hvala puno na odgovoru!
Uzeli smo sada sampon Vichy posto sam procitala da su se mnogi javljali sa poboljsanjem, jer im je kosa postala manje masna!
Pogledacu ovaj sajt...Hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 29, 2008 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 25, 2008 11:05 pm
Postovi: 5
Lokacija: novi sad
meni je puno pomogao minoxidil, tj pilfud ja sam uzimala onaj od 2%, ali ima i od 5%. Pila sam i natural wealt vitamine, a i utrljavala kapi od koprive na deo gde mi se kosa jako proredila. Vec posle dva meseca naraslo mi je mnogo mnogo nove male kose, ali i dalje nastavljam sa tom istom terapijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 2:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 2:23 pm
Postovi: 1
Evo i ja da se ukljucim... Imam problem sa opadanjem kose u zadnjih par meseci,kosa se proredjuje a zalisci su sve veci...imam 24 god..E sad,cuo sam od prijatelja a i procitao ovde da je dr Danilo Stevanovic odlican dermatolog pa sam stupio u kontakt s njim...posle pregleda koji je zaista skup(2600 din) rekao je da nema potrebe da se brinem jer sam povukao "malo" slabiju kosu na nekoga iz porodice ali da necu biti celav..Prepisao mi je neku cudnu terapiju,butavate mast utrljati cetvrtkom a ponedeljkom i sredom i neki rastvor da utrljavam na bazi mentola i alkohola i jos necega..Pranje kose nedeljom iskljucivo samponom selsun...2 nedelje sam na ovom tretmanu a kosa i dalje opada...pogotovo kad je operem ne smem ni da brojim dlake koje su opale..Zanima me da li zaista butavate mast moze da pomogne pri sprecavanju opadanja kose? A da napomenem rekao mi je da imam alopeciju seboreis bas tim recima.... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 3:25 pm
Postovi: 4
Cao. Imam 21 godinu i vec 2 godine koristim alpecin, koristio sam i pilfud i butavate... Sada mi se cini da mi to nista ne pomaze, kosa ne opada vec godinu dana,ali nikako da postane gusca... Dijagnoza je androgena alopecia. Sta mislite o ervamatinu??? Da li je taj preparat uopste delotvoran i koliko je bezbedan? Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 11:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Butavate se ne preporucuje da se nanosi na poglavinu. To je vrlo potentni kortikosteroid i kod duze primene pravi atrofiju koze, istanjenje. Minoksidil 5% rastvor ili finasterid tablete se preporucuju u lecenju tzv. celavosti muskog tipa. Naravno, samo prema preporuci dermatologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ervamatin?
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 04, 2008 4:52 pm
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
Ljudi da li je neko ikad koristio ervamatin? Kako deluje? zna neko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 6:20 pm
Postovi: 18
Da ne otvaram novu temu. Dakle imam masnu saboreju i interesuje me da li smem da koristim minoxdil posto sam na upustvu za taj lek procitao da se ne koristi na delovima koze koji su oboleli.
Saboreja se racuna u obolenje koze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 12:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Moze, slobodno koristi. Samo pokusaj kod dermatologa da nadjes i resenje kako da tretiras seboreju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 5:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 6:20 pm
Postovi: 18
Procitao sam ovde da ako imam saboreju dolazi do zacepljenja folikula dlake i da minoxdil ne moze zbog toga da prodre u folikul pa nema efekta. Koliko je to tacno?
I smem li da koristim 5% posto jos uvek nisam celav vec mi je kosa proredjena na potiljku a i retka je dosta.
Protin saboreje koristim mykoseb ( dijagnoza dermatologa ).
Izvinjavam se sto smaram ovolikim pitanjima al malo sam strasljiv po pitanju koriscenja raznoraznih hemija..... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 06, 2008 10:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
slobodno koristi 5%. za seboreju koristi mycoseb sampon 2x nedeljno, a za druga pranja kose neki sampon koji sadrzi pirition-cink u sebi. ako ni to ne pomaze, onda kod dermatologa da prepise i neke tableta koje bi se kratkotrajno uzimale


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 10:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
E, evo i mene....žemske.... :lol:

Ovako, prošlog avgusta sam primetila da mi se dosta proredila kosa. Odmah sam uradila nalaz krvne slike i hormone štitne žlezde. Sve je ok. Juče sam opet uradila kompletan nalaz hormona, za ženu u klimaksu je normalan.
Doktor mi je rekao da se obratim dermatologu. Imala sam milion dlaka na glavi, genetski tanka dlaka, ali jaka, živa...izuzetno sjajna. Genetski je i masna. Niko mi u porodici nije bio ćelav, niti je ikome ovoliko opadala kosa.Majka mi ima 70.g. i kosu kao lavica. Radila sam i ultra zvuk one vratne arterije, da proverim protok krvi, i to je sasvim normalno. Medjutim, meni kosa i dalje beživotno visi, a proredjena sačuvaj bože...Što neko reče ovde, bojim se i da pogledam u kadu koliko je opalo dlaka posle pranja. I to opadaju po 2,3 dlake, onako iz korena....samo ispadne....
Bila sam na onom pregledu temena glave po apotekama, gospodja koja radi sa tim mi je rekla da mi koren dlake bukvalno pliva u masti....Ah, da, zaboravila sam reći da mi je u početku tog opadanja, kad ne operem kosu 4,5 dan...toliko masna da je prosto "suva" dlaka od masti a koža glave me je bolela na dodir...i imala sam utisak pod prstima kao da mi je otekla... :o :o ...Sad perem 2 puta nedeljno nekom penom za "čišćenje temena"...i koristim ampule te firme posle pranja....Dosta skupa "terapija" al, ajd da probam......Medjutim, meni i dalje kosa opada.......Dodje mi da vrištim.....

Ljudi, bre, šta da radim...???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 18, 2007 11:37 am
Postovi: 34
Koliko dugo koristite te preparate? Da li ste primetili bilo kakve promene?

Ja imam slicnih problema i svasta sam probala, razne analize uradila i nista. Zdravstveno je sve ok, a ona i dalje opada. Pre godinu ipo dana sam koristila ovu kozmetiku za masnu kosu (u to vreme je i pocela kosa da mi opada), koristila dva , tri meseca i prestala. SAda sam se vratila opet, jer mi je kosa dosta masna. Probala sam sve i svasta i nije mi pomoglo. Pre nekoliko dana sam ponovo pocela da koristim ovu cistecu penu i ampule. Procitala sam ovde i na jos nekim forumima da je nekim ljudima pomogla, pa rekoh da probam ponovo jer neki kazu da treba biti uporan i koristit nekoliko meseci. Zato i pitam za iskustva

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: