Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 9:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Pa, jedine promene koje sam ja primetila je da me više ne boli koža glave na dodir i da nema više tog osećaja kao da mi je ista otekla..Eto, to....Sad me svrbi, kao da mi je neko istresao džak vaški na glavu....Žena koja radi te preglede u apoteci mi je rekla da je taj svrab opravdan s obzirom na količinu masnoće. Na zadnjem pregledu pre par dana rekla mi je i da se vide neki regenerisani koreni, kao i nove dlake, koje ja naravno golim okom ne mogu da vidim.....Po njoj, ovaj tretman ne može da pokaže rezultate za manje od godinu dana.... :o

Da, ta "čišćeća pena" i ampule.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 18, 2007 11:37 am
Postovi: 34
GODINU DANA?

To je bas puno vremena. Ja sam pocela da koristim ponovo pre nedelju dana i nadam se da za jedno dva do tri meseca primetim razliku sto se tice masnoce koze glave. Jedan momak sa kojim sam na ovom forumu takodje imala prepisku kaze da mu je posle par meseci nestalo crvenilo na glavi i nekim delovima tela na kojima je imao seboreju.

Ja takodje imam povremene bolove koze glave bas kao sto ste i vi opisali. Negde sam procitala da je to reakcija od izumiranja tkiva, tako da tu posle i izumire koren kose. Ako je prestao taj bol onda je to pozitivno.

I ja sam imala velikih problema sa svrabom glave, ali je na svu srecu to prestalo. U vreme kad sam se borila sa svrabom koristila sam razne sampone, izmedju ostalog i ovu cistecu penu i mogu vam reci da mi je pomagala.

Ja bih bila presrecna kad bi resila problem masne kose i kad bih zaustavila prekomerno opadanje, a verujem da ponovni rast kose na delovima glave gde je doslo do proredjenja ide sporo. SAmim tim sto i kosa sporo raste, pa je i za ocekivati da je potrebno vise vremena da se vidi takav rezultat.

A niste mi rekli koliko dugo koristite ove preparate?

Nadam se da nisam udavila

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 5:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Domaci sapun koristiti jedan period i kishnitzom prati kosu i!A i kopriva je mnogo dobra!Sad je ima svuda ,naberite prokuvajte i sa tom vodom ispirajte kosu videt cete rezultata? :wink: Ti preparati puni su te hemije prejake ubija sve a kosu najvishe :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 5:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
aaves je napisao:
GODINU DANA?

To je bas puno vremena. Ja sam pocela da koristim ponovo pre nedelju dana i nadam se da za jedno dva do tri meseca primetim razliku sto se tice masnoce koze glave. Jedan momak sa kojim sam na ovom forumu takodje imala prepisku kaze da mu je posle par meseci nestalo crvenilo na glavi i nekim delovima tela na kojima je imao seboreju.

Ja takodje imam povremene bolove koze glave bas kao sto ste i vi opisali. Negde sam procitala da je to reakcija od izumiranja tkiva, tako da tu posle i izumire koren kose. Ako je prestao taj bol onda je to pozitivno.

I ja sam imala velikih problema sa svrabom glave, ali je na svu srecu to prestalo. U vreme kad sam se borila sa svrabom koristila sam razne sampone, izmedju ostalog i ovu cistecu penu i mogu vam reci da mi je pomagala.

Ja bih bila presrecna kad bi resila problem masne kose i kad bih zaustavila prekomerno opadanje, a verujem da ponovni rast kose na delovima glave gde je doslo do proredjenja ide sporo. SAmim tim sto i kosa sporo raste, pa je i za ocekivati da je potrebno vise vremena da se vidi takav rezultat.

A niste mi rekli koliko dugo koristite ove preparate?

Nadam se da nisam udavila

pozdrav

Ovu penu , pa negde od početka Nove godine....
Nemam ja nikakvo crvenilo na kozi glave, a to što sam osećala bol na dodir, to nije bilo na pojedinim mestima, nego po celoj glavi.....kao da je koza otekla...(izvini, crklo mi z na tastaturi)..posle prvog pranja taj bol se mnogo smanji, pa posle sledeća dva, tri skroz nestane....e,sad.ga nemam više i eto to je kao jedini "uspeh" ovog tretmana koji primećujem. ne bih rekla da je to ikakvo odumiranje u pitanju, nego baš začepljenje pora na kozi glave....sa par pranja se prosto "otpuši" i koren kose opet normalno diše.
Meni, hvala bogu, nije opadala kosa mestimično i delimično...što bi se reklo...nego svuda podjednako...samo je ima sve manje i manje.....

Razmišljam da probam sa ovim "Pilfud"-om....predpostavljam da bi tretman tako nekim sredstvom ubrzao cirkulaciju krvi naravno i protok hrane i kiseonika kroz kozu glave i doveo do vidljivog poboljšanja....
Šta misliš ti o tome?

Ma, nisi me udavila.........Treba pričati i razmenjivati iskustva.... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 6:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
mikalja je napisao:
Domaci sapun koristiti jedan period i kishnitzom prati kosu i!A i kopriva je mnogo dobra!Sad je ima svuda ,naberite prokuvajte i sa tom vodom ispirajte kosu videt cete rezultata? :wink: Ti preparati puni su te hemije prejake ubija sve a kosu najvishe :wink:


Jeste, hemija ubija kosu.....Samo, i gde naći domaći sapun???

Nego, htela sam reći da sam slučajno na tv kanalu "Zdravlje" slušala kako je dobar vitamin B i Biotin za prokrvljenost koze glave i protiv opadanja kose. E, uzela sam beviplex i pijem ga već nekoliko dana. ajd, da probam i to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 6:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Ja dobijem od komshinitza(strijih zena) prave same!I SUPER JE I PROTIV PERUTI ZAKON!A kopriva je supper protiv opadanja kose i jacha koren kose!Koprive ima svuda ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 7:45 pm
Postovi: 14
imam dugu kosu i gustu ( bar za sad) ....od pre mesec dana je pocela takvim tempom da mi opada da cu ostati bez kose ako se ovo nastavi jos koji mesec... bila sam kod frizera pre neki dan...i ona mi je hiljadu puta rekla ..nesto nije uredu ...idi kod doktora ovo nije normalno opadanje kose ... ne znam ni kod kog doktora da idem... u januaru sam radila analize krvi i stitne zlezde... neko je rakao kako mu opadne po dve tri dlake kad se ceslja ...meni opadne posle pranja kose koliko ni jedan muskarac nema na glavi.
koji sampon da korisim...koje ampule..ne znam odakle da pocnem...kod kod doktora da idem...i sta moze u najgorem slucaju da mi bude kad ovako puno kosa opada?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 9:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Iskreno da ti kažem, ja odmah pomislim na ono najgore....I prvo idem prvo to da proverim. Kad mi je frizerka rekla da mi mnogo opada kosa i da se mnogo proredila,prvo sam uradila krvnu sliku da vidim sedimentaciju, i opšte stanje zdravlja....Kako je to bilo,hvala Bogu, sve ok. uradila sam analizu hormona na štitnu žlezdu, ona obavezna tri hormona...Krenula sa šamponom "Margo" Zemun i posle par pranja, opadanje je stalo. Nije rasla nova, ali je opadanje stalo. To mi je bio dobar znak... Ako si pročitala prethodne postove, počela sam da koristim "čisteću penu" 650 din. i ampule te firme..e,one su 1200 din....Teme glave me i dalje svrbi, kažu da je to zbog masnoće, kosa opada i dalje, užasno se proredila..beživotno vise dlake, onako kao "mrtva"..ma, blagi užas...Kad sam bila pre par dana na pregledu u apoteci, žena koja radi sa onim aparatom mi je rekla da se vide regenerisani koreni i nove dlake koje ja ne mogu golim okom da vidim. Pijem vitamin B, on je baš protiv opadanja kose i za bolju prokrvljenost vlasišta....Ostalo mi je još da se nadam u neko čudo.....
Mada, i dalje mislim da je glavni razlog "unutra"....hm...moram još prekontrolisati jetru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 8:57 am
Postovi: 41
Evo malo informacija. Celavost se nasledjuje preko X hromozoma, dakle prenosi se preko zenske linije. Znaci, Ako je otac celav, a takodje i njegov sin, to ne znaci da je sin nasledio celavost od oca, nego od svog dede po majci, ili cak i dalje od nekog muskog pretka po zenskoj liniji. Meni je kad sam poceo da celavim, a to je bilo jako rano, oko dvadesete godine najvise pomogao minoxidil 2%. Medjutim, njega je proizvodilla Bosnalijek, koja je prestala da radi u toku rata, i nisam mogao vise da ga nabavim. Inace, on je cesto jako koristan u toj pocetnoj fazi. Vratila mi se skoro sva kosa, medjutim posto sam prestao da ga koristim kosa je ponovo opala i kasnije mi nije vise pomagao jer je celavost bila vec u poodmakloj fazi. Bio sam iskompleksiran jer sam celav, ali na srecu, brijanje glave je uslo u mogu, tako da stvarno ne osecam nikakav nedostatak. Sad kad vidim svoje slike sa kosom delujem sebi smesno :) Lepove tipa "Propecia" ne volim, jer mogu da smanje libido zato sto deluju kao blokatori testosterona, muskog polnog hormona. A mislim da je muskarcu vaznije da mu sve funkcionise kako treba nego da ima par dlaka vise na glavi.
Danas ima mnogo celavih muskaraca, i mnogi se sisaju na kratko ili briju glavu. Za 200 godina svi ce biti celavi, jer je u pitanju dominantni gen koji se lako siri i ispoljava.
Ako nije u pitanju androgena celavost, onda tvom muzu opada kosa zbog stresa ili seboreje, koja opet moze biti posledica stresa. E, tu mu ti moras pomoci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 27, 2008 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 18, 2007 11:37 am
Postovi: 34
Jasbi,


Pilfud, kao i pilovit su proizvodi na bazi minoksidila. Samo je u pitanju drugi proizvodjac. Ja sam citala malo o tome i resila da ga ne koristim, ali ko zna u kakvoj fazi cu biti za neko vreme tako da nikad ne reci nikad. Iskustva ljudi su uglavnom takva da dok se preparat koristi moze da da rezultate, naravno ne kod svih. Ali ono sto je meni zasmetalo to je sto su skoro svi rekli da se po prestanku koriscenja sve vraca na staro.

To znaci da bi se covek trebalo opredeliti za njegovo dozivotno koriscenje. Mozda ni to nije toliko strasno da nisam naletela na neki sajt na kome je prikazana neka studila na temu koriscenja ove supstance. Tamo je pisalo da i prilikom duzeg koriscenja postoji ciklus kosi teje neke dve godine i da posle toga preparat vise nema nekog uticaja i da koristio se ne koristio se se vraca u prvobitno stanje.

Koliko je ovo istina ili ne ne znam, ali mene je uspelo da odbije.

A da se vratimo da ove ampule i penu. To znaci da ih koristite skoro 7 meseci? To dovoljno dugo po nekim mojim procenama za neke rezultete. Pa jel se makar kosa manje masti?

Ja penu takodje placam 650, ali dve one tubice koje su potrebne za mesec dana tretmana su 1600. Jel ste uzimali u nekoj drugoj ambalazi ili kako vec kad ih placate 1200?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 28, 2008 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 8:57 am
Postovi: 41
upravo mi je poznanica kojoj dosta opada kosa rekla da joj je jesenas neverovatno pomogao neki laser na koji je isla prvo dva puta nedeljno mesec dana, pa jednom nedeljno jos dva meseca, a zatim jednom mesecno. Kaze da je probala svasta, pa i minoxidil, ali posle tri tretmana ovim laserom kosa je krenula jako dobro. I kaze da je prezadovoljna. Jedan tretman kosta 3000 din, a ako neko zeli detaljnije informacije, mogu da se raspitam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 7:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Hajde proveri kakav je to laser, gde ga ima...Pa, da vidimo i to čudo kakvo je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 7:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
aaves je napisao:
Jasbi,


Pilfud, kao i pilovit su proizvodi na bazi minoksidila. Samo je u pitanju drugi proizvodjac. Ja sam citala malo o tome i resila da ga ne koristim, ali ko zna u kakvoj fazi cu biti za neko vreme tako da nikad ne reci nikad. Iskustva ljudi su uglavnom takva da dok se preparat koristi moze da da rezultate, naravno ne kod svih. Ali ono sto je meni zasmetalo to je sto su skoro svi rekli da se po prestanku koriscenja sve vraca na staro.

To znaci da bi se covek trebalo opredeliti za njegovo dozivotno koriscenje. Mozda ni to nije toliko strasno da nisam naletela na neki sajt na kome je prikazana neka studila na temu koriscenja ove supstance. Tamo je pisalo da i prilikom duzeg koriscenja postoji ciklus kosi teje neke dve godine i da posle toga preparat vise nema nekog uticaja i da koristio se ne koristio se se vraca u prvobitno stanje.

Koliko je ovo istina ili ne ne znam, ali mene je uspelo da odbije.

A da se vratimo da ove ampule i penu. To znaci da ih koristite skoro 7 meseci? To dovoljno dugo po nekim mojim procenama za neke rezultete. Pa jel se makar kosa manje masti?

Ja penu takodje placam 650, ali dve one tubice koje su potrebne za mesec dana tretmana su 1600. Jel ste uzimali u nekoj drugoj ambalazi ili kako vec kad ih placate 1200?

Pozdrav

Izvini, pogrešila sam....Ti si u pravu...Nije 1200 nego 1600 d.. te ampule..
Te ampule ne koristim dugo...Pošteno da ti kažem, odbila me cena i bila sam malo sumnjičava. Medjutim, primećujem da mi se manje kosa masti.
Ranije posle 3 dana od pranja, kosa bude kruta i suva od masti, a sada se
masti vidno manje. Mada me i dalje svrbi teme..! ..I ne vidim da nova raste.....iako se na onom aparatu vide nove kratke dlake.

Juče sam kupila one "Folten" mnogo su jevtinije, a da li će pomoći, e, to već ne znam....Prve dve nedelje po 2 komada,posle po 1 nedeljno.

A, što se tiče Pilfuda, reče mi apotekarica da je oko 1300 d. i da je to losion. Neka joj se žena hvalila da joj je kosa brzo počela sa rastom nakon njega. Čak, kaže, tamo po licu, gde joj je nakon nanošenja malo procurelo losiona, krenule dlake da rastu..... :lol:

N


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 4:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 18, 2007 11:37 am
Postovi: 34
koliko si koristila ampule pre nego sto je pocela manje da ti se masti kosa?
Ja koristim neke dve nedelje i mislim da mi se jos vise masti, neki kazu da je to u pocetku normalo. Medjutim meni jos vise kosa sad opada tokom pranja, valjda zbog onog silnog masiranja glave. Ja koristim ampule Sebo Urto, one su bas protiv masne kose.

Te Foltene nisam koristila. Mada sve je individualno. Skoro sam koristila LAkme ampule protiv opadanja kose i nista mi nisu pomogle, a preporucila mi ih je zena kojoj su bile ok.
Prosle jeseni sam koristila Vichy-jeve ampule. Od njih mi nije prestalo opadanje kose, ali sam primetila jedan talas novih cupekara i njihova duzina se poklapa sa periodom kada sam ih koristila. Najvise ih ima na temenom delu gde sam i stavljala ampule. Medjutim na zaliscima nista, iako sam na njih najvise stavljala. Oni su se cak i povecali u odnosu na taj period.

Ja se nadam da mi ovo sto sad koristim pomogne u razmascivanju koze glave, pa na jesen da ponovom uzmem Vichyjeve ampule ne bi li mi pogurale jos jednu generaciju novih dlaka

Prava gimnastika, ali sta da se radi. Inace ja sam do pre godinu ipo, dve dana imala prilicno gustu kosu i ni na kraj pameti mi nije bilo da cu imati ovakve probleme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 8:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
aaves je napisao:
koliko si koristila ampule pre nego sto je pocela manje da ti se masti kosa?
Ja koristim neke dve nedelje i mislim da mi se jos vise masti, neki kazu da je to u pocetku normalo. Medjutim meni jos vise kosa sad opada tokom pranja, valjda zbog onog silnog masiranja glave. Ja koristim ampule Sebo Urto, one su bas protiv masne kose.

Te Foltene nisam koristila. Mada sve je individualno. Skoro sam koristila LAkme ampule protiv opadanja kose i nista mi nisu pomogle, a preporucila mi ih je zena kojoj su bile ok.
Prosle jeseni sam koristila Vichy-jeve ampule. Od njih mi nije prestalo opadanje kose, ali sam primetila jedan talas novih cupekara i njihova duzina se poklapa sa periodom kada sam ih koristila. Najvise ih ima na temenom delu gde sam i stavljala ampule. Medjutim na zaliscima nista, iako sam na njih najvise stavljala. Oni su se cak i povecali u odnosu na taj period.

Ja se nadam da mi ovo sto sad koristim pomogne u razmascivanju koze glave, pa na jesen da ponovom uzmem Vichyjeve ampule ne bi li mi pogurale jos jednu generaciju novih dlaka

Prava gimnastika, ali sta da se radi. Inace ja sam do pre godinu ipo, dve dana imala prilicno gustu kosu i ni na kraj pameti mi nije bilo da cu imati ovakve probleme

Ima li Vichy ampula više vrsta, ili su to samo te jedne jedine za masnoću i opadanje kose ?Čula sam i ja da su dobre.....

Pa, vidi, bila sam dosta skeptična u vezi tih ampula. Prvo sam jedno dva meseca samo prala tom penom, pa sam tek onda uzela jednu pakovanje ampula. To su dve ampule za mesec dana. Eto,jedan mesec sam ih koristila zajedno sa tom penom i primetila sam (a i na onom aparatu ) da se manje masti. Ali, ne primećujem da nova kosa raste !!!....I dalje me svrbi teme, manje, al svrbi, opada i dalje, tanka je, lomi se......ma, užas..Očajna sam....A, imala sam fantastičnu kosu,...Sad sam tek svesna kakva mi je kosa bila.....

Jel uzimaš B vitamin? Uzimaj obavezno, dobar je bolju prokrvljenost kože i protiv opadanja kose . Evo ja krenula već 15 dana...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: