Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 09, 2005 4:26 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Antisolarni krem ne treba mazati nocu, ali aktivne supstance koje stimulisu fibroblaste mogu se aplikovati nocu u nekom masnijem kremu. Cak je noc pozeljnija za primenu bioaktivnih supstanci. medjutim bilo cime da nocu stimulisete fibroblaste da rade i ispunjavaju bore ako ih danju ne zastitite od sunca koje rusi i cepa sve sto smo nocu uradili imacemo Skadar na Bojani sto nam nije cilj

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 09, 2005 5:22 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
krema protiv bora može i treba noću, ali se ona zove antirid.
A u borbi protiv nastajanja bora, preventivno znači, koristimo antisolarni krem preko dana. Ok?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 09, 2005 5:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 3:53 pm
Postovi: 21
Lokacija: Novi Sad
Hvala na odgovoru, Gorana! :)
Kazite, jeste li zadovoljni simpozijumom u Zemunu? Jesu bile vase kolege novosadjani, moji sugradjani? Jeste li stekli poverenje u nekog od njih, pa biste mogli da mi preporucite nekog za tretmane vocnim kiselinama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 10, 2005 12:17 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Od Novosadjana bila je dr Gordana Jovin! Ona je veoma dobra . Poliklinika Novosadske bolnice. Javite joj se.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 10, 2005 1:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 3:53 pm
Postovi: 21
Lokacija: Novi Sad
A, ta dr Gordana Jovin ima i privatnu praksu?
Izvinjavam se ako sam Vas ugnjavila... :oops: ...prosto ne znam kome da verujem, otkad su me sredili ovi iz "Dive"...izvinite...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 10, 2005 6:40 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Nisam sigurna za privatnu praksu!Mislim da radi kao konsultant u nekom salonu, a znam da se obucavala za rad sa Muradovim programom. Potrazite je na poliklinici, ako ona zakljuci da Vam ona licno ne moze pomoci, posto je kao covek divna, uputice Vas na najbolje mesto koje ona zna, a pogotovo ako se pozovete na mene, ali i bez toga

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 22, 2005 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 10:23 am
Postovi: 2
Evo i ja da podelim svoje iskustvo o prokletim bubuljicama/aknama. Prvo da kazem da do svoje 18 godine nisam ni znala sta je bubuljica niti kako puder izgleda jer sam uvek imala super kozu i lepo lice. A onda su pocele moje muke koje evo traju 5 godina. Ono sto se desava je da svake godine tacno u isto vreme (april/maj- par nedelja pred ispite!!) pocnem da dobijam akne koje mi u roku od 3 do 4 nedelje potpuno prekriju lice. Nekada su to one ogromne, upaljene podkozne bubuljice koje ne smem ni da dotaknem koliko bole. Probala sam antibiotike, milion krema, probala sve zivo da stavljam na lice od meda do limuna i nista. Ono sto mi pomaze su pilule za kontracepciju ali njima treba jedno 3-4 meseca da pocnu da deluju. I ja obicno prestanem da ih uzimam kad mi se lice ocisti i onda kada se problem vrati ja pocinjem opet da ih uzimam.

E ove godine sam kasno pocela sa tim pilulama i lice mi je bilo grozno a ja nestrpljiva jer idem uskoro u SCG i ne zelim da me svi vide ovakvu tako da sam odlucila da odem prosle nedelje na laserski tretman. Ovaj sto sam ja isprobala se zove Nlite i navodno ima ga samo ovde (u Australiji), Engleskoj i USA- kao jedan od "boljih". Sam tretman nije strasan s'tim da imas osecaj kao da ti neko sagoreva bubuljce i malo je peckalo kada je radio one "kriticne" delove. Lice mi je tog dana bilo ok i sutra dan je cak bilo normalno ali sam ja glupaca otisla pod tus i kada sam izasla lice je bilo toliko crveno kao da sam ga ispekla na vatri. Onda je pocelo neverovatno da boli tj "gori" cak sam plakala od muke. Stavljala sam hladne obloge ceo dan i narednih 5 dana nisam izlazila iz kuce (znaci izostajala sam sa faksa i sa posla). A da ne zaboravim toliko mi je lice nateklo sva sam bila okrugla i buckasta:-) Sada je to sve splaslo i nestalo ali mi se gornji sloj koze guli i dobila sam milion novih bubuljica. Razlika je sto su ove sitne i jeste da ih ima mnogo vise nekako su manje upadljive i pod rukom deluju suve. Sto je najvaznije ne bole. Doktor mi je rekao da je normalno da se posle tretmana pojave nove bubuljice i da se potpun efekat primeti tek posle 2-3 nedelje. Nadam se da je u pravu jer mi je stvarno muka da se ceo zivot patim sa bubuljicama. Uz to da napomenem da je taj jedan tretman kostao 350 eura i ne bih volela da je svo ovo moje zrtvovanje bilo za dzabe. U medjuvremenu planiram da nastavim sa pilulama i da se nadam da ce sve biti ok. Eto toliko od mene. Sretno svima koji imaju isti problem kao i ja! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 22, 2005 11:59 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Kad dodjes u SCG jvi se mozes doci u savetovaliste za clanove foruma utorkom u apoteku SB trade na Banovom brdu da pogledamo tvoje lice Mr ph Silvio i ja , mozda nesto dobro smislimo i za tebe kao napr Cajno drvce u ciklodekstrinima ili nesto jos bolje...

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 23, 2005 10:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 10:23 am
Postovi: 2
E pa to je dobra ideja, gledacu u svakom slucaju da svratim. A usput da vas pitam da li ste culi za kremu "BB akne krem". Ja sam je koristila prosle godine i mnogo mi je pomogla. Jeste da mi je prvo jako isusila lice ali mi je zato i osusila bubuljice, stvarno sam bila odusevljena tom kremom. Medjutim ove godine kada sam rekla drugarici da mi je kupi i posalje ona kaze da je obisla sve apoteke i da joj je receno da ta krema vise nije u prodaji. Pa me cisto interesuje znate li vi ista o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 23, 2005 3:24 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Nikad čuo. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 11, 2005 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 11, 2005 11:07 pm
Postovi: 3
hahaha mili pa gde si nasao Muradove vocne kiseline za oko 1500 dinara?
29 eura je bilo malo vise cak i kad je ova prepiska bila aktuelna...vocne kiseline koje smo platili od 29 do 35 eura u zavisnosti procenta i (svasta vam napricaju slatko dok vam izvlace novac i hrabre da cete za docek 2007 izgledati fantasticno...) nije pomoglo...mozda ce nekome i pomoci, ali ovde nije...ja nisam draga Saveta, ali, ljudi, pare dajte samo ako licno poznajete nekoga ko je svoj problem resio...u suprotnom vasa mila kozmeticarka posle tretmana ide u kontiki da uplati krstarenje, a vi...kako se snadjete...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 12, 2005 1:29 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Mi u poliklinici skole radimo sa kiselinama Lipo kozmetike i sa Muradovim i jedne i druge su efikasne samo su Lipo kiseline znatno jeftinije. Problem je u tome sto su Muradove kiseline prethodno neutralisane pa je njihova primena bezbedna i ne zahteva veliku strucnost terapeuta za razliku od Lipo kiselina koje zahtevaju dobro obucenog kozmeticara. Moje studentkinje su dobro obucene za obe procedure tako da tretmani ne moraju da budu previse skupi. Ja sam bila u nekim slucajevima malo vise skepticna u vezi efekata kiselina. Narocito sam zelela da pomognem mladoj studentkinji filozofije koja je cerka moje drage koleginice. Jako smo se mucili sa konzervativnom terapijom, ukljucivali i hormonske preparate i antibiotike sa promenjljivim rezultatima. Jedva me je mr ph Silvio nagovorio da ukljucimo tretman Muradovim kiselinama i rezultati su bili izvanredni tako da sam se pokrila usima. Ponekad ipak treba verovati i tudjem iskustvu. Naravno i vase iskustvo je isto toliko znacajno. Upravo ja u razmeni razlicitih iskustava i dozivljavam znacaj foruma kao sto je ovaj. Jedva cekam da se moji dragi kolege iz Nisa i Novog Sda konacno ohrabre i iznesu i svoja iskustva-zajedno smo jaci ! Pa cemo na kraju nesto korisno i uraditi!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 12, 2005 9:27 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
milica_m je napisao:
hahaha mili pa gde si nasao Muradove vocne kiseline za oko 1500 dinara?
29 eura je bilo malo vise cak i kad je ova prepiska bila aktuelna...vocne kiseline koje smo platili od 29 do 35 eura u zavisnosti procenta i (svasta vam napricaju slatko dok vam izvlace novac i hrabre da cete za docek 2007 izgledati fantasticno...) nije pomoglo...mozda ce nekome i pomoci, ali ovde nije...ja nisam draga Saveta, ali, ljudi, pare dajte samo ako licno poznajete nekoga ko je svoj problem resio...u suprotnom vasa mila kozmeticarka posle tretmana ide u kontiki da uplati krstarenje, a vi...kako se snadjete...

Sa foruma je u aprilu i maju bilo četvoro klijenata kojima su Muradove kiseline dale odlične rezultate.
U Ćupriji, gde uz teorijsku nastavu držim i praktični deo nastave, u školskom salonu je tokom 2004./2005. godine bilo oko 20 klijenata sa aknama u raznim stadijumima i ožiljcima.
Svima je preporučen tretman voćnim kiselinama uz adekvatnu lokalnu terapiju, bez Muradovih preparata. Svi su sjajno reagovali na preporučenu kombinaciju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: murad
PostPoslato: Ned Jun 12, 2005 2:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 6:31 pm
Postovi: 282
goranai je napisao:
Mi u poliklinici skole radimo sa kiselinama Lipo kozmetike i sa Muradovim i jedne i druge su efikasne samo su Lipo kiseline znatno jeftinije. Problem je u tome sto su Muradove kiseline prethodno neutralisane pa je njihova primena bezbedna i ne zahteva veliku strucnost terapeuta za razliku od Lipo kiselina koje zahtevaju dobro obucenog kozmeticara. Moje studentkinje su dobro obucene za obe procedure tako da tretmani ne moraju da budu previse skupi. Ja sam bila u nekim slucajevima malo vise skepticna u vezi efekata kiselina. Narocito sam zelela da pomognem mladoj studentkinji filozofije koja je cerka moje drage koleginice. Jako smo se mucili sa konzervativnom terapijom, ukljucivali i hormonske preparate i antibiotike sa promenjljivim rezultatima. Jedva me je mr ph Silvio nagovorio da ukljucimo tretman Muradovim kiselinama i rezultati su bili izvanredni tako da sam se pokrila usima. Ponekad ipak treba verovati i tudjem iskustvu. Naravno i vase iskustvo je isto toliko znacajno. Upravo ja u razmeni razlicitih iskustava i dozivljavam znacaj foruma kao sto je ovaj. Jedva cekam da se moji dragi kolege iz Nisa i Novog Sda konacno ohrabre i iznesu i svoja iskustva-zajedno smo jaci ! Pa cemo na kraju nesto korisno i uraditi!
:roll:Interesuje me dali Muradove vocne kiseline mogu da se koriste leti.I koje efekte daju? dali mogu koliko toliko da ublaze oziljke od akni i flekavu kozu? Hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 12, 2005 6:53 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Voćne kiseline NE MOGU da se rade leti. O efektima voćnih kiselina imate ceo post. Na "traži" unesite voćne kiseline.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: