Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Oziljci i laser ili druge metode otklanjanja
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 8:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 26, 2009 5:26 pm
Postovi: 133
macy
ja sma vec uzimala pre roakutan kada se problem sa bubuljicama cinio zaista nemoguc da se resi (pubertet). I jos jednom posle par godina od prvog tretmana sam ga pila. Evo sda sa 25 godina imama taj problem (u znatno manjoj meri) ali ne znam kako da ga resim. Prvi put mi je doza bila od 30mg ali drugi put samo 10 jer je bilo malo u odnosu na prvi put. I tretman ej trajao znatno krace. E sda ja sam kod jedne doktorke u Dzordza Vasingtona i trenutno koristim onu kremu dr. Wash ili tako nesto, ona se stavi na lice/telo i odstoji par minuta i skine se a lice ko mladi krompirici. I vec to koristim vise od tri meseca ali problem je taj sto su se javile one potkozne, bolne bubuljice, ili kako se vec zovu. Koje ti kreme koristis uz tretman roakutanom? I da li ti je doca sma spomenuo roakutan ili si ti predlozila? Posto sma za ove u Vansingtona cula da ne vole to da prepisuju ali ja sma vec ocajna zbog ovih ciba, tako su dosadne!! A taman posla da pojedem nesto slatko, to mi je katastrofa za lice! Da li si se prvo konsultovala sa ginekologom ili si radila neke hormonske testove? Sorry sto davim :o ali morammmmmm!!! :lol: :D POZDRAV!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oziljci i laser ili druge metode otklanjanja
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 16, 2009 11:49 pm
Postovi: 9
Evo da ti odgovorim....zivela sam neko vreme u Americi,tamo su upravo hteli da pi preporuce roaccutane terapiju,ali postoi sam trebala da se vratim u Srbiju nisam je tamo zapocinjala.Ovde vise nisam isla u po raznim ordinacijama,otisla sam na vma i rekla da sam svasta probala i nista od rezultata,kao i da sam cula da postoje pilule koje uzimaju manekenke i fotomodeli ,ako se desi da im se lice pokvari pa da ga sto brze povrate.Dr se nasmejao i rekao da magicne pilule ne postoje ali postoji roaccutane.ja sam odmah pristala.Nije me zanimala cena.Koristila sam eucerin za suvu i osetljivu kozu,za usne i kao antirid pantenol,za pranje seba med,a u uvece zorac gel 0.1 .Sada nista ne pijem,bitno mi je da nemam potkozne bubuljice,imam crvenilo povremeno,..posto se koza masti opet,promenio mi je malo terapiju...lice perem sa exfoliac foam,i koristim exfoliac kremu za lice,za masnu kozu.Oboje je oko 2700 din,francuska proizvodnja.Dosta isusuje kozu.Pa ja ne koristim bas svaki dan,nego pratim kozu kako reaguje.Inace ponekad koristim 1 malu kremicu,zove se narcis i kosta manje od 100 din,cini mi se da je koza neznija od nje,a cisti i mitisere,nije losa.Sto se tice oziljaka ne bih da bacam pare bzv.,koliko vidim niko nije bas zadovoljan danasnjim metodama.Nadam se da cu ici preko ,opet,pa cu tamo videti sta sve nude,mada kad je u pitanju dermatologija sve papreno skupo!Meni se ovaj problem inace pojavio u 28.god!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oziljci i laser ili druge metode otklanjanja
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 16, 2009 11:49 pm
Postovi: 9
A da,sto se tice hormona,nisam kontrolisala.niko mi to nije predlozio,ja sam cak to pomenula na par mesta,ali lekari su rekli da nema potrebe.Mada mislim da ima i uradicu uskoro i to.Mislim da su bas hormoni uzrk br 1 kada su u pitanju ovi problemi,bar kod mene!Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oziljci i laser ili druge metode otklanjanja
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:13 am
Postovi: 21
mam veoma stare oziljke,nekidan sam bila kod dermatologa koji mi je prepisao contratubex,ali zaboravila sam mu reci da su stari,a nije ni pitao.vidim da se dosta govori da ne pomaze kod starijih,pa sada ne znam ni sama da ne gubim vrijeme ili da pokusavam sa contratubex gelom.oziljci su nastali od akni.ima li neko iskustva da mu je pomoglo kod starijih oziljaka.na kremi pise da pomaze samo sto treba duplo vise vremena nego kod svjezih


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oziljci i laser ili druge metode otklanjanja
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 7:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 7:17 pm
Postovi: 75
sasa_bl81,

Ja sam svoje oziljke od akni tek ove godine uspela da smanjim, tj. da ih dovedem u stanje gde se gotovo ne primecuju. Neki su skroz nestali (oni koji su bili plici), a ostali su postali plitki, blazih ivica, boja im je ujednacena sa bojom zdrave koze - tj. oni sada izgledaju kao prosirene pore. Radim na tome da se i tih "prosirenih pora" resim. Svake nedelje primecujem poboljsanje. Nikad nisam bila zadovoljnija izgledom lica - sve se popravilo: tekstura, boja, mekoca i elasticnost. Nestale su sitne bore oko ociju i usana, one bore po sred cela - nema ih vise.
Moji oziljci su bili locirani samo na obrazima, vise na levom, i mogli su se uspesno sakriti pomocu dobrog korektora, pudera i rumenila. Sada vise nemam potrebu da ista sakrivam, tako da i ne korisim korektor. Inace, imam 37 godina, a oziljke sam zaradila u ranim dvadesetim. Pokusavala sam ranije da to sredim. Lekari mi nisu bili bas od neke pomoci - ni u Srbiji ni u USA. Tretmani su bili klasika: blage AHA, blagi scrub, Scar-Zone i slicni preparati. Kada sam videla da od toga nema nista, a odbila sam preporuceni laser resurfacing, probala sam preparate sa bakar-peptidima. Ne po preporuci lekara, posto su me ovde dermatolozi mnogo razocarali, vec na svoju ruku. U pocetku to i nije bila krema, vec neka gel-maska zeleno-plave boje i rezultati nisu bili bas vidljivi - mozda samo malo "odmornija" i elasticnija koza lica. Zatim sam probala Neutrogena Visibly Firm Active Copper i efekti nisu bili zadovoljavajuci. Presla sam na jace koncentracije bakar-peptida: serum Super Cop i krema Super Cop 2X (naveca koncentracija copper-peptides koju sam mogla da nadjem). Uz povremenu upotrebu - dva puta nedeljno, u kombinaciji sa blagim AHA i blagim scrub-om, rezultati su bili vidljivi veoma brzo. Normalno, pazim da ne preteram sa upotrebom, posto su u pitanju zaista jaki preparati i nepravilna upotreba moze da dovede do ostecenja koze. Otprilike radim ovako - lice tretiram veoma malim kolicinama preparata - dva puta nedeljno i to samo preko noci. Nakon tri nedelje tretmana imam pauze od tri-ceriri nedelje bez tretmana. Kozu lica negujem normalno - blagi Apricot scrub za ciscenje i eksfoliaciju, dobra hidrantna krema preko dana, a u toku jeseni i zime koristim blage AHA preparate (2% salicilna i 10% mlecna kiselina). Povremeno uradim eksfolijaciju preparatima na bazi papaina i bromaleina (proteoliticki enzimi iz papaje i ananasa).
Nedavno sam pocela da koristim Derma Roller u kombinaciji sa Super Cop 2X. Derma Roller je mala spravica koja ima valjak sa mnogo kratkih i ostrih iglica. Ja koristim iglice duzine 1.5 mm. Taj valjak se veoma blago prevlaci preko koze i iglice prave veoma male rezove u povrsinskom sloju koze. Ovaj tretman poboljsava cirkulaciju i omogucuje aktivnim supstancama iz preparata da dublje prodru u kozu. Valjak se sterilise etanolom, a moze i da se radi sterilizacija u sterilizatoru za bebi flasice. Mene licno taj tretman ne boli, mozda malo golica. Trik je u tome da se ne pritiska jako. U kombinaciji sa Super Cop 2X rezultati su za sada fantasticni. Ja sam uradila tek nekoliko tretmana za tri nedelje i sada pravim pauzu od mesec dana.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: