Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 200 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: PILFUD u kombinaciji sa Cignol-om
PostPoslato: Sre Apr 05, 2006 10:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 3:04 pm
Postovi: 20
zasto ne koristite Pilfud preparat od bosnalijek-a on je orginal,,a pilovit je nasa kopija.Jeste malo skuplji oko 800 din 60 ml 2%, ali orginal je orginal.U nekim slucajevima alopecije nema nikakvog efekta ako se korist sam, vec se mora koristiti u kombinaciji sa CIGNOL masti ,zato je najbolje ne koristiti ga na svoju ruku,vec u dogovoru sa dermatologom.U 60%-65% je efikasan toj kombinaciji(tako bar kaze praksa)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 07, 2006 12:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 12:06 am
Postovi: 101
Slazem se da je od svih preparata sa minoxidilom kao aktivnom materijom najbolji Pilfud. Ovo kazem iz licnog iskustva jer sam koristila i Pilovit i Tretionin iz apoteke SB, ali najbolje mi je za sad pomogao Pilfud. Meni, licno, mozda i zbog nekih drugih faktora, on i najmanje "masti" kosu. Takodje, kad na stranim stranicama po netu nadjete podatke o sastavu preparata, Pilfud najvise odgovara i po onim dodatnim supstancama i po koncentraciji, a i fabrika lekova je ipak fabrika lekova, ozbiljnije je to nekako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: opadanje kose kod djece
PostPoslato: Pon Apr 10, 2006 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 6:27 pm
Postovi: 5
Imam pitanje za dermatologa,a vezano za opadanje kose.U pitanju je dijete od 8 godina kome je u posljednjih desetak dana opalo gotovo 50% kose.Kosa ne opada tako da za sobom ostavlja pecate,nego sasvim ravnomjerno.Do sada djecak je imao nevjerovatno gustu i jaku kosu.
Htjela bih napomenuti da je prije sest mjeseci djete primalo ogromne kolicine antibiotika ( konet,eritromicin,vankomicin ) koje su kako se kasnije uspostavilo uzalud davane jer je dijete imalo virusno oboljenje.Tada je dozivio i veliki stres,bio je u bolnici mjesec dana,na intezivnoj njezi,a i sami znate kakvih se sve bolesnika covjek na takvim mjestima moze nagledati.
Sve sam ovo navela jer se nadam da je u pitanju stres ili...neznam ni sama.Imate li Vi neku ideju ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 13, 2006 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 13, 2006 8:30 pm
Postovi: 4
spook je napisao:
Meni je doktor preporucio preparat alpecin, jel ga neko koristio i kakva su mu iskustva.
ovo je njihov zvanicni sajt www.alpecin.de


Ja sam počeo da koristim Alpecin šampon protiv peruti. Na njemu piše i da smanjuje opadanje. Videćemo kakvi će biti rezultati prevashodno za ovaj deo protiv peruti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 18, 2006 5:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 5:39 am
Postovi: 51
ciji je pilfud proizvod ? jesu li to ampule ,sprej ili kapsule ?.sta mislite je li neko koristio Follisan sampon od lifeline-a ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 2:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 08, 2006 2:17 am
Postovi: 4
spook je napisao:
Meni je doktor preporucio preparat alpecin, jel ga neko koristio i kakva su mu iskustva.
ovo je njihov zvanicni sajt www.alpecin.de

Da, i mene interesuju vasa zapazanja i rezultati koristenja ovog preparata? Pa molim one koji imaju iskustvo da to podijele sa nama... Hvala unaprijed...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 2:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 08, 2006 2:17 am
Postovi: 4
ana ana je napisao:
ciji je pilfud proizvod ? jesu li to ampule ,sprej ili kapsule ?.sta mislite je li neko koristio Follisan sampon od lifeline-a ???

Pilfud je proizvod sarajevskog Bosnalijeka. To su cini mi se ampule, nisam siguran... A ove Follisan i ostale proizvode, nesto nemam povjerenje u njih...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 10:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2006 1:34 am
Postovi: 39
ana ana je napisao:
ciji je pilfud proizvod ? jesu li to ampule ,sprej ili kapsule ?.sta mislite je li neko koristio Follisan sampon od lifeline-a ???


Kao sto je highlight napisao, Pilfud proizvodi Bosnalijek ali nisu u pitanju ampule vec rastvor (losion) koji dolazi u bocici od 60 ml sa aplikatorom. Koristim ga nesto manje od dve godine i recimo da sam zadovoljan postignutim rezultatom. Ne bih sa sigurnoscu mogao da tvrdim da li je bolji od Pilovita jer ni na jednom proizvodu ne pise koji transportni mehanizam koristi i u kom odnosu jer Minoxidil ima vrlo malu moc absorpcije i bez odgovarajuceg transportnog mehanizma je gotovo neupotrebljiv! Najcesce je to ethanol/propylene glycol ali ima i drugih. Uostalom ako cemo o "kopijama" Pilfud je kopija Rogainea sto ne znaci i da je losiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Bezhanijska kosa
PostPoslato: Uto Maj 16, 2006 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 16, 2006 11:46 pm
Postovi: 1
Hitno mi je potrebna pomocj!!!

Evo ovako : Skoro punim 18 godina, dugu kosu imam vec nekih 5 ali sada u poslednjih nekoliko meseci polako mi se formira cjela po sred chela(tamo gde dodje razdeljak) i sada je velichine novchicja. Inache kosa mi ne opada pojachano (otpadne mi mozda 20-tak dlaka dnevno) samo mi se stvara ta cjela. Pod jakim svetlom se na tom mestu vide jako tanke bele dlachice pa sam skontao da je to alopecia al ne znam da li je areata ili androgenetica. Sa cjaletove strane svi su kovrdzavi i cjelavi a sa kevine svi imaju ravnu i gustu kosu a ja sam apsolutno sve povukao od keve plus to nikad se ne nerviram tako da nije od zbog stresa. Sad me interesuje:
1. Kako da znam dali je alopecia areata ili androgenetica??
2. Da li je mogucje da shampon izaziva alopeciu?? (perem kosu 3 puta nedeljno)
3. Kakve veze imaju nokti sa tim ??(ne shvatam kako nokti mogu da se ljushte ali u poslednje vreme imam brutalne zanoktice)
4. Da li losha ishrana izaziva alopeciu??
5. Shta bi josh moglo da je izazove??
6. Kolko vremena treba kosi da ponovo izraste ako je prolazno??
7. Da li kopriva, beli luk, ricinus i slucno pomazu kod alopecije???
8. Da li minox masti kosu, odnosno da li je on kao ulje??
9. Koji je dobar dermatolog u Novom Sadu za ovo??

Mogu nekom i da poshaljem sliku ali mislim da sam dobro objasnio, morate mi pomoci jer ne mogu sebe da zamislim celavog a ovo mi vec stvarno postaje ruzno na glavi. MOLLIIIM VAASSS


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bezhanijska kosa
PostPoslato: Čet Maj 18, 2006 5:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2006 1:34 am
Postovi: 39
1. Najlaske ces utvrditi ukoliko posetis dermatologa. Koliko znam alopecia areata izaziva opadanje kose u pecatima a iz tvog opisa se ne moze zakljuciti tako nesto. Ukoliko ti je neko iz porodice bilo s oceve bilo s majcine strane izgubio kosu postoji verovatnoca da ce se tebi dogoditi isto.
2. Alopeciu androgeneticu ne, u to sam sasvim siguran, ali ukoliko ti na bilo koji nacin iritira kozu glave a to najlakse mozes utvrditi ukoliko ti se posle koriscenja sampona javlja crvenilo, peckanje ili svrab, mislim da je moguce da izazove opadanje kose.
3. Utvrdjeno je da biotin i cink imaju kljucnu ulogu u pospesivanju rasta kose i noktiju. Ukoliko imas problema i s noktima vrlo je verovatno da imas deficit cinka u organizmu ali nemoj ga niposto uzimati na svoju ruku vec se prethodno konsultuj sa svojim dermatologom.
4. Ne moze izazvati ali indirektno moze uticati.
5. Geni.
6. To zavisi od toga koliko si kose izgubio. Inace 20-tak dlaka koje dnevno gubis NISU pojacano opadanje kose.
7. Postoji verovanje ali ne i jedna koja studija koja bi to potvrdila (koliko ja znam)
8. Ja koristim Pilfud (2% minoxidil) i apsolutno ne masti kosu jer je na bazi alkohola.
9. Iz Beograda sam tako da ti ne mogu pomoci.

Nadam se da sam ti donekle pomogao. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pilfud
PostPoslato: Pet Jun 09, 2006 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 09, 2006 12:53 pm
Postovi: 9
koristim pilfud vec duze od mjesec dana,ne bih rekla da primjetim neke promjene.Inace kosu perem obicnim samponom od koprive da li to moze predstavljeti problem?Zabrinula sam se jer citajuci vase neke poruke na neki nacin sam zakljucila da gotovo cijeli zivot moras koristiti neke rastvore za kosu?Molim vas postoji li mogucnost kad prestanem koristiti pilfud da mi se kosa jos vise prorijedi?opadne?kakve moze negativne posljedice imati?ako moze javite mi molim vas ja bih odmah prekinula s terapijom.
Pozdrav
Sa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 09, 2006 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2006 1:34 am
Postovi: 39
Mesec dana je suvise kratak period da bi govorila o bilo kakvim rezultatima. Sistemska nezeljena dejstva kod minoxidila nisu uocena. Ne sme se primenjivati u toku trudnoce i dojenja. Ukoliko prestanes s terapijom kosa ti se nece prorediti vec ces eventualno izgubiti samo ono sto si dobila u toku terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 09, 2006 2:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 12:30 am
Postovi: 63
dragi moji,

vidim da je tema opadanje kose, iako nisam bas sve citala o cemu ste pisali. Kod mene nije bila alarmantna situacija, vec ponekad pojacano opadanje kose.. Na preporuku mog frizera pocela sam da "pravim" sampon od koga mi je kosa dosta bujnija, opada tek po koja dlaka a i manje se masti.
Dakle: u Kosili (bebi sampon) sipam jedan Pantenol rastvor i dva pakovanja AD uljanih kapi.

Probajte, mozda nekome i pomogne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 09, 2006 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 09, 2006 12:53 pm
Postovi: 9
a sampon?moze li ovaj koji sam navela od koprive?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 10, 2006 1:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2006 1:34 am
Postovi: 39
Ukoliko nemas problema s masnom kosom ili s peruti, mislim da sampon nije toliko bitan. Vazno je samo da ga dobro isperes s kose. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 200 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: