Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Herpes (groznica) - potreban savet
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2005 1:22 am
Postovi: 37
Posle pada imuniteta koji je bio ocigledan i stresa javila mi se groznica ( 2. put u zivotu - prosli put pre oko 2 meseca)..

Medjutim, ono sto me brine je sledece:

Prvi put je bila na gornjoj usni, mala, a prvih nekoliko dana gotovo da nista nisam koristila, a onda sam pocela da stavljam lek VIRU-MERZ i prosla je za oko 4-5 dana.

Ali, ovu koju sada imam nalazi se na donjoj usni, nastala je kao gomila mehurica, i odmah kako sam to primetila stavila sam isti lek na nju --- medjutim, kada sam prespavala noc i probudila se imala sam sta i da vidim: ona se toliko povecala, da je pocela da se siri i na kozu, usna mi je natekla na tom delu.... (izgleda kao da me je ujeo neki veliki pauk)....a sama groznica izgleda grozno - ogromna je!

Pitanje je da li mi uopste odgovara viru-merz, ili treba da probam nesto drugo (aciklovir, zovirax, propolis)...
Sta je po vasem iskustvu bio najbolji tretman...

Da li postoji mogucnost da mi se dalje siri, iako sam je odmah namazala lekom?

U kom stadijumu se ide kod lekara?

P.S. Idem na more za 5 dana, pa bi mi sto brzi odgovor bio potreban :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 4:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Ja koristim Zovirax ali kad vec krene tesko se moze spreciti. Moje iskustvo je da mast ubrza zarascivanje ali ne sprecava groznicu da se siri ako je vec krenula. Doduse ako namazem pre nego sto izadje, osetim kao bockanje na tom delu i znam da ce sutra da izadje groznica uspem da je sprecim.
Inace meni je izlazila i na nosu i ispod oka i na bradi a najcesce na usni. Lekaru sam isla ali su mi savetovali da mazem Zoviraxom i nista vise.

Meni treba najmanje 7 dana da zaraste :(.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2005 1:22 am
Postovi: 37
Bas cudno, jer mi taj zovirax niko nije savetovao....cak ni apotekarka.

Svi predlazu aciklovir.... medjutim, juce sam procitala negde na forumu da su dobre i propolis kapi - i setila sam se da mi je jednom prilikom drugarica rekla da ona stavlja na groznicu.

Pocela sam i ja, i mogu da primetim da mislim da su mnogo bolje, jer mi je groznica u tom stadijumu u kojem bi bila tek 5-6 dan sa mascu...cini mi se da propolis to mnogo bolje odradjuje...ali necu da garantujem, posto mi je tek drugi dan :cry:

Samo treba imati u vidu da se uzimaju DECIJE propolis kapi jer one navodno nemaju alkohola (da ne pece)...

U svakom slucaju, BRZOG nestanka groznice nema, zar ne? :wink:

Odoh na more ovako "groznicava" :roll:

:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 3:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Citiraj:
Bas cudno, jer mi taj zovirax niko nije savetovao....cak ni apotekarka. Svi predlazu aciklovir....


To je isti lek od dve razlicite fabrike :)

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 26, 2007 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 26, 2007 9:11 pm
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Draga Sonja, imam 1no pomalo neugodno i prilicno `miomirisno`, ali zato VRLO delotvorno resenje za tvoj problem. Beli luk. Da, zaista, ozbiljna sam. Natrljati bolno mesto napola rasecenim cenom belog luka. Pecice te, ALI `groznica` se nece dalje siriti niti razvijati. Jedino je bitno da odreagujes na vreme, tj. cim osetis karakteristican svrab.

Zvuci kao `bapski recept`, ali je delotvorno. Mnogo delotvornije od aciklovira.

Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 28, 2007 7:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 28, 2006 8:24 pm
Postovi: 10
Lokacija: kosovo
Aciclovir je ono shto ja koristim ... mada jedino mrzim shto je meni ostala fleka :lol: ispod usne , gde sam imala herpes ... ali za dva nema ga vishe ...

i da , jednom kad pochne da ti se pojavljuje herpses, uvek ce, chim malo oseti da ti pada imunitet, ima da jurne da izadje :)

Ovo za beli luk , VERUJEM DA DELUJE !!!! Jer on je za sve !

pozitj

_________________
NAPOMENA : flekitza: "nisam struchnjak ... ali sve postove u kojima dajem savet , jesu ono shto ja korisitm, na osnovu konsultacije sa nekim od mojih doktora. budite mi ok !!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 06, 2007 11:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2007 11:28 am
Postovi: 4
E ovako . . . herpes groznicu sam prvi put dobila kada sam bila mala i jos par put se pojavljivala u detinjstvu. Medjutim , za poslednja dva meseca dobila sam je 3 puta :( ! Prvi put je bila mala i samo u uglu usana, drugi put skoro po celog donjoj usni , ispod usne i na gornjoj i iznad . . . uzas . . . trebalo je nekih 10 dana dok je sve to proslo .Koristila sam aciklovir i cinkovu mast. E sinoc je pocelo ponovo da se pojavljuje , pa sam odmah stavila aciklovir mast tako da je sada jos tu , ali se nije skroz razvila. Svi mi uglavnom govore da mi je verovatno imunitet oslabljen. Sta da radim? I jos jedno pitanje , za sta sluze aciklovir tablete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 06, 2007 2:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 19, 2006 12:53 pm
Postovi: 66
Moja drugarica godinama muci muku.otkrila je od Hemela neku mazalicu i od tad joj ne izlazi herpes.

_________________
Cuda ipak traju nesto duze ... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 12:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2007 1:02 am
Postovi: 65
To nije nista strasno, jedino je bitno da saznas da li je herpes simplex ili zoster.Simplex se javlja samo na odredjenom nervu kada dodje do pada imuniteta i nije prenosiv za razliku od zostera koji moze da se prenese ali je prenosiv samo u trenutku kada tebi izadje.Jos jedna razlika je da zoster moze da ti se pojvi bilo gde na telu i da bude jako veliki. Mene muci simplex i to godinama, ali najbolji lek za isti jeste da mazes acikloviir pre nego li izadje i ako hoces da budes sigurna da se nece javiti u narednih minimum 6 meseci da pijes aciklovir tablete.Piju se 3x dnevno na 8h i stvarno ga jako uspesno regulisu.Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 12:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2007 1:02 am
Postovi: 65
To nije nista strasno, jedino je bitno da saznas da li je herpes simplex ili zoster.Simplex se javlja samo na odredjenom nervu kada dodje do pada imuniteta i nije prenosiv za razliku od zostera koji moze da se prenese ali je prenosiv samo u trenutku kada tebi izadje.Jos jedna razlika je da zoster moze da ti se pojvi bilo gde na telu i da bude jako veliki. Mene muci simplex i to godinama, ali najbolji lek za isti jeste da mazes acikloviir pre nego li izadje i ako hoces da budes sigurna da se nece javiti u narednih minimum 6 meseci da pijes aciklovir tablete.Piju se 3x dnevno na 8h i stvarno ga jako uspesno regulisu.Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2007 11:28 am
Postovi: 4
Hvala puno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 2:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2007 1:02 am
Postovi: 65
Postoji i jedna "nazovi" pozitivna strana herpesa tj saznanja da ga imate pre nego li ostanete u drugom stanju.Evo slucaja: Moja snaja nije imala pojma da je pre trudnoce imala herpes i u trudnoci joj se javi.To je bila opsta panika jer joj je jedan od nasih cenjenijih ginekologa dr.Radunovic rekao da ukoliko nije imala pre trudnoce vec je dobila u trudnoci prvi put, moze jako da utice na plod tj. da plod drugim recima bude degenerisan. Uzasno! Onda je radila analizu krvi na viruse i sta sve ne uzimali su i plodovu vodu radili 3d i 4d test... Sva sreca te je sve bilo u redu, imala je herpes pre trudnoce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 12, 2007 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 7:21 pm
Postovi: 2
Lokacija: BiH
hmm i ja ima problema s herpesom!!svaki mjesec mi se pojavi na usnama i prije 3-4 mjeseca pocela sam koristiti propolis!i zaista pomoglo je..a do tada sam koristila razne kreme i nista nije pomagalo. pozz :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 11:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Meni je Nistatin gel otklanjao groznicu na usnama za 2 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 17, 2007 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 4:47 pm
Postovi: 2
izasao mi je herpes pre 2 nedelje i nikako ne prolazi! ja imam onaj zoster inace! bila sam na moru i dovela i njega :-? pijem aciklovir tablete, mazem cink pastu, aciklovir mast mi ne pomaze... nikad me nije ovako bolelo!!!!! sta da radim? inace nije mi izlazio 3 godine


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: