Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: ANTIATOPSKI KREM
PostPoslato: Čet Mar 03, 2005 11:26 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Antiatopski krem je dobro izbalansirana polumasna, neutralna podloga u koju su dodani razni vitamini, omega 6 nezasicene masne kiseline i jos neke materije koje omeksavaju i revitalizuju suvu kozu. Narocito se preporucuje za oporavak i odrzavanje koze u "mirnoj" fazi, posle upotrebe kortizonskih preparata. Ne sadrzi hormone i antibiotike, tako da se moze koristiti neograniceno dugo, vise puta na dan, kada god je koza suva. U taj krem se mogu dodavati jos neke aktivne materije koje mogu povoljno uticati na oporavak barijere. Nadam se da ste dobili odgovor na pitanje. Ako Vas jos nesto zanima, stojim Vam na raspolaganju.
Za eventualno pogorsanje, ako do njega dodje, konsultujte dr Goranu. Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zabrinuta mama
PostPoslato: Sub Apr 22, 2006 7:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 22, 2006 6:48 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Postovani, mama sam dvomesecnog decaka kojem je dijagnostikovana seborejicna promena na kozi. Dermatolog nam je prepisao naizmenicnu upotrebu masti Daktanol i hydrocortizon ( za oci). Doslo je do poboljsanja,ali smo po savetu dermatologa presli na drugu kortikosteroidnu mast Daktakort i kremu za negu Emoliens. Po telu je potpuno nestalo osipa, malo je ostalo na licu, te je dermatolog produzila terapiju jos sedam dana , ovaj put smo dobili Elocom, sirup Phenergan i nastavili sa koriscenjem Emoliens kreme. Sve se izgubilo, dermatolog zadovoljan, ali se bebi vratio osip posle 5 dana nekoriscenja kortiko-steroida. Smem li da nastavim sa Elocom kremom i da li je uopste moguce izleciti ista tim kortikosteroidima (procitala sam da oni ne resavaju problem trajno). Napominjem da beba sisa i ne prihranjujem je. Dete je zdravo i lepo napreduje,pa ne verujem da je alergija na moje mleko(?). Poslala bih Vam i bebinu sliku ako treba i iskreno se nadam odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zabrinuta mama
PostPoslato: Sre Maj 31, 2006 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 1:39 pm
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Mama Sonja je napisao:
Postovani, mama sam dvomesecnog decaka kojem je dijagnostikovana seborejicna promena na kozi. Dermatolog nam je prepisao naizmenicnu upotrebu masti Daktanol i hydrocortizon ( za oci). Doslo je do poboljsanja,ali smo po savetu dermatologa presli na drugu kortikosteroidnu mast Daktakort i kremu za negu Emoliens. Po telu je potpuno nestalo osipa, malo je ostalo na licu, te je dermatolog produzila terapiju jos sedam dana , ovaj put smo dobili Elocom, sirup Phenergan i nastavili sa koriscenjem Emoliens kreme. Sve se izgubilo, dermatolog zadovoljan, ali se bebi vratio osip posle 5 dana nekoriscenja kortiko-steroida. Smem li da nastavim sa Elocom kremom i da li je uopste moguce izleciti ista tim kortikosteroidima (procitala sam da oni ne resavaju problem trajno). Napominjem da beba sisa i ne prihranjujem je. Dete je zdravo i lepo napreduje,pa ne verujem da je alergija na moje mleko(?). Poslala bih Vam i bebinu sliku ako treba i iskreno se nadam odgovoru!
Draga mama Sonja i ja sam mama decaka koji sada ima 21 mesec a ekcem mu se javio sa mesec dana.Iskreno bila sam zgrozena sastavom elokoma hidrokortizona i ostalih krema koje su mi pedijatri toplo preporucivali,tako da sam pribegla lecenju nekim drugim sredstvima.Inace pedijatri odmah bebi iskljuce mleko,jaja,crveno meso i sve vece alergene bez osnovanog dokaza da je alergija na hranu izazivac koznih promena.Ako zelis da razmenimo iskustva javi se moj decak je sada prelep.Puno pozdrava od mame


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Elocom i bebe
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 1:44 am
Postovi: 12
Pre neshto vise od godinu dana dopisivali smo se na temu decjeg ekcema,tj atopijskog dermatitisa koji je imao moj sin. Ostadoh vam duzna odgovora tj nacina na koji smo resili problem :) Prvenstveno zelim da se zahvalim Gorani i Silviu na azurnosti i pomoci :) Ja sam se ipak odlucila za koriscenje elidel krema koji proizvodi novartis i to se pokazalo kao veoma dobro, jer smo se otarasili ekcema za jako kratko vreme(par nedelja). elidel i danas uvek imam sa sobom za svaki slucaj, jer desava se (do sada srecom svega dva puta) da Kosta odreaguje na neke namirnice(pre bih rekla vakcine...) ali jedva primetnim crvenilom, te tada nanesem krem i crvenilo se povuce. sto se tice svakodnevne nege ne koristimo pavlovicevu kremu, sem za predeo pelena zbog lanolina koji sadrzi, vec antiatopski krem koji mi je preporucio Silvio i sebamed losion za telo. Sto se tice cene elidel krema kosta oko dve hiljade dinara tubica. namenjen je iskljucivo lecenju ove vrste dermatitisa i nije hormonski preparat. Mislim da o cost benefitu ne bi trebali raspravljati obzirom da je krem zaista delotvoran i da nema roditelja koji ga svom detetu ne bi priustio umesto hormonskih preparata. jako sam zadovoljna i osecam se duznom da ovo podelim sa ostalim zabrinutim roditeljima.
Hvala svima i veliki pozdrav! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 10:41 pm
Postovi: 2
Moja sedmomesecna beba ima slican problem, da ne bih nagadjala sta je u pitanju evo dijagnoze deramtologa: Erytema cutis reg. faciei.
Dijagnoza ORL: Rhinopharyngitis ac.
Terapija nam je upravo Elocom, 1x dnevno (napominjem da je problematicno samo lice bebe, prva manifestacija se pokazala na ocnim kapcima, a zatim zahvatila deo oko ociju, pa obraze). Cekamo rezultate briseva, posto dermatolog sumnja na bakterije iz grla.
Zapoceli smo veceras terapiju Elocomom, ali upravo sam iscitala sve prethodne postove ove teme pa me zanima da li je Elidel krema bolji izbor za spomenutu dijagnozu od Elocoma?

Najepse hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 26, 2009 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 10:00 pm
Postovi: 1
Drage mame i drugi korisnici formua , imam iskustva sa Elidel kremom. molim vas pogledajte ovaj sajt .nadam se da znate engleski jezik ali kad budem imala vis evremena i sama cu prevesti . trenutno nemam vremena , ali zgrozena sam sporednim efektima ove kreme koje sam i sama osjetila na svojo cetvoromjesecnoj bebi.
http://www.yourlawyer.com/topics/overview/elidel


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Moje iskustvo sa atopijskim dermatitisom (+ alergija na kaze
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 11:03 pm
Postovi: 1
Na prvom savetovalištu sa mesec dana dr u DZ je rekla "Ima diiivnu kožu, nemoj ga ničime mazati!". Kada sam pitala "A ovo na glavi?" (tada je bila samo malo rapava koža), rekla je da mažem maslinovim uljem. Nisam pristalica prirodnih lekova, naravno, to nisam uradila. Par dana kasnije sam otišla i kod privatnika u savetovališe, rekoše mi da je to ekcem. Najkritičnije je bilo levo uho, iz njega je curila limfa, ostalo je samo bilo crveno i rapavo, kažu, ništa strašno, meni je tad izgledalo užasno, no, sada, iz ovog aspekta - zaista, to nije bilo ništa. Za uho smo dobili Sinoderm 3 dana, 1x na dan. Na uhu se više nikada nije vratilo.

U toku drugog meseca stvari se ne menjaju drastično, suvu kožu mazala sam Pantenol kremom, i na taj način je on u principu bio ok.

Sa 2,5 meseca Marko je dobio bronhitis. Dr u DZ je rekla da mu ne mažem ekcem dok bronhitis ne prođe, jer ima neka babska "Prljavo od spolja - čisto iznutra", pa kao pluća se zeznu kada lečiš ekcem. Tada je njemu prvi put ekcem otišao do vraga. Nakon 5 dana inhalacija dobili smo uput za dečiju bolnicu, no ipak smo otišli kod dečijeg pulmologa privatno. Dr nije bila zabrinuta zbog bronhitisa, rekla je da nije ništa strašno, već je bila zaprepašćena ekcemom. Nazvala je koleginicu pulmologa - alergologa, i ona reče da mažemo Elokom (razblažen sa neutralnom podlogom jer je Mare mali). Nakon 5 dana Elokoma, više nije bilo ničega. Beba snežno bela, čista.

10ak dana kasnije polako je počelo da se pojavljuje na grudima, rukama, nogama (i naravno glavi, tu je uvek najgore). No, po telu je samo crveno i suvo, za razliku od glave na kojoj koža puca, limfa curi.

10ak dana nakon toga, Marko prima Infanrix vakcinu (DTP, Polio), i 24h nakon toga na glavi dobija bukvalno oklop. Krasta po celom kosmatom delu glave.

Nazvali smo dermatologa. Pogledao ga je, rekao je seboreični dermatitis koji se ekcemizovao.
Dao nam je 2 kreme, koje nemaju ime... Jedno je krema br 18 (koja sadrži malo kortikosteroida), drugo je krema br 19 (za negu).

No, međutim, kada sam prestala da koristim ovu kortiko kremu, za 2 dana je počelo da se vraća.
Dva dana sam ga natapala kremom za negu, u nadi da se neće širiti, ipak, širilo se. Onda sam opet prionula na Elokom, mazala sam baš najgore delove, i kada je taman izgledalo kao da je prošlo, jutro nas je dočekalo sa živim ranama.
Dva dana nisu htele kraste da se uhvate, a ja nisam znala šta bih mazala, znala sam samo da kortiko neću. Mazala sam Pantenol, kremu za negu (br 19). Do kraja sam nazvala dermatologa, rekao je da mažem Enbecin za oči, da se ne bi inficiralo. Nakon 24h na većinu se uhvatila krasta.

Još jedan problem koji sam propustila da kažem jeste da se pojavilo i na okicama, na kapcima, a tu ne sme da se maže ni jedna od ovih kremica jer nisu za sluzokožu, a bebi ne možeš objasniti da ne trlja oči i na taj način ne unosi kremu u oči. Tu smo mazali Hydrokortison pro okuli.

Probala sam i Linola Gamma kremu, dobio je crvenilo.

Probala sam celu Mustelinu kolekciju stelatopia (krema, ulje za kupanje). To koristim i dalje.

Probala sam i kremu dr Kanazir (koju pravi apoteka Viktorija), kažu da je odlična. I jeste za neka obična crvenila, ali ne za ovo što se Marku dešava.

Umeđuvremenu smo bebi odradili Specifične IgE na nutritivne i inhalatorne alergene, pokazala se alergija na kazein.

U januaru (sa njegovih 4,5 meseca) smo završili u bolnici, pošto su se promene na kosmatom delu glave inficirale stafilokokom, a i ceo je bio kao šmirgla.

Nakon izlaska iz bolnice, beba je bila relativno stabilna. Prestala sam da dojim jer mi je eliminaciona dijeta bila užasno teška, a on je tad već imao 5,5 meseci, smatrala sam da je dosta, i sada pije Allernovu.
Promene na leđima i laktovima, tu-i-tamo na licu su stalno bile prisutne, ne u onom groznom obliku, ali tu su, i čim prestanem da mažem Elokomom u Galsani - pogoršavaju se.
Nakon 2,5 meseca Elokoma u galsani, dr nas je prebacila na Elidel. Većina promena se povukla, ostalo je par tačkica na leđima.
Usput smo uspeli da uvedemo i koju namirnicu u ishranu, jer kada smo počeli, osipao se na pirinač, jabuku, šargarepu. Tada su mi rekli da kod atopičara treba obratiti pažnju na ukrštene reakcije inhalatornih i nutritivnih alergena (dok cveta breza ne jesti jabuku, šargarepu, krompir, višnju, peršun i celer).

Rekli su mi da Elidel koristimo max mesec dana, što ističe 14.5. Tada ćemo na kontrolu, treba da se savetujemo oko vakcinacije, jer je odložena do daljnjeg. Baš sam se sada zabrinula čitajući Ivanin post da joj dete reaguje na vakcine, nadala sam se da je onakva naša reakcija nakon prve vakcine bila koincidencija.

U tom smislu, neću ni da otvorim link u postu iznad o Elidelu. Ja sam svoje otpalakala nad detetom, bili smo u gadnoj gabuli, on je napokon bolje. Konsultovala sam više pedijatara, dermatologa, imunologa, alergologa, i većina je rekla da mažem Elidel.
Koliko sam upućena, istraživanje koje je povezalo Elidel sa rakom kože vršeno je na miševima (ili pacovima), te se tešim da ja imam malo ljudsko biće, a ne miša. :) I nadam se najboljem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: