Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 10:01 pm
Postovi: 7
tamaraft je napisao:
pa shta ima da se razumete ili ne, potrazite spisak salona ili ordinacija fizikalne medicine i zovete i pitate imaju li Bioptron lampu???

mislim da nije komplikovao! a pomocice dosta! osim ako ne znate jezik...


e pa tako cu.ma ja inace nijesam smotana i znam jezik solidno i umjela bih drugog nauciti..ali sam se prestravila od ovog cira pa mi mozak blokira..imace lampu sigurno jer imaju i zepter proizvode u prodaji...thanks.


Poslednji put menjao elekta dana Pet Avg 22, 2008 11:55 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 11:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
kozmetichar ste, vidite da znate redosled, nemojte toliko sumnjati u sebe! :D

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 11:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 10:01 pm
Postovi: 7
ne sumnjam ja u sebe.ih,naprotiv Crnogorka sam ja. ....no mi nesto prejednostavno..meni ako nije dobro komplikovano i nema bar jedno 15 stepova ja to ne priznajem.. :wink:
hvala za sve odgovore.pisemo se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 2:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 10:01 pm
Postovi: 7
Samo da se javim da je sve ok i da moj cir vise ne gnoji.Skramica se stvara i sad prilicno svrbucka ispod gaze ali je sve u najboljem redu.Tako da ovi koji imaju ili ce imati slican problem znaju da ovaj tok posle ciscenja tj. izbacivanja gnoja mogu sanirati ispiranjem 3% hidrogena i previjanjem ciste gaze,odrzavanjem rane suvom jer ona ipak u to momentu jos uvjek pomalo curi.Nikakve kompliovane i bolne procedure sa dubinskim zavlacenjem peana nijesu potrebne(pogotovu ako nijeste za to u prilici) ako ste sigurni da je sav gnoj izbacen napolje(pretpostavljam da ovo vazi samo za neke manje cireve kao moj, za neke ipak vece, sa precnikom kratera 1cm i preko ipak i ja savjetujem da se posjeti ljekar).
Pozdrav za sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 27, 2008 2:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 9:32 pm
Postovi: 5
Zdravo.
Pre dva dana sam osetio bol ispod levog pazuha koji nije bio konstantan vec povremen. Kada se presao rukom i poceo da pipkam ispod pazuha osetio sam reakciju na dodir i osetio sam poktoznu kao gromuljicu malo vecu a nedaleko odatle sam video nesto kao bubuljicu ali bez formiranog vrha. Pomislio sam da se radi o obicnoj kao i potkoznoj bubuljici ali mi je bilo cudno jer nisam do sada nikad imao bubljica ispod pazuha niti sam imao problema sa njima. Sve mi je to izgledalo kao da je upaljeno pa sam uzeo kantarionovo ulje i namazao. Sutra dan tj danas, cim sam ustao osetio sam kao da je ispod pazuha blago naduveno. Kada sam pogledao na ogledalo, sve je pocrvenelo i boli na dodir. Nema promene na toj vidljivoj tzv bubuljici ali ovi drugi delovi su blago naduveni. Osim toga, na didir i stisak se i dalje osecaju ti cirevi pod kozom.
Uzeo sam u apoteci Flogocid mast i njome sam namazao ispod pazuha a povremeno cu cistiti i 3% hidrogenom.
Napominjem da jako ali zaista jako retko koristim bilo kakav dezodorans ili parfem ( zadnji puta sam ih koristio mozda pre 4-5 meseci ), ne brijem se ispod pazuha ali sam dan pre nego sto se ovo pojavilo stavio mal Slovenacke Lidera kreme protiv znojenja ispod pazuha. Ni nju ne koristim redovno vec tek 2-3 puta i to samo leti.
Jos neki savet? Nadam se da ce uz pomoc ove kreme to sazreti i puci u narednih par dana.
Jos neki savet?
Hvala


@edit - upravo sam nasao identican slucaj na jednom hrvatskom forumu i uzrok je bila upravo Lidera. :o Prosto mi je neverovatno da se meni ovo desilo zbog nje a koristim je 2-3 puta u toku letnjeg perioda.
Osoba koja je imala taj problem ga je resila hiruskim putem.
Kakve sam srece, vec vidim sebe pod skalpelom te me interesuje kod kojeg doktora ( ukoliko ne prodje za par dana ) da obratim? Dermatolog ili neki drugi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 5:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2008 5:08 am
Postovi: 1
slucajno sam naletela na temu cireva imam ih vec godinama i probala sam svasta stisaju se pa se pojave ponovo.Da sazrije cir dosada najbolji lek koji mi je mnogo pomogao je ratluk.Ako cir nece da sazri uzmes komad ratluka lepo ga izmesis zajedno sa secerom i stavis na cir deblji komad i prekrijes gazom i zalepis flasterom to nosis dva dana i cir sazri opet ponovis postupak sve dok ratluk skroz ne izvuce gnoj sve dok na ratluku nepojavi se krv to je znak da je gnoj skroz izvucen.Zatim lepo operes kozu nekim antibakteriskim sapunom i dezinfikujes kozu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 19, 2008 8:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 7:25 pm
Postovi: 29
Ljudi...jel neko uspeo da dodje do onog HIDRATIN-a


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 12:58 am
Postovi: 13
Lokacija: Berlin
Ja imam slican problem. Tj. imam apsces ispod desnog pazuha. Tu mi se pre vise od godinu dana pojavila bubuljica koja je za desetak dana sazrela i ja sam je iscedila kao mitaser. Do kraja. Medjutim on je poceo opet da se puni i tako se ucaurio. Ja sam pokusavala vise puta da ga iscedim ali nije moglo, mada nisam bas mnogo ni pritiskala. Cekala sam da sazri.Zadnji put sam pokusala da ga iscedim pre 15 dana, opet nije moglo i ja sam stavila na vaticu alkohol i stavila na to mesto i tako prenocila, kad ujutro je to tako buknulo. Napravio se kao cir precnika 1cm. Kako to nije prolazilo ja popijem jednu turu antibiotika-sinacilin a spolja sam mazala sa didermalom i canesten kremom (to sam imala u kuci) I taj cir mi se povukao (ima jos malo se pipa ali to se jedva napipa kao neka malecka bubujica) medjutim osetim pod rukom unutra da mi se od te sad bubuljice napunio kanal duzine 1,5cm. Nije mi upaljeno i ne boli me, ali ipak ja to stalno pipkam i to me nervira a i ne znam kako ce se razvijati, jer ja ovo prvi put imam. Mislim da sam pogresila sto sam spolja mazala dok sam pila antibiotike jer sam ga tako samo zatrpala i gurnula ga u kanal umesto da sam ga pustila da se gnoj nakupi na povrsini, da sazri i da ga onda iscedim. Da li neko zna kako ce se ovo razvijati i sta da radim sada da nestane gnoja i iz tog kanalcica koji napipavam. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 7:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 7:25 pm
Postovi: 29
meni se evo ponavlja vec 3 put....u razmaku od po godinu dana...Mada sad pod pazuhom osecam kvrgu...mazem flogocidom...ali kad stisnem,izadje samo malo gnoja i dosta krvi....ali otok nikako da spadne...imam utisak da sve ide u krug....a bio sam miran godinu dana,iako sam u svakom momentu osecao gromuljicu ispod koze...tako da sam se naostrio da kako god dodjem do HIDRATIN-a


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 7:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Flogocid nije namenjen humanoj upotrebi.
Nisam pratila ovu temu od pocetka, ili se ne secam, sorry.
Probaj da posetis dermatologa, da iskljuci hidradenitis suppurativa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 7:25 pm
Postovi: 29
nisi pratila temu...al nema veze...flogocid pomaze sazrevanju cireva itd... ali u osnovi si u pravu,nije humani vec lek koriste u veterini,ali posto mi je brat veterinar...provereno je da nema kontraindikacija kod coveka,iliti moze da pomogne ali ne odmaze...Kako mislis da posetim dermatologa da bi iskljucio hidradenitis suppurativa...Bio jesam,ali mi je sve bilo savrseno jasno kada mi je rekla da je bolje da lecim kako znam i umem nego da dodjem kod njih na hirursku intervenciju...i sama Dr.kaze da su recidivi skoro sasvim sigurni...znaci u se i u svoje.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 9:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Promeni dermatologa, to je bar lako.
Ako se radi o hidradenitis suppurativa hirurska intervencija je jedina opcija. Ako se intervencija dobro uradi, nema recidiva.
Ako i nije HS, ne leci se Flogocidom.
Ali dobro, ako hoces da se drzis devize "use i u svoje kljuse", to je tvoj izbor i ja ga postujem. Mogu samo da kazem, sa srecom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 7:25 pm
Postovi: 29
vojislava je napisao:
Promeni dermatologa, to je bar lako.
Ako se radi o hidradenitis suppurativa hirurska intervencija je jedina opcija. Ako se intervencija dobro uradi, nema recidiva.
Ako i nije HS, ne leci se Flogocidom.
Ali dobro, ako hoces da se drzis devize "use i u svoje kljuse", to je tvoj izbor i ja ga postujem. Mogu samo da kazem, sa srecom.

Ne kazem da Flogocid leci...vec da pomaze u sazrevanju ...a koliko sam proguglao,savremena medicina nema leka...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 06, 2008 11:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 2:57 am
Postovi: 6
Zadnjih par dana zbog upale i jakih temperatura imao sam bolove u predelu dupeta. Izgleda da sam imao cir iznad rektuma, to sam iscedio prvi put da sam dobio cir. :o
To smrdi ubi boze a sto boli nemogu s oprostenjem na dupe da sednem ko covek dok je to na meni, mislim taj gnoj. :lol:
Sad je mnogo bolje. Perfex, lakse se brise! :D


Sutra kada budem sreo drugare i kada krenu da mi pricaju koliko se brinu za skolu i ocene ja cu da ima kazem ovako: Od tolike sekiracije za skolu, ocene i razrednu dragicku meni je izasao cir na dupetu! :lol:

_________________
Da se ja pitam ja bi proterao kamion svuda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:16 pm
Postovi: 1
Ja imam isti problem kao ovaj iznad mene :) i htio bih znati postoji li neki lijek a.k.a pomada,antibiotici,kreme bilo sto cime bi se to moglo zalijeciti jer me blam da idem kod doktora da mi gleda dupe.Meni to igleda kao malo veca bubuljica puna gnoja i strasno boli ali ne smrdi :o da se razumijemo,nisam peder,nisam glibav,cak sto vise mnogo drzim do higijene i stvarno ne znam zasto je to pocelo da mi se desava...hvala unaprijed :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: