Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 1:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 1:49 am
Postovi: 120
sr79, posto vidim da ste zainteresovani ovim preparatom. Izgleda da kod nas nije dostupan, a izgleda mi mnogo skup za homeopatski lek. Zasto ne pokusate da uzmete kompletnu formulu leka, odete u neku apoteku koja se bavi homeopatijom i pitate da li mogu da vam "naprave" po formuli, i koja je cena (verujem da ce biti mnoogo jeftinije!).
Iskreno receno neznam koliko moze biti efikasan, sastojci izgledaju interesantni i mogli bi delovati. Homeopatija se povremeno pokaze dosta efikasna, cak i kod obolenja kod kojih tradicionalna, alopatska medicina nema dejstvo.
Nezelim da vam dam neku laznu nadu, ali ako se ispostavi da vam u apoteci mogu napraviti ekivalentan preparat za znatno manje pare, zasto da ne pokusate, nemoze vam pogorsati stanje.
Evo i formula sa sajta hidratin:
Cistus canadensis D3
Natrum phospha D2
Echinacea D1
Croton tig D8
Viola tric D1
Pulsatilla D4
Arsenic album D6
Mercurius corr D4
Cantharis D8
Juglans D1
aa 90 ml.
Javite mi, ako nesto uradite. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 2:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 1:49 am
Postovi: 120
Raspitajte se u bilo kojoj apoteci koja se bavi homeopatskim preparatima. Neprave oni licno, ali porucuju direktno iz homeopatske labaratorije (koja im dobavlja i sve ostale homeo. lekove).
Nemogu nista detaljnije, ni vise da vam kazem, ne zivim, nazalost, u Srbiji, i neznam tacno kako to ide. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 17, 2005 4:02 pm
Postovi: 21
ja sam radila bris rane vise puta, nije bilo niceg patogenog ni bakterioloskog, sve jedno- pila sam antibiotike godinama i nista se nije promenilo, nisam se depilirala, a cirevi mi se ionako ne pojavljuju u podrucju gde su dlake nego tik uz, tako da meni to o cemu pricate nije bilo od pomoci. stvar je u zlezdama. epokrinim. i meni su sumnjali na dijabetes ali ga nemam. mozda je stvar i u jajnicima ali nisam sigurna. pre neki dan sam na tv-u gledala neku trash emisiju o estetskim operacijama i dosao je neki lik koji ima problema sa znojenjem, hiperhidroza. prvo su mu obrijali pazuhe, zatim premazali jodom, preko posuli u tankom sloju, naravno, kukuruzno brasno, da bi videli gde ce se znojenje pojaviti kroz brasno u vidu neke ljubicaste boje (kad se pomesaju jod brasno i i tackice znoja koje izbijaju kroz pore) i u toj arei su mu ubrizgali botoks.posle tri dana je prestao da se znoji i lekar mu je rekao da se dodje opet za 6 meseci da mu ponovo to uradi. bas me zanima kako to deluje? ima li neki doktor na forumu da nam objasni ovo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: e imam i ja istih problema
PostPoslato: Ned Jun 22, 2008 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 22, 2008 9:16 pm
Postovi: 1
e i ja imam problema sa cirevima samo se oni kod mene javljaju ne vezano za pazuh i prepone javljaju se na svim mestima.
kada sam prvi put bila kod lekara dala mi je gentamicin da mazem i ciprocinal da pijem. Nije nista pomoglo bila sam u par klinika vadili su mi krv vise puta i nista nisu nasli samo su se zgledali.. takodje i ja dezinfikujem alkoholom pre nego sto namazem. Drugi put su mi dali didermal mast i opet ciprocinal. ali kad mi se pojavio jedan jako veliki cir dali su mi galadrox lek. jednom sam i primala inekcije. takodje javio mi se jednom i na oku i takodje su i meni to bez anestezije sekli i to makazicama. to je stvarno sve lepo zaraslo ali je veoma bolelo..
i tako stalno.. medjutim s obzirom na to da sam ih do sad imala preko 30 i svaki je pukao nijedan se nije povukao mislim da ima neke veze sa stresom,iako su doktori svasta govorili kako ima veze sa ishranom i nju sam promenila i nista.ali kad imam neki veliki stres kao kad se nerviram par dana oko skole ili me neko ili nesto iznervira kad me to prodje onda cir bukne. da li stvarno ovome nema leka??
da li je moguce da u danasnjoj medicini pored ovolikih strucnjaka niko nema konkretno resenje ili o cemu se u stvari radi???
sta je toliko misterija oko toga??
i da li stvarno ima veze sa povecanjem leukocita u krvi???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 21, 2008 2:41 pm
Postovi: 2
Pozdrav svim sapatnicima!
Nisam mogla da verujem kad sam videla ovde koliko ljudi zapravo pati zbog prokletih cireva... U mojoj okolini niko ALI niko nema ovakve probleme i zbog toga sam se uvek osecala prokletom :D Grozno zvuci, ali lakse mi je malo kad vidim da imam "istomisljenike"..
Da predjem na stvar: meni se cirevi javljaju NEPRESTANO vec 3 godine, ako ne i vise, ali ne na preponama ili pazuhu, vec svuda! Najcesce na butinama i guzi jaoooj to je najgore... Patentiracu 24568796 novih nacina za sedenje... Sve u svemu, isla sam i na homeopatiju, i melemi, i kljukanje lekovima, i flogocid, i vadjenje krvi, i injekcije penicilinske, vakcine, cak su mi radili i autovakcinu (znate sta je to? da ne objasnjavam) i to 2 tretmana!!! (1 tretman je 12 vakcina, pa racunajte.. :( ) I apsolutno nikakve promene.... Do sada sam ih sigurno imala oko 50 i toliko oziljaka po telu, koza mi izgleda ocajno, upala sam u depresiju.... Inace stafiloccocus aureus je dijagnoza, ali dzaba sto to znaju kad ne znaju da me izlece... Ne znam sta vise da radim i zasto su uopste poceli da se javljaju. Cistunica sam, tako da ono za higijenu ne drzi vodu. Imam mnogo drugih zdravstvenih problema koje pokusavam da resim, pa kapiram da je to kao uzrok, ali do pre 3 godine sam iste probleme imala pa nista, ne razumem sta ih je pokrenulo! Cini mi se ponekad da jeste stres u pitanju, jednom sam, posle preterano emocionalno burne epizode, imala oko 10 istovremeno!!! Ali prosto je nemoguce da se covek ne nervira, tako da ne razumem sta mogu tim povodom da preduzmem?!? Cirevi me ubijaju u pojam!!! Da li neko bar moze da mi kaze sta da koristim da uklonim oziljke ili nesto sto pomaze da ne ostanu oziljci posle njih?
Hvala unapred!!! :)
P.S. Trenutno ih imam dva, na obe noge, tako da je sedenje pravi pakao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: e imam i ja istih problema
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 21, 2008 2:41 pm
Postovi: 2
Crnka__ je napisao:
ali kad imam neki veliki stres kao kad se nerviram par dana oko skole ili me neko ili nesto iznervira kad me to prodje onda cir bukne. da li stvarno ovome nema leka??
da li je moguce da u danasnjoj medicini pored ovolikih strucnjaka niko nema konkretno resenje ili o cemu se u stvari radi???
sta je toliko misterija oko toga??
i da li stvarno ima veze sa povecanjem leukocita u krvi???


To se i ja pitam!
Za leukocite stvarno ne znam, sto se mene tice - vadila sam krv vise puta i sve je u redu! Tako da bar kod mene povecanje leukocita nije uzrok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 27, 2008 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 27, 2008 1:02 pm
Postovi: 1
zdravo dragi sapatnici
nazalost forum broji jos jednog clana obolelog od ove grozne bolesti
necu mnogo da vas smaram,procitala sam sve vase recepte i za neke zaista nisam znala(npr cink mast) ali probacu...evo nekih stvari koje bi mogle da vam smire upalu:

-PENATEN bebi krema.postoji protiv upala i hidrantna.uzimate original nemacku,PROTIV UPALA, u limenoj kutiji

-SALJICEVI MELEMI imaju melem protiv upale cireva,kao napravljen bez konzervansa

-MAX FACTOR tecni puder(????????)
znam da to zvuci smesno,ali posto ih ja imam na guzi trudila sam se ponekad da ih zamaskiram i ispostavilo se da ih on fantasticno susi,koza miruje,ne znam na koju foru

to je to iz mog osmogodisnjeg iskustva i borbe.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 10:01 pm
Postovi: 7
Zdravo svima!
Nadam se da necu postati dio tima :o :o :o (sorry, ali ne mislim nista lose) jer imam samo jedan cir zbog koga sam posela da pretrazujem net i dosla do ovog foruma gdje sam posle svega iscitanog spremna za 'Lazu Lazarevica'..jao ljudi svaka cast ja ne mogu ni da zamislim sta bih radila da me to snadje od ovog jednog ocu da upadnem u depresiju...
CIR se stvorio na guzi i postao stvarno velik(kovanica veca), upaljen i prilicno dubok.ustvari posle svega procitanog izvela sam zakljucak da je to zapravo ABCES, jer iako je pukao to nije izaslo sve, vec se u dubini u kanalu dalo vidjeti da tu ima jos bukvalno tona gnoja..na stiskanje jednostavno nije reagovalo, onaj gnoj jednostavno nece napolje ...Ono sto me je spasilo je sledece:rendani (sitno sitno) crni luk(red onion) i malo cistog maslinovog ulja..na jako jako niskoj temperaturi kuvati dok se ne napravi smjesa kao krema i to previjati sve dok cir zrene i pukne.on je meni doduse pukao sam od sebe (to mi je prvi cir ikad i nijesam imala pojma da ja tu trebam nesto privijati ja mislila bubuljica kao svaka,samo malo poveca, povucice se samo kad pukne) ali je unutra ostala tona gnoja koji se dao vidjeti kroz ogromni krater koji se napravio kad je abces pukao.e tada sam ja startovala sa previjanjem i luk je izvukao sav onaj dubinski gnoj!!
E sad me samo molim vas naucite u ovoj zavrsnoj fazi sta da privijam da se napravi krasta i da se to zasusi jer ja privijam triderm(procitala ovdje!) a to ipak odrzava ranu vlaznom pa ne znam jeli mozda bolje samo isprati 3% hidrogenom i prekriti kad se osusi sterilnom gazom.Ja sam u USA daleko od kuce i svojih ,bez osiguranja jos bi mi samo hvalilo da idem po bolnicama i placam operacije...antibiotike ni u snu necu da pijem jer kuburim svakako sa kandidom(posle 5 jakih inekcija penicilina prije nekolike godine kad mi jedan nas crnogorski coban od doktora nije ni pomenuo da treba da uzimam nistatin mamicu mu njegovu nepismenu ) pa mi je svaki pomen antibiotika stah i trepet.
JA sam se raspisala, sumnjam da ce ko citati.. Pa da rezimiram ::o
Kako sanirati zavrsni stadijum (kako se strucno izrazavam :roll: ) abcesa kad je vec sav gnoj out?neku kremu,ispirati necim...nista???HVALA.i veliki pozdrav za sve hrabre borce sa uzasnim HS(JA ne bih u zivotu znala da to postoji da mi ne iskoci ovaj cir).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 10:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Morate biti potpuno sigurni da ta regija vishe ne gnoji!
Stiskanje i iztiskanje rukama i prstima i noktima nije najadekvatniji nachin saniranja ovakve otvorene rane tako da bi bilo dobro da vam neko to pogleda da ne idete na zarastanje a unutra zarishte da zatrpavate, stvoricete samo osh godru upalu i dubinu promene!
Chishcenje ovakve rane se radi u sterilnim uslovima, tupferima i peanom koji se duboko uvlachi u dubinu rane...prilichno bolan proces koji sumnjan da bu ispeli sami sebi da uradite zbog samoblokade od bola.

Ali ako ste sto posto sigurni da nema vishe tragova gnoja onda 3% hidrogen svaki dan vishe puta direktno na to mesto da pokupi prljavshtinu, chice se stvaranje mehurica i stvarace se bela pena kad hidrogen dodje u kontakt sa ranom i bakterijama.

Ovo ne bi bilo loshe da uradi neko drugi ko ce iz druge perspektive/ugla videti ranu i reci vam pravo stanje, poshto ste vec u kao shto kazete, krajnjoj faze, dovoljno je samo chishcenje i povijanje svaki dan i naravno vodite rachuna o tom delu, da se ne povredi naknadno, svedite na minimum faktore rizika, nadjite negde Bioptron lampu i idite na zrachenje da ubrzate proces zarastanja a prvi put kad budete u srbiji ili kad dobijete zdravstveno obavezno otidijte da se to sredi i ochisti kako treba.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dobro vece
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 11:12 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Da se pridruzim svima vama koji ste na zalost upoznati sa bolom koji prouzrokuju cirevi, ili kako se to vec medicinski zove...nije ni vazno, znam kako boli :cry:
Sa tim sam se upoznala pre mnogooo godina, isprobala svakave masti, kreme, meleme, kupovala razne modele gacica, mrzela farmerke sa debelim stepovima i rubovima u predelu prepona...jos uvek imam iste probleme, samo sam sada naucila da olaksam sebi neke situacije.
Eto...samo sam htela da vas sve pozdravim, na zalost se sretosmo na ovakvim diskusijama, ali mnogo mi je znacilo sto sam procitala ovo ovde.
Za sada, ostaje mi da se jos namazem gentamicinom pa na spavanje :D
Pozdrav za sve ucesnike foruma :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 10:01 pm
Postovi: 7
@tamaraft

Hvala vam puno.e pa sad ja mislim da nema jer vise nije bolno apsolutno nimalo i kada pritisnem preko obloge koju jos uvjek drzim.i kad pogledam ranu ne vidim tragove gnoja nego samo cistu krv unutra.Ja sam ne zivim u Srbiji vec sam zivjela u Crnoj Gori a oni tamo jos kamen tucaju vjerujte.da sam tamo oni bi mi odmah kasapljenje predlozili i to bez anestezije obavezno...(Cast izuzecima ima i dobrih ljekara ali ja sam iz malog mjesta tamo samo dva tri pristinara(zavrsili fax u pristini) koji su slabo predavanja posjecivali izgleda..uh, ne smijem da se nerviram i mislim na te retarde jer me strah da mi novi cir od nervoze ne izadje..
ok onda.ispiracu 3% hidrogenom i privijati sterilnu gazu ...a ovaj triderm da batalim???sta kazete??Ja sam inace kozmeticar po struci i nijesam to cijedila noktima vec mi je luk izvukao gnoj na povrsinu i ja onda onda samo stapicem za usi namocenim u hidrogen ocistim gnoj sa vrha isperem hidrogenom i mijenjam oblog i sve tako.ja sam samo rekla da sam posle pucanja cira a prije obloga!!provjerila pritiskom jagodicama prstiju (cistim rukamaopranim i dezinfikovanim) na regiju abcesa da li to hoce da ide dalje tj napolje ako se izvrsi presija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 11:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
takva promena na kozi zna da se cedi pa ponovo puni pa opet cedi i tako par nedelja chak tako da ne zatvarajte ranu nichim, ne mackajte nikakvim kremama i preparatima vec je pustiet plako da se sama sushi i da izlazi ono shto josh ima da izadje.
hidrogen, blago chishcenje i bioptron ili UVa zrachenje te regije!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 11:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 10:01 pm
Postovi: 7
........i Bioptron sam imala kuci....a gdje ovdje da je nadjem sestro slatka...ovdje ima sve isvasta al' kad se ne razumijem... :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 11:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
pa shta ima da se razumete ili ne, potrazite spisak salona ili ordinacija fizikalne medicine i zovete i pitate imaju li Bioptron lampu???

mislim da nije komplikovao! a pomocice dosta! osim ako ne znate jezik...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 10:01 pm
Postovi: 7
@tamararaft

ok.Znaci samo ispersem hidrogenom 3% pustim da se osusi i previjem sterilnom gazom?? jeli to pravilan redosled?jao, izvinjavam se, pitanje je sigurno glupkasto.. al' moram da pitam ja sam perfekcionista.. :oops:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: