Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 15, 2006 10:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Fic1984 hvala ti!Evo stigao mi je Proactiv,ali nisam poceo sa upotrebom jer sam koristio dr.Milojevic preparate!Od veceras pocinjem sa koriscenjem Airola,ne znam da li on u sebi sadrzi benzoyl peroksid!Pa trazio sam ja o Proactiv-u na netu i nisam nista posebno nashao!Jer dovicin beshe onaj zelene kapsule,zvuci mi poznato,jer sam ja pio neki antibiotik na d.........in,i znam da sam posle mesec dana upotrebe(2x na dan)dobio uzasne plikove po telu(dobro da nije po licu)!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 15, 2006 10:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Buruchaga stvarno je dobra ideja da se placa clanarina,samo kada bi imala strucna lica!Ja ne pitam za cenu samo da nadjem nesto ili nekog da mi okonca ovu agoniju!I moj dermatolog je rekao da ce isterati stvar do kraja,pa smo bili u mestu 5 meseci tj.dok ja nisam poceo da mazem na svoju ruku!A neki saveti sa ovog foruma su mi pomogli!!!!Sve u svemu NE ODUSTAJTE i spavajte,pijte sto vishe vode i promenite ishranu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 19, 2006 2:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 19, 2006 2:01 pm
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
Joj ljudi,evo i ja se patim sa bubuljicama...Aj sto se sa njima patim,nego sto sam postala pravi psihic,opterecena njima....I svasta sam i ja koristila,vise se ni ne secam sta sve....Sada koristim Eucerin krem-gel za problematicnu kozu,i bude meni bolje lice,ali u pms....Katastrofa,a onda i ja dobijem nervni slom i nigde mi se ne ide,nista mi se ne radi...I tako...Proucavala sam ja o aknama,svasta sam saznala,ali izgleda da moram da se strpim da to prodje samo od sebe....A verujte-NE MOGU i NECU da se mirim sa tim...Kako vi podnosite sebe???!!!! :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: poludela
PostPoslato: Sre Jul 19, 2006 2:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 19, 2006 2:01 pm
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
Ja sam vec napisla jednu poruku,ali nje nema,pa cu ponovo...Pomagajte ljudi!!!!!Salim se,nisam toliko ocajna,ali u nekim trenucima umem i te kako da budem,naravno zbog bubuljica...Svasta sam isprobavala i nije bilo neke vajde od svega toga...Ono sto mene zanima je kako psihicki podnosite sebe i te bubuljice,pogotovo kada polude?Ja zesce padam u depresije...Pa ne bih to sebi vise da dozvolim... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 20, 2006 12:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Citala sam da postoji mentalno obolenje koje se zove acnedismorphia,a to je bolesna opterecenost izgledom svoje koze i aknama.ljudi koji pate od ovog obolenja imaju akne,ali stanje njihove koze uopste nije tako grozno kao sto oni sami sebe dozivljavaju.

ja sam pre mesec dana pocela da pijem vitamin b5(vilantae)i primecujem da mi se koza vise ne masti toliko a i akne su redje,nadam se da ovo nije samo moja psihosugestija,sacekacu jos jedan mesec ,pa cu stvarno da se uverim da li deluje.inace ja sam probala sve moguce osim accutana,a ovo sa ovim vitaminom b5 mi deluje najvise obecavajuce.nameravam da ukljucim i caj od zalfije da ispiram lice,pa cu da vidim.Inace koristim sebamed sapun,koji je dobar,ne susi kozu,a prosle godine sam koristila klindamicin bez alkohola,koji je delovao 2-3 meseca dok se valjda nije stvorio imunitet na antibiotike.

Inace od kremica mi je ok lavera young faces,a benzoil peroksid koristim kad imam neko zariste na kozi,mada dosta isusuje kozu.

eto toliko,znam kako vam je,ali mislim da nakon ovoliko godina borbe sa mrskim napastima,da cu konacno pronaci resenje! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: acnedismorphia
PostPoslato: Čet Jul 20, 2006 1:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 19, 2006 2:01 pm
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
E Branislava,sad cu bas da procackam ovde na netu o toj Acnedismorphia,posto je vrlo moguce da sam jedan od tih "pacijenata" :roll:
Samo napred,obavestavaj o efektima,ja ti drzim fige,nadam se da cemo svi konacno da se izborimo sa dosadnim bubuljicama.
Znaci zalfija je dobra :D ?
I jos me nesto zanima...Sta koristite na letovanju,koje preparate?Ja sad palim na more za 2 nedelje,pa me zanima...
Pozz svima!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 21, 2006 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 29, 2006 11:11 pm
Postovi: 25
@Marinaja:
I ja sam dugo vremena pokusavao da se borim protiv akni raznoraznim sredstvima, nisam pitao ni za cijenu, niti bilo sta. Jednostavno, ulagao sam dosta energije da se izborim sa njima. Koliko se meni sada cini, to je stvorilo samo "rebound" efekat, tj povratno pogorsanje. I ja sam u sebi kipio, mislim, kada neko ima akne, ne moze mu biti svejedno. Nije samo u pitanju estetski dio, nego kao prvo - zdravlje. Tek nedavno kada sam se, ajde da kazem, pomirio sa njima, i takoreci prihvatio cinjenicu da ih imam, one su pocele da popustaju, rjedje se pojavljuju, a brze i prolaze (da ne ureknem :) )
Dakle, moj savjet ti je da zivis zivot, da budes u drustvu u kom ti je ugodno, jer zatvaranje u sebe i izbjegavanje socijalnog zivota samo ce pogorsati stvar. To ti je jedan "circulus vitiosus" i time samo pogorsavas stvar.
Cini se ipak, da njih najbolje unistava osjecaj zadovoljstva sobom, i svojim zivotom :) Salim se malo, ali naravno, u tome ima istine.

Znaci, prestani da se gledas 20 x dnevno u ogledalo, trazeci jos koju novu bubuljicu koja bi mogla da se pojavi. Opusti se, ponekad odmori lice od preparata koje koristis, i to pomaze.

Eto, nadam se da sam bar malo pomogao.

Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvaaaaaaaaaaaala majstore
PostPoslato: Pet Jul 21, 2006 3:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 19, 2006 2:01 pm
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
:D buruchaga :D
Hvala ti puno,ovo mi je trebalo :lol:
Skroz si u pravu,gledacu da ne gledam u bubuljice po 20x na dan,jer tako stvarno jeste i da manje razmisljam o tome.
Odlucila sam,bice bolje :wink:
Jos jednom ti HvaLa!!!!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvaaaaaaaaaaaala majstore
PostPoslato: Pet Jul 21, 2006 3:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 19, 2006 2:01 pm
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
:D buruchaga :D
Hvala ti puno,ovo mi je trebalo :lol:
Skroz si u pravu,gledacu da ne gledam u bubuljice po 20x na dan,jer tako stvarno jeste i da manje razmisljam o tome.
Odlucila sam,bice bolje :wink:
Jos jednom ti HvaLa!!!!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 23, 2006 1:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
I ja imam tu "bolest"opterecenosti svojim izgledom,ali nisam se bas povukao iz drustvenog zivota,doduse jesam bio,ali se sada vracam na velika vrata!
Branislava i ja zelim da pocnem sa vit.b5 pa mi molim te reci nesto vise o tome!A sto se tice zalfije,sto pre pocni sa njom, dobra je za crvenilo!
E da i mene zanima sta koristiti na letovanju??????????????????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kompleks vitamina B
PostPoslato: Ned Jul 23, 2006 2:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 19, 2006 2:01 pm
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
Bobo,znam ja nesto o vitaminima,ja sama pijem vitamin B6 u kombinaciji sa B12 i folnom kiselinom(BC).Svi vitamini iz ovog kompleksa su ti dobri za kozu,ali i za kosu i nokte,cak i za nervni sistem,otklanjaju razdrazljivost.Ja za B5 znam da je dobar za probavu,da je osvezivac koze,zadrzava tecnost u njoj.
Glavni izvori ovih vitamina su Zito,pirinac,grasak,pivski kvasac,zumance,mleko,krompir,soja,dinja,kupus,kikiriki....
Tako da neces omasiti ako uzmes bilo koji vitamin iz ovog kompleksa.Ako te jos nesto bude zanimalo u vezi vitamina,samo pitaj :wink:
A sto se tice preparata,informisala sam se,nabavi neku dobru zastitinu kremu,dobar je ovaj Carroten i napravi pauzu sa mackanjem svih onih preparata koji u kombinaciji sa suncevim zracim gore kozu (na svakoj se nalazi napomena),ali mislim da ti neces morati da pravis nikakve pauze s obzirom na preparate koje koristis.
PoZz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 23, 2006 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 29, 2006 11:11 pm
Postovi: 25
Evo jednog linka o grupi vitamina b:

http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_B

Koliko sam ja jos u srednjoj skoli ucio, vitamini grupe B djeluju "zdruzeno", tj. manjak jednog koci i dejstvo drugog kojeg ima dovoljno. Danas, koliko vidim, o tome su misljenja podijeljena.

Tu i tamo potrosim paketic Beviplexa. Mada, preporucio bih uvijek radije uravnotezenje ishrane nego koriscenje "tabletica".

Sto se tice mora, ja bih ti preporucio da poneses kvalitetnu hidratantnu kremu, poput Vichy Normaderma, ili Apaisaca u vidu standardne njege. A za zastitu od sunca, ne bih znao, ja ne koristim nista, ali se ni ne izlazem direktnom suncu u "najzescem" dijelu dana.


Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 23, 2006 5:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Buruchaga je trenutno koristim Vichy Normaderm i extra je!
Marinaja hvala ti,uzecu b5!
Hm znaci ipak je trebalo slusati predavanja na casovima biologije!Steta sto je vise nemam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 23, 2006 5:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Marinaja koja je dnevna doza vit.b5 najbolja!Kako ti pijesh!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vitamini
PostPoslato: Ned Jul 23, 2006 6:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 19, 2006 2:01 pm
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
Pa pazi Bobo,ne znam koja je doza B5 vitamina preporucljiva,ali uglavnom se uzima po jedna tableta na dan,doduse pise ti na uputstvu,a znam da doze vitamina B6 vece od 500mg nisu preporucljive.Ja ti preporucujem da uzmes i vitmain B6,stvarno je dobar,ja sam zadovoljna,ili sto kaze Buruchaga,uzmi citav kompleks ako hoces.Dobar ti je i vitamin A za kozu,ali s njim vec ne bi trebao da preterujes jer moze da dodje do hipervitaminoze.Vitamin A se unosi u vidu provitamina beta karotena,inace dobar je protiv bora,oziljaka...(sargarepa,kajsija,riblje ulje,zuto voce,zeleno i zuto povrce..)
:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: